ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Αρρώστησα και έχω να βγω να τραγουδίσω

    Blackpearl
    17.03.2009, 07:29

    Παιδια είναι αρκετά επείγον το θέμα. Την παρασκευή θα κάνω εμφάνιση μπροστά σε κοινό και θα τραγουδίσω, αλλα για κακή μου τύχη, νομίζω πως έχω αρρωστήσει, και ο λαιμός μου όταν καταπίνω, νιωθει ενα τραβηγμα.Επίσης με πονάει όταν μιλάω{#emotions_dlg.crying} 

    Νομίζω πως προήλθε απο τις πολλές προβες, μπορει να εχω αρρωστήσει αλλα δεν ξερω.

    Αχ... τι να κανω?


    noizreduction
    17.03.2009, 13:12

    Για το λαιμο προτεινω το spray Locabiotal!


    Astron
    17.03.2009, 13:35

    Χαμομήλια με μέλι (όχι τσάι) και καλού κακού ξεκίνα καραμέλες Lysopaine (περιέχουν αντιβίωση) όσο είναι νωρίς για να μην εξελιχθεί σε τίποτα χειρότερο. Επίσης οι Strepsils μπορούν να σου μαλακώσουν το λαιμό. Κατα τ' άλλα προσπάθησε να μιλάς όσο λιγότερο γίνεται.
    Κυκλοφορούν άσχημες ιώσεις αυτόν τον καιρό, την πάτησα κι εγώ. 


    VOICETEACHER
    17.03.2009, 16:32

    Απο που να αρχισω?Λοκαμπιοταλ,σπρευ,στρεπσιλs,γεργαρεs αλατονερο,ειναι τα ελαφρια,αν ομωs ειναι κατι πιο σοβαρο,μεσουλιντ,μεντρολ(κορτιζονουχο)και φυσικα πανε στα σιγουρα σεναν ΩΡΛ,μηπωsκαι ειναι αμυγδαλιτιδα,και χρειαζεσαι αντιβιωση.Αφωνια επισηs,1 μερα μεχρι την Παρασκευη,και γενικα μη μιλαs πολυ.Νερο αφθονο,και καλο υπνο.Περαστικα!


    Blackpearl
    20.03.2009, 00:01

    Ευχαριστώ παιδιά, αύριο είμαι έτοιμη!!!! {#emotions_dlg.clap}


    fibonazzi
    30.03.2009, 03:40

    Ξαφνιάζομαι πραγματικά που βλέπω να συμβουλεύουν ένα παιδί 16 χρονών να μπουκωθεί ένα σωρό χάπια, μεταξύ των οποίων και κάποια που έχουν θεωρηθεί ύποπτα για βλάβες. Κρίμα γιατί βλέπω και επαγγελματίες του χώρου να κάνουν αυτό το ατόπημα. Μήπως θα έπρεπε να έχουν επέμβει οι διαχειριστές?

     

     


    oscarpeterson
    30.03.2009, 22:40

    όταν αρρωσταίνουμε πάμε στο γιατρό.  Δεν ζητάμε συμβουλές σε ένα φόρουμ μουσικών.

    και όταν υπάρχει λόγος σοβαρός να μην αρρωστήσουμε, προσέχουμε για να μην αρρωστήσουμε.