ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.869 μέλη

    R.E.M και Kaiser Chiefs στην Ελλάδα (;)

    xristos_rock
    02.09.2008, 17:36

    Το ΜTV greece λοιπόν, θα φέρει για live στις αρχές Οκτωβρίου ένα από τα μεγαλύτερα/σημαντικότερα/πάει λέγοντας συγκροτήματα της τελευταίας τριακονταετίας. Και θα τους φέρει από την… Αθήνα. Έλα, ακόμη δεν κατάλαβες; Όχι αυτή την Αθήνα. Την άλλη, εκεί στην Georgia των USA. Ακόμη δεν κατάλαβες;!

    Έρχονται οι R.E.M. !!! Ω ναι!

    Και δε θα είναι μόνοι. Τη συναυλία θα ανοίξουν οι Kaiser Chiefs (αυτοί που λένε το ενοχλητικό “λα λα λα λαααα” που χρησιμοποιεί στα σποτάκια της καρτοκινητής του το Mad - σατανική σύμπτωση or what?!)

    To live λοιπόν θα πραγματοποιηθεί στις αρχές Οκτωβρίου όπως προείπαμε και μάλιστα στο Καλλιμάρμαρο! Το καλύτερο σου το αφήσαμε, ως συνήθως, για το τέλος. Τσάμπα θα είναι.

    Την ώρα που γράφονται αυτές οι γραμμές τα πάντα είναι κονφιρμαρισμένα. Οπότε η μόνη περίπτωση να στραβώσει η ιστορία είναι να είναι αδιάθετη η γάτα του Μάικλ Στάιπ ή κάτι τέτοιο.

     

    yupi.gr


    sitzoune81
    02.09.2008, 18:48

    Σούπερ!

    τους Kaiser (beers) τους έχω δει ήδη στο Principal, πολυ μου αρεσαν τότε, δυναμική live μπαντα!

    τους REM δεν τους εχω ξαναδει και θα ΄θελα πολυ να μπορεσω να βρεθώ στην "κάθοδο των βαρβάρων" στην Αθήνα για το live! {#emotions_dlg.biggrin}


    Debauchee
    02.09.2008, 19:06

    Ν'αλλαξει ο τιτλος και απο Ελλαδα να γινει Αθηνα.


    rompa
    02.09.2008, 19:59

    Wow !!! Τέλεια !!!!! {#emotions_dlg.clap} Για REM ειδικά ..


    MissRoro
    02.09.2008, 21:49

    Χμμ... ενδιαφέρον!!! {#emotions_dlg.clap}


    pastella
    03.09.2008, 01:23

    Πωπω...

    Κι εγώ θα ήθελα πολύ να ακούσω τους REM!

    Για να δουμε, θα τα καταφερουμε;


    nowaveband
    03.09.2008, 02:55

    μου την δίνουν οι REM.........im sory{#emotions_dlg.clap}


    xristos_rock
    03.09.2008, 09:32

    Εγώ από την άλλη θέλω να ακούσω και REM και Kaiser Chiefs...
    Το περιμένω πως και πως...
    Μακάρι να μη χαλάσει...
    Πάντως οι REM έρχονται 100%


    mitsos-takis
    03.09.2008, 12:34

    kali epityxia stous R.E.M.


    gialina_giannina
    03.09.2008, 12:55

    Συγγνώμη αλλά λίγο μικρό δεν είναι το Καλλιμάρμαρο για τέτοια συναυλία;Δεν ξέρω,μπορεί να κάνω και λάθος.Χαρακτηριστικά πάντως θυμάμαι ότι στο Rockwave στον Άγ.Κοσμά το '99 που είχα δει τους REM,πρέπει να ήταν τουλάχιστον 20.000 άτομα.Σε συναυλία με ελεύθερη είσοδο βλέπω να γίνεται χαμός.

    Τέλοσπαντων,μακάρι να έρθουν γιατί θα ήθελα πολύ να τους ξανακούσω,καθώς και τους Kaiser Chiefs.{#emotions_dlg.walkman}

     


    xristos_rock
    03.09.2008, 17:45

    Παράθεση:

    Το μέλος gialina_giannina στις 03-09-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Συγγνώμη αλλά λίγο μικρό δεν είναι το Καλλιμάρμαρο για τέτοια συναυλία;



    Την ίδια απορία έχω!


    MissRoro
    04.09.2008, 02:15

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 03-09-2008 στις 17:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gialina_giannina στις 03-09-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Συγγνώμη αλλά λίγο μικρό δεν είναι το Καλλιμάρμαρο για τέτοια συναυλία;



    Την ίδια απορία έχω!



    Δηλαδή πόσα άτομα χωράει περίπου;


    Debauchee
    04.09.2008, 04:36

    {#emotions_dlg.thumbdown}

    μιλαν οι Αθηναιοι για συναυλιες

    που επαιζαν οι ΙΣΙΣ μπροστα σε 100 ατομα απο τα οποια οι 50 ηταν απο β.ελλαδα και κατεβηκαν να ακουσουν μουσικες

    που αυθημερον κατεβηκαμε απο Σερρες για να δουμε Franz Ferdinand

    που επαιζαν οι Liars και ειχανε "ακριβο εισιτηριο"

    και την ιδια ωρα που π.χ. οι ΑRT Brut επαιζαν με 20 ευρω εισιτηριο και η Αθηναικη "αλτερνατιβα"

    προτιμουσε να ναι στο γκαζι να πινει 6-7 ποτακια να φοραει τα "INDIE' ρουχαλακια και να πουλαει μοστρα..

    γιατι αυτο γινεται οταν στις συναυλιες εχει 200 ατομα και τα "αλτερνατιβ" ψαγμενα μπαρ ειναι γεματα απο ατομα που ακουνε μουσικη μονο για τη μοστρα, και προτιμανε να παρουν 2-3 ποτακια παραπανω απο το να πανε σε μια συναυλια,και μετα την απαξιωνουνε κιολας στο στυλ τι να παω να δω κτλ.

    ουστ κομπλεξικοι ναχαμε να λεγαμε


    musicathy
    04.09.2008, 12:33

    φτου ρε π****η μου!

     


    xristos_rock
    04.09.2008, 15:19

    Όσο για την ημερομηνία...;

     

    5 Οκτώβρη


    AlmaNegra
    24.09.2008, 03:27

    Παράθεση:

    Το μέλος xristos_rock στις 03-09-2008 στις 17:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gialina_giannina στις 03-09-2008 στις 12:55 έγραψε...

    Συγγνώμη αλλά λίγο μικρό δεν είναι το Καλλιμάρμαρο για τέτοια συναυλία;



    Την ίδια απορία έχω!



     

    Παιδιά το Καλλιμάρμαρο χωράει 80.000 κόσμο γεμάτο, οπότε μάλλον θα φτάσει!{#emotions_dlg.tt2}


    tsibitos
    24.09.2008, 18:56

    MTV GR DAY!
    R.E.M., Kaiser Chiefs, C:Real & Gabriella Cilmi

    Με την ένταση να ανεβαίνει, η εορταστική περίοδος για την άφιξη του καναλιού κορυφώνεται με το MTV GR DAY στις 5 Οκτωβρίου, στο Καλλιμάρμαρο Παναθηναϊκό Στάδιο. Με πρωταγωνιστές τους R.E.M., τους Kaiser Chiefs, την Gabriella Cilmi και τους C:REAL, το MTV θα πραγματοποιήσει αποκλειστικά για το ελληνικό κοινό μια ξεχωριστή μουσική συναυλία, με ελεύθερη είσοδο.

    Αξίζει να σημειωθεί ότι το MTV GR DAY πρόκειται να μεταδοθεί ζωντανά, όχι μόνο από το ελληνικό MTV, άλλα και από τέσσερα ευρωπαϊκά δίκτυα, αυτά της Ισπανίας, Πορτογαλίας, της Γαλλίας και της Ιταλίας. Παράλληλα, η εικόνα της μεγάλης μουσικής γιορτής MTV GR DAY θα μεταφερθεί μέσα από το δίκτυο του MTV σε όλο τον κόσμο.

     

    πηγη : Mtv.gr


    mellia
    27.09.2008, 17:30

    Οι REM πάλι Ελλάδα ε? Μμμμ...λοιπόν την προηγούμενη φορά που είχαν έρθει, Ο Michael Stipe δεν ήταν και τόσο...ευγενικό παιδί με το κοινό του...χώρια ότι άργησαν πολύ να βγουν στην σκηνή και είμασταν 2 ώρες με Πυξ-Λαξ support. Επίσης δεν ξεχνώ την τρομάρα που πήρα από τον "συνωστισμό"...νόμιζα δεν θα έβγαινα ζωντανή.
    Μμμμ...δεν ξέρω!

    (εντάξει για τα τραγούδια τους δεν έχω να πω κουβέντα! φαν γαρ)