ελληνική μουσική
    835 online   ·  210.851 μέλη
    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 14:59

    Το Σάββατο το βράδυ μου ήρθε μια ιδέα.

    Πάμε για paintball;

    Το κόστος είναι 25€ για κάθε άτομο και πρέπει να μαζευτούμε το ανώτερο 30 άτομα.

    Στα 25€ συμπεριλαμβάνονται:

    Εξοπλισμός κράνος - γάντια - μάσκα - θώρακας προστασίας και επικαλαμιδες )

    Όπλο και 200 σφαιρίδια

    Και κάθε extra 100 σφαιρίδια 6€

    Ο αγώνας γίνεται στην Μαλακάσα και υπάρχουν 6 παιχνίδια.

    (οι συμμετέχοντες πρέπει να καταβάλουν 10€ προκαταβολή για να κλείσουμε ημερομηνία)

    Και μετά μπορούμε να τσακίσουμε τα παϊδάκια μας στις γειτονικές ταβέρνες.

     

    Αν γνωρίζετε άλλον διοργανωτή πάρτε τιμές να συγκρίνουμε και να διαλέξουμε τον φτηνότερο.

    http://www.greekpaintball.eu/

    Tι Eίναι Tο Paintball

     

    Mέσα σε 15 χρόνια, το άθλημα της χρωματοσφαίρισης (paintball) έχει αναγωριστεί εώς ένα από τα πιο συναρπαστικά ενναλακτικά αθλήματα. Tο paintball παίζεται σε παραπάνω από 100 χώρες από εκατομμύρια άντρες και γυναίκες όλων των ηλικιών. Eίτε οικεγενειάρχες είτε φοιτητές, είτε εργαζόμενοι ή συνταξιούχοι όλοι μοιράζονται την κοινή αγάπη για περιπέτεια και δυνατό πνεύμα ανταγωνιστηκότητας.

    Tο paintball είναι ο συνδιασμός του κρυφτού και του κυνηγιτού που παίζαμε παιδιά, αλλά σε πιο ανταγωνιστική και πιο εξελιγμενή μορφή. Παρόλο που υπάρχουν αρκετές παραλλαγές του παιχνιδιού, συνήθως μια ομάδα παικτών θα χωριστεί σε δύο ομάδες και θα παίξουν αρπαγή σημαίας. O αριθμός των παικτών σε κάθε ομάδα μπορεί να έχει από έναν ή δύο, πέντε ή επτά ή δέκα μέχρι ακόμα και 1000 αν ο χώρος διεξαγωγής του παιχνιδιού και οι συνθήκες το επιτρέπουν.

    H χρωματόσφαιρα (paintball) είναι μια στρογγυλή, λεπτή κάψουλα ζελατίνης με χρωματιστό υγρό στο εσωτερικό της. Eίναι αντίστοιχη με μεγάλες κάψουλες βιταμινών ή τις κάψουλες λαδιού που χρησιμοποιούνται στο μπάνιο. Tο χρώμα μέσα είναι μη-τοξικό, μη-καυστικό και φεύγει από τα ρούχα και το δέρμα με λίγο νερό.

    Tα όπλα χρωματοσφαίρισης (μαρκαδόροι ή markers) έρχονται σε μία ποικιλία από άποψης μεγέθους, στύλ και λειτουργικότητας. Mπορεί να τροφοδοτούνται από διοξείδιο του άνθρακα (CO2) ή από πεπιεσμένο αέρα. Tα περισσότερα χρησιμοποιούν μεγάλα συστήματα φιάλων (tanks) τα οποία ξαναγεμίζουν και έχουν την δυνατότητα να ρίξουν εκατοντάδες βολές πρίν ξαναγεμίσουν.

    Για την ασφάλεια τους οι παίκτες της χρωματοσφαίρισης πρέπει πάντα να φοράνε μάσκα ειδικά σχεδιασμένη για χρωματοσφαίριση η οποία προστατεύει τα μάτια και όλο το μπροστά μέρος του προσώπου. H μάσκα πρέπει να φοριέται κάθε στιγμή μέσα στο παιχνίδια καθώς και έξω από το παιχνίδι σε χώρους όπου επιτρέπεται η χρήση των όπλων. Tο paintball είναι ένα πολύ ασφαλές σπόρ από την στιγμή που ακολουθούνται όλοι οι κανονισμοί ασφαλείας. Στατιστικά ασφαλιστικών εταιριών έχουν δείξει ότι το paintball είναι ασφαλέστερο από το γκόλφ το τζόγκινκ το τέννις και την κολύμβιση.

    Tο paintball είναι ένα άθλημα που παίζεται από ανθρώπους όλων των ηλικιών. Eίναι ένα σπόρ που άντρες και γυναίκες αγωνίζονται ίσα και που η ηλικία δεν βοηθάει τους νέους πάντα. Σαν ένα παιχνίδι σκακιού πρέπει να είσαι σε θέση να σκεφτείς γρήγορα και αποφασιστικά, και αυτό σε κάνει καλό στο paintball. Διάνοια και θέληση και όχι ταχύτητα και δύναμη είναι τα μυστικά επιτυχίας του αθλήματος. Στο paintball οι παίκτες αποκτούν ομαδικότητα, αυτοπεποίθηση την ώρα που περνούν καλά και απαλλάσονται από το στρές της καθημερινότητας.


    -----------------
    ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ κάθε Κυριακή 19.00-21.00. στο radio musicheaven. philippossm@blogspot.com



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 15:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 15:45 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 21:07 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 21:11 ]


    επισυναπτόμενα: images.jpg 
    Termite
    20.10.2008, 15:28

    Termite


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 15:31

    Λίστα συμμετοχής

    Termite


    marylin
    20.10.2008, 16:09

    ΕΕΕΕΕΕΕ???? {#emotions_dlg.confused1} Όπλο και 200 σφαιρίδια? {#emotions_dlg.eek}


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 16:38

    Τα σφαιρίδια ειναι με χρώμα καλε δεν παθαινεις τιποτα!!!!!!!!!!!!!


    ExploitedAnarchy
    20.10.2008, 17:05

    den 8elw na sas kanw rezili.....{#emotions_dlg.tt2}


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 19:05
    Ευτυχώς !!!
    Deos
    20.10.2008, 20:16

    Μέσα αν γίνει μετά τις 10 Νοέμβρη.

    Υπάρχει επίσης οργάνωση στην Πάρνηθα που είναι πιο κοντά και έχει τρελό Θρακομακεδονίτικο παϊδάκι..


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 20:45

    Απο την στιγμη που θα μαζευτουμε πανω απο 10 ατομα και μεχρι 30 θα γινει σε περιπου 20 μερες μετα.

    Λιστα:

    Termite

    Deos


    -----------------
    ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ κάθε Κυριακή 19.00-21.00. στο radio musicheaven. philippossm@blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 20:47 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 20:48 ]


    sylviaki
    20.10.2008, 20:52

    Για ποια ημερομηνια το υπολογιζετε?


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 21:01

    Παράθεση:

    Το μέλος sylviaki στις 20-10-2008 στις 20:52 έγραψε...

    Για ποια ημερομηνια το υπολογιζετε?



    Απο την στιγμη που θα μαζευτουμε πανω απο 10 ατομα και μεχρι 30 θα γινει σε περιπου 20 μερες μετα.


    ExploitedAnarchy
    21.10.2008, 00:37

    pantws wraio a8lhma,exw liwsei arketes fores me paidia ths sxolhs....an dw kai mazeuteite isws (an mporw) perasw mia bolta...


    sylviaki
    21.10.2008, 10:06

    ωχ σκεφτεσαι κιολας?και εγω που νομιζα οτι απλως πετας μπαλες για να βγαλεις το αχτι σου...

    Θα δω ποιοι θα ερθουν για να αποφασισω σε ποιανου την ομαδα θα ειμαι(ειμαι καλη στο να εκτελω εντολες φτανει να εχω καλο "αρχηγο"{#emotions_dlg.smartass})


    uNick
    21.10.2008, 13:27

    Από 16/11 έως και 7/12 οι Κυριακές μου είναι όλες "κλεισμένες".

    Αν κανονίσετε για 14/12, είμαι μέσα με χίλια! {#emotions_dlg.rockon}

     

     


    PHILIPPOSSM
    21.10.2008, 17:40

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 20-10-2008 στις 20:45 έγραψε...

    Απο την στιγμη που θα μαζευτουμε πανω απο 10 ατομα και μεχρι 30 θα γινει σε περιπου 20 μερες μετα.

    Λιστα:

    Termite

    Deos

    uNick

     



    -----------------
    ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ κάθε Κυριακή 19.00-21.00. στο radio musicheaven. philippossm@blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 21-10-2008 17:41 ]


    heartbreak-kid
    21.10.2008, 20:51

    ο heart μπορει τον ιούνιο, μετά τις πανελλήνιες


    nightwhisper
    22.10.2008, 10:39

    παλι πανελληνιες δινεις εσυ?


    joegr2002
    30.10.2008, 00:37

    Φιλε PHILIPPOSSM ειμαι μεσα και ελπιζω να μαζευτουμε αρκετοι  οεεεοοο!!!


    Deos
    16.11.2008, 22:28

    Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.

    Δηλώστε συμμετοχή και για ημερομηνία το βλέπουμε.

    {#emotions_dlg.inlove} <-- έφαγε στη μούρη κόκκινη σφαίρα

    {#emotions_dlg.happycrazy}<-- μανιακός που τους πήρε όλους φαλάγγι

    {#emotions_dlg.thumbup} <-- άνετος, τους πέτυχε όλους

    {#emotions_dlg.oops} <-- πέτυχε συμπαίκτη

    {#emotions_dlg.lol} <-- σκύβει και γλιτώνει αλα matrix τις σφαίρες

    {#emotions_dlg.smartass} <-- έχει στρατηγική

    {#emotions_dlg.helpsmilie}<-- τον περικυκλώσανε 5

    {#emotions_dlg.eek} <-- βλέπει τη σφαίρα να του έρχεται

    {#emotions_dlg.beer} <-- μετά τον αγώνα στην ταβέρνα


    Brokenchord
    16.11.2008, 23:54

    Α ρε Deos!!! Χα χα χα χα χα!

    Κρίμα που ειμαι μακρια αλλιώς καλντασια θα σας έλεγα εγώ! Cool