ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.851 μέλη
    marilloumajore
    05.02.2009, 20:31

    Κατ'αρχας συγγνωμη αλλα δεν ηξερα που να βαλω το θεμα.....

     

    Ηθελα καμοια καλη ιδέα για ένα δώρο που θέλω να κάνω σε ένα καθηγητή μου που μ'εχει βοηθήσει παααααρα πολυ, κανοντας πολυ περισσοτερα απ'οτι οφειλε. Και επειδη εχω κολλησει, και δε μου ερχεται τιποτα καλο στο μυαλο, μονο ξενερωτα δωρα, θα ηθελα βοηθεια. Εχουμε εξαιρετική σχέση, αλλα δεν ειμαστε και κολληταρια..... Οποτε θα ηθελα κατι απο τη μια οχι απρόσωπο, αλλα απο την αλλη σοβαρο....

    Οποτε??? Ιδεες???


    mitskinis
    05.02.2009, 21:48

    Τι όργανο διδάσκει ο καθηγητής αυτός και ποια τα μουσικά του γούστα;


    marilloumajore
    05.02.2009, 22:06

    Μαέστρος... Του αρεσει πολυ ο Μοτσαρτ και η Αναγεννησιακη μουσικη


    mitskinis
    05.02.2009, 22:21

    Μπορείς να του δωρίσεις ένα ραβδί αφού είναι μαέστρος ή κάποιο CD  με αυτά που ακούει ή κάποιο μουσικό βιβλίο για την μουσική τις αναγέννησης ή για κάποιον σπουδαίο μαέστρο.


    FORTE
    06.02.2009, 10:07

    Συμφωνω με τον mitskini και θα προσθεσω σαν ιδεα ενα αγαλματακι του Mozart ή καποιο πορτρετο του, συνοδευομενο με καποιο cd.{#emotions_dlg.blush}

    Οτι και να αποφασισεις,εγω απλα θα σου πω οτι εισαι πολυ τυχερη που εχεις στη ζωη σου εναν αξιο μουσικο και σε βοηθαει γιατι ειναι ανθρωπος και σωστος εκπαιδευτικος και ενα μεγαλο μπραβο σε σενα που το εκτιμας!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Καλη επιτυχια λοιπον στην επιλογη σου,αν και πιστευω οτι και να διαλεξεις θα το εκτιμησει δεοντως.{#emotions_dlg.beer}


    freddieKrueger
    06.02.2009, 13:55

    Αγαπητη φιλη,

    νομιζω οτι το σημαντικοτερο δωρο το εχεις ηδη κανει στον μαεστρο καθηγητη σου...δεν υπαρχει μεγαλυτερη ανταμοιβη για καποιο δασκαλο απ το να βλεπει  πως οι προσπαθειες του να  μεταδωσει τη γνωση στο μαθητη/τρια του, απεδωσαν καρπους...

    ...περα απο αυτο ομως....

    ...να τολμησω να σου προτεινω κατι?{#emotions_dlg.blush}Λοιπον,λοιπον...πως θα σου φαινοταν η ιδεα να εφτιαχνες ενα βιντεακι στο οποιο θα ερμηνευες ενα κομματι στο πιανο που ξερεις οτι σημαινει κατι για τον καθηγητη σου,η που ειχε καποια ιδιαιτεροτητα οταν στο ειχε διδαξει(πχ ηταν το κομματι που παντα εκανες λαθος η που ειχατε δουλεψει σε αυτο πολυ,κτλ) και μαζι με μια ανθοδεσμη και μια καρτα που να λεει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, του το εκανες δωρο?


    marilloumajore
    06.02.2009, 14:36

    Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πραγματι τυχερη.....

     

    Πιο πολυ προς καποιο βιβλιο προσανατολιζομαι με καποια αφιερωση... Νομιζω οτι ειναι σοβαρο αλλα οχι απροσωπο.

    Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως. Και οποια αλλη ιδεα εχετε, καλοδεχουμενη ειναι!!!!


    konvoulis
    22.02.2009, 19:39

    Κανε ενα μουσικο οργανο ψευτικο ή αληθινο...