ελληνική μουσική
    867 online   ·  210.852 μέλη

    Πόσο επηρεάζει η χροιά;

    kamelia8
    31.12.2008, 18:33

    Κατά πόσο παίρνεται υπόψη σας τη χροιά του ερμηνευτή, ώστε να σας αρέσει αυτός; Τη θεωρείται σημαντικό παράγοντα ενός τραγουδιστή;


    mitskinis
    31.12.2008, 19:11

    Κατά την γνώμη μου η χροιά ενός ερμηνευτή επηρεάζει αρκετά την επιλογή μου στο να μ΄αρέσει γιατί, πιστεύω πως αν έχεις  καλή χροιά και την ισορροπείς ανάλογα με τον τόνο του τραγουδιού, τότε για μένα είναι καλός ερμηνευτής.Εάν όμως τραγουδά όπως να ΄ναι τότε ας αλλάξει δουλειά ο τραγουδιστής αυτός.


    VOICETEACHER
    02.01.2009, 11:17

    Βεβαια η χροια παιζει σημαντικοτατο ρολο,να μην πω και πρωταρχικο!!!Αυτη ειναι που σε κανει να ξεχωρισειs εναν τραγουδιστη απο τιs πρωτεs νοτεs...{#emotions_dlg.rockon}


    christinapapadopoulou
    03.01.2009, 12:03

    πιστεύω πως η χροια σαφως παίζει σημαντικότατο ρόλο στην επιλογή ενός καλλιτέχνη. Αναλογα με τη χροια δινεται κι αναλογο υφος πολλεσ φορες στο κομματι,στην εκτλεση του και αναλογα με τη χροια ξεχωρίζονται πιστευω οι αγαπημένοι του καθενώς τραγουδιστές..Καλες φωνες υπαρχουν παντου γυρω σε αυτο το χώρο... εγω τουλαχιστον τη χροιά προσέχω στον καθένα {#emotions_dlg.blush}{#emotions_dlg.walkman}


    madprofessorus
    05.01.2009, 20:09

    η χροιά  είναι αυτό που ξεχωρίζει τους τραγουδιστές μεταξύ τους,μου αρέσουν πολύ κάποιοι τραγουδιστές πχ ο jon oliva που μπορεί να μην είναι κ ο πλέον τεχνικός τραγουδιστής αλλά η χροιά της φωνής του είναι μαγευτική το λιγότερο...


    despinakontogianni
    10.01.2009, 17:48

    Θα το ομολογήσω: Όταν ακούω για πρώτη φορά έναν καλλιτέχνη θα προσέξω τον τρόπο που προσεγγίζει το κομμάτι. Το συναίσθημα που βάζει. Για να μπορέσω όμως να δω αν μου αρέσει κι η φωνή του θα πρέπει να τον ξανακούσω και να επικεντροθώ αποκλειστικά σ' αυτό. Αν καταλάβω πως εκτός από την ορθοφωνία μπορεί να με προσεγγίσει και με τη χροιά του, τότε...τον καλωσορίζω! {#emotions_dlg.rolleyes}


    sitzoune81
    19.01.2009, 12:34

    Δεν μου αρέσουν οι "ορθές" φωνές και η αλήθεια είναι πως συχνά-πυκνά μου "τη δίνει" στα νεύρα το vibrato (είμαι psycho, i know{#emotions_dlg.biggrin})

    προτιμώ κυρίως στυλ φωνής όπως το ενσαρκώνουν οι κ.κ. Mark Lanegan (Screaming Trees κ.α.), Eddie Vedder (Pearl Jam), Ian Curtis (Joy Division), Neil Young, Θανάσης Παπακωνσταντίνου, Maynard Keenan (A Perfect Circle, Tool), Bob Dylan, Chris Cornell (Soundgarden), Alex Turner (Arctic Monkeys).

    Οπότε, ναι, με επηρεάζει η χροιά της φωνής των.


    -StrangeLittleGirl-
    21.01.2009, 11:58

    Παράθεση:

    Το μέλος madprofessorus στις 05-01-2009 στις 20:09 έγραψε...

    η χροιά  είναι αυτό που ξεχωρίζει τους τραγουδιστές μεταξύ τους,μου αρέσουν πολύ κάποιοι τραγουδιστές πχ ο jon oliva που μπορεί να μην είναι κ ο πλέον τεχνικός τραγουδιστής αλλά η χροιά της φωνής του είναι μαγευτική το λιγότερο...



    Ναι συμφωνώ... Και γενικά η χροιά είναι απο τα πλέον σημαντικά στοιχεία που πρέπει να προσέχει κάποιος σε έναν τραγουδιστή.. 


    panosbousalis
    22.01.2009, 07:38

    Σαφώς παίζει ρόλο η χροιά.  Βασικό.


    GoreVBellyIolence
    22.01.2009, 13:54

    το βασικοτερο ρολο ολων πανω σε μια φωνη..αλλωστε οταν ξεκιναει καποιος να τραγουδησει δεν εχει καλη φωνη..εχει απλως το ταλεντο του και αν εχει και μια καλη χροια!Η χροια ειναι που κανει τη διαφορα..


    gate
    23.01.2009, 01:23

    Ιδού πόσο επηρεάζει η χροιά...

    Υπάρχει πιο σημαντικό άραγε απ' τη χροιά; Ίσως... το συναίσθημα

    Εδώ τα έχουμε και τα δύο: