ελληνική μουσική
    876 online   ·  210.851 μέλη

    Έχουν περάσει πολλά χρόνια...

    Liza32
    09.05.2009, 17:42

    και θέλετε να συναντηθείτε ξανά με αγαπημένα σας πρόσωπα, τα οποία ανήκουν τόσο στον επαγγελματικό, όσο και στο φιλικό σας χώρο. Με ποιο τρόπο θα προσεγγίζατε αυτά τα πολύτιμα για σας άτομα, τι θα τους λέγατε, και πως θα καλύπτατε το κενό τόσων χρόνων;


    PashalinaMakia
    10.05.2009, 17:32

    Απλά τους λες οτι θες να τους δεις και τέρμα.

    Τι άλλο να πεις δηλαδή?Εαν ο άλλος θέλει να έχει κάποια επικοινωνία μαζί σου τότε θα την έχει.Εαν πάλι θες να γλείψεις ουτώς ώστε να τους ξαναδείς και να πεις βαρύγδουπα λόγια και τέτοιες βλακείες , δεν αξίζει να είναι μαζί σου άτομα τα οποία νιώθουν συμπάθεια ενώ τους υπενθυμίζεις πόσ σημαντικά είναι για σένα!


    Liza32
    10.05.2009, 22:53

    Σ΄αυτό έχεις μεγάλο δίκιο. Άλλωστε, αν ήθελαν αυτοί, θα ήταν ήδη μαζί μου, σιγά μην τους παρακαλέσω κιόλας!


    freddieKrueger
    11.05.2009, 13:38

    Εχω την εντυπωση χωρις να θελω να σε θιξω αγαητη Λιζα,οτι εχεις αρκετα ανωριμο για την ηλικια σου σκεπτικο!Θυμιζεις μικρο παιδι που ακομη μεσα του τα παντα ειναι η μαυρο η ασπρο...δε μου αρεσει η βανιλια= μου αρεσει η σοκολατα κι ετσι...

    Πολλες φορες οι ανθρωπο χανονται για διαφορους λογους μια και οι ζωες τους εχουν ακολουθησει λογω συνθηκων ζωης και οχι επιλογων να μην ειναι μαζι σου,εντελως διαφορετικα μονοπατια!Συνεπως αν ενδιαφερεσε να μειωσεις τις αποστασεις και να εικοινωνησεις ξανα μαζι τους δινοντας αλλη μια ευκαιρια στη γνωριμια σας θα πρεπει να κανεις την κινηση και να μη σκεφτεσαι εγωιστικα...αν βρεις κλειστες πορτες,τοτε ειναι η καταλληλ στιγμη να κρατησεις την αξιοπρεπεια σου και να απομακρυνθεις,σεβομενη παραλληλα και την επιθυμια των αλλων...

    Επισης:Αν τελικα καταφερεις και συναντησεις την παλια σου παρεα,μην εξαντλησεις τη μεταξυ σας επικοινωνια μονο στο να συζητας για τις ομορφες αναμνησεις του παρελθοντος,αλλα να τη φερεις το ΤΩΡΑ...

    Φιλικα


    Liza32
    11.05.2009, 22:11

    Και όμως! Κάθε άλλο παρά ανώριμη είμαι! Απλά είμαι πάρα πολύ προσεκτική μετά απο κάποια γεγονότα. Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιον απο τους παλιούς να εμπιστευτώ και ποιους όχι! Παρόλα αυτά, αν και ήθελα να ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους, δεν το έκανα μέχρι σήμερα, επειδή μια ζωή όλες οι πόρτες για μένα ήταν κλειστές! Η αλήθεια είναι, ότι όντως έγινα εγωϊστρια σε κάποια θέματα, όχι γιατί το ήθελα, αλλά επειδή με ανάγκασαν με τις πράξεις τους να γίνω. Ωστόσο, κάπου βαθιά μεσα μου, δεν έχω αλλάξει ριζικά, ακόμα είμαι άνθρωπος σε κάποια ζητήματα, αλλά επειδή πιστεύω πολύ στη δικαιοσύνη, θέλω ότι γίνει απο δω και πέρα να είναι δίκαιο! Για μένα, μόνο ο διάλογος μπορεί να βάλει κάποια πράγματα στη θέση τους αλλά δεν  βλέπω ορισμένοι να είναι διατεθιμένοι να με κοιτάξουν στα μάτια και να βρεθεί μια λύση σε όλους τους τομείς που με απασχολούν. Ίσως να κάνω εγω την αρχή να τους συναντήσω μια μέρα. Ακόμα και αν δεν βγεί τίποτα με τη δική μου προσέγγηση...


    marakiasteraki
    21.05.2009, 18:55

    Αν θέλεις να κρατήσεις κάποια άτομα στη ζωή σου, κοιτάς να είσαι πάντα καλά μαζί τους και να έχεις τουλάχιστον μία τυπική και φιλική επικοινωνία εάν οι καταστάσεις δεν το επιτρέπουν να βρίσκεστε από κοντά να πιείτε έναν καφέ και να πείτε ότι έχετε να πείτε....Τώρα, άμα τους χάσεις, δεν είναι σίγουρο και εύκολο πάντα να γυρίσουν πίσω σε σένα και να είναι όλα μέλι - γάλα όπως ήταν πριν, γιατί έχεις χάσει πολύτιμο χρόνο και έχεις δημιουργήσει κενά...Τα κενά αυτά, πολλές φορές, από μόνα τους αποτελούν και συντελούν, αν θες, την αιτία της τυπικής αποστασιωποιημένης σχέσης μεταξύ δύο ατόμων...


    guitarteacher
    27.05.2009, 13:30

    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 21-05-2009 στις 18:55 έγραψε...

    Αν θέλεις να κρατήσεις κάποια άτομα στη ζωή σου, κοιτάς να είσαι πάντα καλά μαζί τους και να έχεις τουλάχιστον μία τυπική και φιλική επικοινωνία εάν οι καταστάσεις δεν το επιτρέπουν να βρίσκεστε από κοντά να πιείτε έναν καφέ και να πείτε ότι έχετε να πείτε....Τώρα, άμα τους χάσεις, δεν είναι σίγουρο και εύκολο πάντα να γυρίσουν πίσω σε σένα και να είναι όλα μέλι - γάλα όπως ήταν πριν, γιατί έχεις χάσει πολύτιμο χρόνο και έχεις δημιουργήσει κενά...Τα κενά αυτά, πολλές φορές, από μόνα τους αποτελούν και συντελούν, αν θες, την αιτία της τυπικής αποστασιωποιημένης σχέσης μεταξύ δύο ατόμων...



    ...νομίζω πως τα είπες όλα...

    {#emotions_dlg.huh}