ελληνική μουσική
    822 online   ·  210.851 μέλη

    Κάποιος φανατικός των Doors και του Jim;

    jon63
    27.12.2008, 01:06

    Paidia xriazome voithia. Opoios 3erei, tha mou kanei megali xari...!!!!! Xriazome kapoious pou na psaxnonte me spania videakia twn Doors kai na mou peite apo pou einai ta sigkikrimena stigmiotipa!!

    Se afto to video:
    Link

    " target="_blank" target="_new">> sto 0:35 apo poio live/video clip einai?? 3erei kapoios???

    Episis se afto to video:
    https://www.youtube.com/watch?v=yT6Xf-441HQ&feature=related sta">Link

    0:01, 1:11 kai 1:50 apo poio video clip i apo poio dvd einai?? Den ta exw 3anadei...

    Ki telo se afto to video:
    https://www.youtube.com/watch?v=yT6Xf-441HQ&feature=related sto">Link

    0:17! Opoios 3erei otidipote apo ta parapanw tha ithela na mou pei. Efxaristw!! :)


    djmetronomos
    28.12.2008, 10:14

    Βλέπω να μην έχεις λάβει απάντηση και είπα να κάνω την πρώτη κίνηση. Είναι πολύ συγκεκριμένες οι πληροφορίες που ζητάς - είδα τα βίντεο αλλά δεν ξέρω από πού είναι. Απλά, ξέρω τα τραγούδια - μάλλον δεν χρειάζεσαι βοήθεια εδώ, αλλά για να δικαιολογήσω την παρουσία μου, ορίστε... "I Can't See Your Face In My Mind" - από το άλμπουμ Strange Days, υπάρχει επίσης και μια λάιβ βερσιόν στο Box Set. Το "Universal Mind" είναι από το Absolutely Live κι απ'ότι γνωρίζω δεν υπάρχει στούντιο ηχογράφηση του. Καλή τύχη στην αναζήτησή σου και...  Καλή Πρωτοχρονιά!


    jon63
    28.12.2008, 14:35

    Δυστυχώς ναι… Δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Τις πληροφορίες που μου έδωσες τις ξέρω. Ευχαριστώ πάντως. Καλή Πρωτοχρονιά και σε εσένα!

    Να τα γράψω και σε Ελληνικά μήπως κάποιος δεν μπορεί να τα διαβάσει σε Greeklish…

    Λοιπόν:

    Ψάχνω κάποια στιγμιότυπα από τα παρακάτω video από πού είναι. Δεν πρέπει να είναι γνωστά video γιατί ενώ τα ψάχνω, τα συγκεκριμένα στιγμιότυπα δεν τα έχω ξαναδεί ποτέ. Είναι σπάνιες στιγμές του συγκροτήματος μάλλον.

     

    Σε αυτό το video: στο 0:35 από ποιο Live/Video Clip/DVD είναι;; Ξέρει κάποιος;

     

    Επίσης σε αυτό το video: στο 0:01, 1:11 και 1:50 από πού είναι;

     

    Κι Τέλος σε αυτό το video: στο 0:17!

    Όποιος ξέρει, οτιδήποτε από τα παραπάνω θα ήθελα να μου πει. Ευχαριστώ!


    SotosPontius
    30.12.2008, 02:34

    Λοιπόν....'Εχουμε και λέμε φίλε {#emotions_dlg.biggrin}

    Στο πρώτο βιντεάκι που είδα,όσο το έψαξα, νομίζω ότι είναι ένα live που κάνανε στο the matrix.

    απλά είναι έγρωμο αλλά δεν είμαι απολύτος σίγουρος για αυτό....

    Όσο για το άλλο βίντεακι όλα τα στιγμιότυπα που δίχνει είναι απο το βίντεοκλιπ The Unknown Soldier

    ...Αυτά ελπίζω να σε βοήθησα και ότι άλλο θες να με ρωτάς ή θα σου γράφω εγώ στα post σου...

    Τα λέμε!!!!


    jon63
    03.01.2009, 16:41

    Geia sou file mou,

    Kali Xronia kai olas, sorry gia tin argoporia tis apantisis mou alla toso kairo den eixa internet. Loipon ekana ki egw tin ereuna mou alla den simvadizoune oi apopsis mas.

    Sto prwto clip, einai ontws apo to Matrix (mallon), kai sigkekrimena apo to video clip "Gloria"

    Sto deftero clip, distixos den einai apo to "Unknown Soldier". O Jim foraei ta idia rouxa sto video clip me to videaki pou exw dwsei alla ta sigkekrimena stigmiotipa den iparxoun pouthena mesa sto video clip tou tragoudiou...

    Ki sto telefteo videaki ekana lathos, signomi. Den zitaw to stigmiotipo 0:17... alla to stigmiotipo 1:17! Efxaristw!! Kali Xronia!!!!! :)


    tago
    03.01.2009, 20:26

    Εγώ το μόνο που μπορώ να προσθέσω στη συζήτηση είναι την ύπαρξη ενός βιβλίου που αφορά τη ζωή και τα τραγούδια του Τζιμ Μόρισον. Πρόκειται για το «Τζιμ Μόρισον η ζωή και τα τραγούδια του» που κυκλοφόρησε από της εκδόσεις «Κάκτος» το 1981.

    Χρόνια πολλά είπα? δεν είπα. Ε αντε χρόνια μας πολλά!


    SotosPontius
    05.01.2009, 01:32

    Οχι σιυουρα ειναι απο εκει...το 0:01 σιγουρα δεν ειναι απο εκει..αλλα τα υπολοιπα ναι απο εκει ειναι σιγουρα.....το 0:01 καπου το χα δει αλλα ακομα το ψαχνω...σε ενα ρομαντικο τραγουδι ηταν το θυμαμαι καλα....Ααααα και καλη χρονια και χρονια πολλα επι της ευκαιριας...Αααα και το 1:17 ειναι απο το βιντεοκλιπ του τραγουδιου L.A. Woman...αυτα ;)


    jon63
    05.01.2009, 16:45

    Periergo... to "Uknown Soldier" to exei dei paaara polles, fores ki aftes oi skines den iparxoun.

    Anyway, den peirazei..!! Thanx! ;)




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία