ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.851 μέλη

    ΩMEGA VIBES - Ό,τι φοβηθείς. Νέος δίσκος

    jorge
    03.11.2008, 22:52

    Μετά από καιρό απουσίας από τον ελληνικό χώρο, που όμως συνδυάστηκε με πολλά ταξίδια, συναυλίες και εμπειρίες στο εξωτερικό, οι ΩMEGA VIBES (Δημήτρης Πανόπουλος και Εύα Τσελίδου) επανέρχονται δυναμικά στη δισκογραφία με νέο άλμπουμ σε συνεργασία με τη ΛΥΡΑ.

     

    Το συγκρότημα που έχει ήδη 3 άλμπουμ στο ενεργητικό του, με ρεκόρ πωλήσεων και άψογες συνεργασίες στο βιογραφικό του (David Bowie, Lou Reed, Stevie Wonder) ετοιμάζει τώρα το καινούργιο του άλμπουμ -αυτή τη φορά με ελληνικούς στίχους-  με τίτλο «Ό,τι φοβηθείς».

     

    Στο άλμπουμ αυτό οι ΩMEGA VIBES ενώνουν τον ηλεκτρικό ήχο με τη world μουσική, το tango με τη raga και με τον ιδιαίτερο προσωπικό τους τρόπο δημιουργούν μια μουσική χωρίς σύνορα.

     

    Το άλμπουμ αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 17 Νοεμβρίου.


    dessypris
    04.11.2008, 13:17

    Κι αναρωτιόμουνα που χάθηκαν!!!

    Μια πολύ σοβαρή Ελληνική προσπάθεια, που επέλεξε (τον σωστότερο κατά την άποψή μου δρόμο και τρόπο), για να κάνει γνωστές και στο εξωτερικό τις Ελληνικές (ανάμικτες με Δυτικές) Μουσικές: Οι OMEGA VIBES.

    Εκτός των άλλων, τους έχω μια ιδιαίτερη εκτίμηση, μιας και η Εύα (Τσελίδου) μου είχε κάνει την τιμή να με συνοδέψει στην πρώτη μου δισκογραφική προσπάθεια τος 1993 (με το γκρουπ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ), τραγουδώντας στο άλμπουμ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ, το τραγούδι ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ. Η εκπληκτική τεχνική της, ήταν αυτή που του πρόσθεσε τις πινελιές που χρειάζονταν.

    Καλή επιτυχία!

    Γρηγόρης Δεσύπρης





    επισυναπτόμενα: omegavibes.jpg 
    marylin
    05.11.2008, 14:10

    Ευχάριστη έκπληξη!   {#emotions_dlg.thumbup} Ούτε που θυμάμαι πότε τους άκουσα για τελευταία φορά... {#emotions_dlg.rolleyes}