ελληνική μουσική
    1008 online   ·  210.856 μέλη

    Ποιά είναι τα τραγούδια ...??

    cwahne
    09.11.2004, 22:52
    Ποιά είναι τα τραγούδια στις εξής διαφημίσεις της τηλεόρασης :

    - BMW Σειρά 1
    - Kινητό Ericson (δείχνει Νέα Υόρκη, άνδρας και γυναίκα, στο τέλος ενώνονται τα δύο μέρη του κινητού)

    Ευχαριστώ
    value_
    16.11.2004, 02:26
    Death In Vegas - Hands Around My Throat
    rapsodos
    16.11.2004, 15:34
    Μια που μιλαμε για τραγουδια διαφημίσεων μήπως κάποιος γνωρίζει το τραγούδι της διαφήμισης της ψηφιακής μηχανής sony cybershot ??
    cwahne
    20.11.2004, 17:39
    Thanks για την απάντηση

    Μήπως ξέρει κανείς για την διαφήμιση του Baileys ??

    Aυτή που όλοι πετάνε και τρώνε στάλες Baileys (όχι μύγες)
    Vick
    20.11.2004, 18:55
    Δεν βλέπω πολύ τηλεόραση αλλά, για την sony cybershot, αν μιλάμε για την ίδια διαφήμηση, το τραγουδι πρέπει να είναι το "Motown Blood" των "Mando Diao". Όσο για την Διαφήμιση του Bailey's, δεν τη θυμάμαι καθόλου. Συγνώμη!
    cwahne
    21.11.2004, 19:03
    Βρήκα το τραγούδι των Death in vegas αλλά τελικά είναι από άλλη διαφήμιση.

    ¶ρα περιμένω άλλες απόψεις για τις διαφημίσεις

    ΒΜW Σειρά 1
    &
    Baileys

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια ... Νάστε καλά
    Vick
    22.11.2004, 06:28
    Το τραγούδι στη διαφήμιση του Bailey's πρέπει να είναι το "Les Fleurs" (ή κάπως έτσι) από "4hero" (alboum: Creating Patterns).
    Όσο για τη διαφήμιση της BMW, τι θέμα έχει η διαφήμιση; Μήπως είναι εκείνη με τη μουσική των Prodigy; (just wondering...)
    Ελπίζω να μην έχω κάνει λάθος.
    rapsodos
    22.11.2004, 09:46
    Vick ευχαριστώ πολύ. Θα ψάξω το τραγούδι. Ελπίζω να είναι αυτό που έψαχνα ... Thanks και πάλι
    cwahne
    22.11.2004, 18:24
    Πράγματι το τραγούδι στη διαφήμιση Baileys είναι
    4Hero - Les Fleurs

    Όσο για τη διαφήμιση της BMW Σειρά 1 τι να πω για να την καταλάβετε?

    Δείχνει διάφορα ... ξεκινάει με έναν μπασκετμπολίστα να σουτάρει βολή ... το τραγούδι σαν να αρχίζει λέγοντας "you're my favourite song .." ή κάτι τέτοιο.
    Αnyway, ελπίζω να βρεθεί κάποιος να την έχει προσέξει και να ξέρει το τραγούδι.

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
    evans_g
    22.11.2004, 18:53
    Αφού ρωτάνε όλοι ας ρωτήσω κι εγω:ποιό τραγουδι ακούγεται στη διαφήμιση του αρώματος pink της lacoste?Τοτραγούδι ξεκινάει:"Let me show you the way..."
    Παρακαλώ πολύ!Το λατρεύω αυτο το κομμάτι!
    Vick
    22.11.2004, 19:18
    Από ότι έχω μάθει αυτό το τραγούδι το λέει η "Natasha Thomas" , όσο για τον τίτλο δεν είμαι σίγουρη. Κάποιοι λένε ότι είναι "It's over now". Πάντως είναι ένα είδος remake του προηγούμενου της σίνγκλ, όπου έχουν αλλάξει τα λόγια. Νομίζω ότι έλεγε: "Save your Kisses for me" και έγινε "let me show you the way". Και δεν ξέρω αν έχει κυκλοφορήσει στην εκτέλεση της διαφήμησης!
    iassael
    26.12.2004, 13:12
    Kalimera poio einai to tragoudi sthn diafimish tou Kinder Bueno???
    "Baby baby whats the matter with you, cuz i like you my love, my love, i feel so lonly i've been thinking of you......"