ελληνική μουσική
    867 online   ·  210.852 μέλη
    Marymilti
    13.05.2009, 14:20

    Καλησπέρα,

    ψάχνω να βρώ ένα πιάνο σε τιμή περίπου 3 με 4 χιλιάδες. μέχρι στιγμής αυτά που έχω κοιτάξει είναι Yamaha U3 μεταχειρισμένο από ένα κατάστημα στην Αθήνα που πουλάει μεταχειρισμένα, σε τιμή 3.600. Δεν θυμάμαι το όνομα του καταστήματος. Πιο πολύ απο ότι είδα παίζουν τα Yamaha. Μετά βρήκα ένα W.Hoffman μεταχειρισμένο σε τιμή 4000 25ετίας. Κοίταξα τις νότες μέσα και δεν είναι πολύ φθαρμένο. Σχεδόν αχρησιμοποίητο, απλά είναι πάρα πολύ ξεκούρδιστο. Έχω και τον αύξωντα αριθμό του πιάνου αν κάποιος γνωρίζει να μου πει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο πιάνο αξίζει τα λεφτά του και μήπως βρώ κάτι καλύτερο. Γενικότερα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λέγοντας τη γνώμη του;

     

    Ευχαριστώ


    oscarpeterson
    13.05.2009, 18:46

    Αν είσαι προχωρημένη στο πιάνο, δεν υπάρχει καλύτερος κριτης από τον εαυτό σου.  Κάτσε, παίξε στο πιάνο που σκέφτεσαι να αγοράσεις και πάρε την απόφασή σου.

    Βρίσκομαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα και κατέληξα σε αυτό που σου έγραψα παραπάνω.


    Marymilti
    14.05.2009, 10:13

    Το έκανα ήδη αυτό που λές, και από όσο μπορούσα να καταλάβω, γιατί είναι και παντελώς ξεκούρδιστο, μου άρεσε.

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.