ελληνική μουσική
    366 online   ·  210.886 μέλη

    σε αναζήτηση δασκάλου/ας πιανου

    taksidiwths
    17.03.2009, 00:04

    οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για δασκαλο/α πιανου.πηγα στο ωδειο το δημου μου και η δασκαλα δεν με ικανοποιησε καθολου και το λεω πολυ ευγενικα..βαριοταν στο μαθημα,εκανε ολο λαθη,δεν εξηγουσε καλα την θεωρια παρα την εγραφε στο τετραδιο το πεταγε στο μερος μου και με ρωταγε αν εχω αποριες και εκανε συνεχεια μορφασμους..επισης ειχε ερθει μια μαθητρια της και της επαιξε κατι απο μπαχ που το χε για την δευτερα καπου και με το που τελειωνει η κοπελα της λεει η εισαι αχρηστη η αυτο ειναι το καλυτερο σου..η κοπελα εμεινε και αφου την εβαλε να το παιξει αλλες 3-4 φορες της ελεγε εε καλυτερα και τετοια.θελω να πιστευω οτι απλα ειχε μια κακη μερα και θα ξαναπαω την πεμπτη να δω πως θα παει.αν δεν μεινω ευχαριστημενος παλι ομως,δεν θα ξαναπαω.οποτε σκεφτομαι για ιδιαιτερα και θα ηθελα να μου προτεινετε ειτε καποιο/α δασκαλο/α που να ειναι κοντα στην περιοχη μου(ωστε να μετακινειται ευκολα) ειτε να προσφερθειτε εσεις οι ιδιοι.απαντηστε ειτε στο θεμα εδω ειτε σε πμ για να μου πειτε και το ποσον του μαθηματος{#emotions_dlg.blush} ευχαριστω εκ των προτερων!!


    paradisefox
    17.03.2009, 00:55

    Παράθεση:

    Το μέλος taksidiwths στις 17-03-2009 στις 00:04 έγραψε...

    οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω για δασκαλο/α πιανου.πηγα στο ωδειο το δημου μου και η δασκαλα δεν με ικανοποιησε καθολου και το λεω πολυ ευγενικα..βαριοταν στο μαθημα,εκανε ολο λαθη,δεν εξηγουσε καλα την θεωρια παρα την εγραφε στο τετραδιο το πεταγε στο μερος μου και με ρωταγε αν εχω αποριες και εκανε συνεχεια μορφασμους..επισης ειχε ερθει μια μαθητρια της και της επαιξε κατι απο μπαχ που το χε για την δευτερα καπου και με το που τελειωνει η κοπελα της λεει η εισαι αχρηστη η αυτο ειναι το καλυτερο σου..η κοπελα εμεινε και αφου την εβαλε να το παιξει αλλες 3-4 φορες της ελεγε εε καλυτερα και τετοια.θελω να πιστευω οτι απλα ειχε μια κακη μερα και θα ξαναπαω την πεμπτη να δω πως θα παει.αν δεν μεινω ευχαριστημενος παλι ομως,δεν θα ξαναπαω.οποτε σκεφτομαι για ιδιαιτερα και θα ηθελα να μου προτεινετε ειτε καποιο/α δασκαλο/α που να ειναι κοντα στην περιοχη μου(ωστε να μετακινειται ευκολα) ειτε να προσφερθειτε εσεις οι ιδιοι.απαντηστε ειτε στο θεμα εδω ειτε σε πμ για να μου πειτε και το ποσον του μαθηματος{#emotions_dlg.blush} ευχαριστω εκ των προτερων!!



    Καλησπέρα φίλε  ταξιδιώτη.Κοίταξες τις αγγελίες?

    Πάντως αν όντως δε νοιώθεις άνετα με την δασκάλα,μη διστάσεις καθόλου να την αλλάξεις...

    Το μάθημα μουσικής πρέπει πρώτα απ΄'ολα να είναι ευχάριστο και όχι πιεστικό.


    -----------------
    ...KAI KΑΛΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paradisefox στις 21-03-2009 11:26 ]


    oscarpeterson
    17.03.2009, 10:56

    τελικά στο πιάνο κατέληξες;


    taksidiwths
    17.03.2009, 13:50

    ναι!!! :)  μου εδωσε και μια φιλη μου το ακκορντεον της και μου εφυγε αυτος ο ενθουσιασμος να πω την αληθεια...για το πιανο βεβαια δεν ισχυει γιατι εχω παιξει αρκετες φορες ειτε σε νακα ειτε σε κανα φιλο-φιλη..


    fibonazzi
    20.03.2009, 15:01

    Για μένα μείνε μακρυά από τέτοιους δασκάλους. Ακόμα και καλή να είναι στη δουλειά της, ο τρόπος της δεν θα σε βοηθήσει. Τυχαίνει να γνωρίζω κάποιον από Αιγάλεω που μπορεί να έρθει σπίτι σου για μάθημα, είναι καλός μου φίλος και πολύ καλός πιανίστας/δάσκαλος. Ξέρει τη δουλειά και είναι ευχάριστος τύπος. Σου στέλνω ΠΜ με το τηλέφωνό του!

     

    Καλή επιτυχία στο ξεκίνημά σου!