ελληνική μουσική
    848 online   ·  210.851 μέλη

    Οικονομικη κριση και τριτος παγκοσμιος

    Opeth
    24.02.2009, 17:57

    Καλησπερα ,σημερα στο σχολειο πανω σε μια συζητιση ετυχε να μιλησουμε γι'αυτο το θεμα! Ακουσα πως ειναι πιθανον να γινει παλι πολεμος αλλα θα ηθελα να ακουσω και την δικη σας αποψη πανω στο θεμα ! 
    {#emotions_dlg.confused1}


    liopesiotis
    24.02.2009, 18:23

    Για 3ο παγκόσμιο πόλεμο δεν νομίζω να γίνει.  Θα γίνονται όμως πολλοί τοπικοί πόλεμοι με σκοπό το διαμελισμό κρατών όπως με την πρωην Γιουγκοσλαβία ή την Ρωσσία.  Ο πόλεμος που γίνεται τώρα είναι οικονομικός και όποιος αντέξει.  


    angel-0f-darkness
    24.02.2009, 20:22

    Δεν ειναι καθολου απιθανο να ξεσπασει 3ος παγκοσμιος απο την στιγμη που υπαρχει και η οικονομικη κριση στην μεση.. Μην ξεχναμε πως οι 2 πρωηγουμε παγκοσμιοι απο τα βαλκανια ξεκινησαν και συνεχιστηκε το κακο!

    Εγω ειχα κανει λογο στην ταξη μου περσι για αυτο το θεμα[3 παγκοσμιο], αλλα η κλασικη φιλολογος που δεν εχει και καλα χρονο για συζητησεις.. Απλα μου ειπε οτι θα συζητηθει καποια αλλη στιγμη αλλα ακομα περιμενω..{#emotions_dlg.huh}


    Spirous
    24.02.2009, 21:35

    Σε 10 χρόνια ίσως να γίνει. Απαιτείται βασικά μια προεργασία πρώτα, Δεν γίνονταιο όλα εν μία νυκτι. Χρειάζεται μεγάλη ανεργεία, εθνοσωτήρες, κι άλλη εξάντληση φυσικών πόρων κτλ.