ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.853 μέλη
    sea_like_eyes
    25.07.2009, 23:36

     

     

    p.s oh my goshhhhh . . .

    p.s περιμενω αποψεις . . . rompa , seatzoune . . . κι αλλοι φυσικα . . . περιμενω γνωμες!!!


    -----------------
    ‘’. . . Komm Und Traum Mitmirden Mitternacht Straum . . . ‘’

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 25-07-2009 23:38 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 27-07-2009 00:53 ]


    sea_like_eyes
    25.07.2009, 23:39


    marching-girl
    26.07.2009, 13:40

    μμμ... έκαναν και opening στους James...συμπαθητικούλιδες {#emotions_dlg.biggrin}


    sitzoune81
    27.07.2009, 16:41

    Α) Το μουσικό κομμάτι που παραθέτει ο sea_like_your_eyes (:p) μπορεί να κάνει την περιοχή του φερμουάρ του παντελονιού σου να μοιάζει με τέντα για τον ήλιο Wink, "άμα τη ακοή"... κ@υλωτικό με άλλα λόγια. Το τραγούδι είναι ΚΟΛΛΗΤΙΚΟΤΑΤΟ και "σπερνω-τον-θάνατο"-ικό, περισσότερο κι απ' τον ιό Α1Η1. plus 1

    Β) Η χροιά της φωνής της κοπέλας... τι να πω... λες και είναι βγαλμένη απ' τα καλύτερα A.S.O.T. του θείου Armin (κι αυτό μόνο ως κοπλιμέντο μπορεί να θεωρηθεί)! Λίγο σε Meighan Nealon και Audrey Gallagher μου κάνει η φωνή της! Trance on, λοιπόν και plus 1

    Γ) Το γεγονός ότι μου βγάζουν μια αύρα Theatre Of Tragedy (εποχής Aegis) και Septic Flesh (εποχής Revolution D.N.A.) -αμφότερα λιαν συμπαθητικά albums για τον γραφόντα- με ξενίζει κάπως... Θα προτιμούσα να ηχούν πιο σημερινοί, παρά τόσο mid/late 90's . minus 1

    Δ) Αν ήταν 20άρηδες θα τους πήγαινα τρελά. Έλα όμως που η ρυτίδα και το μακρύ μαλλί κάπου με φρενάρουν... και λίγο το riff της κιθάρας να μου φέρνει στο μυαλό το Alma Mater των Moonspell... ε, δεν θέλει και πολύ... (προσωπικές παραξενιές είν' αυτές, don't panic :p). minus 1

     


    Addicted-To-Music
    27.07.2009, 20:41

    Πρώτη φορά τους άκουσα στη συναυλία των James και μου έκαναν μεγάλη εντύπωση. Η φωνή της κοπέλας εξαιρετική, δημιούργησαν μια πολύ παρείστικη ατμόσφαιρα, παρ' όλο που το κοινό στο σύνολό του ανυπομονούσε να δει τους James και γενικά δεν ήταν και πολύ εκδηλωτικό μέχρι αυτοί να βγουν στη σκηνή. Μου άρεσαν πολύ, έψαξα και βρήκα το cd τους και το ακούω πολύ συχνά.


    sea_like_eyes
    27.07.2009, 23:38

    '' Το γεγονός ότι μου βγάζουν μια αύρα Theatre Of Tragedy ''

    ποσο δικιο εχεις . . . κι ελεγα,δεν θα το πειιιιιιι????

    Υ.Γ ποτε θα παμε για ποταααααααααα ? ? ?


    xristos_rock
    28.07.2009, 22:11

    Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω πόσο πολύ μου αρέσει το κομμάτι...
    Πόσο μάλλον το γεγονός ότι είναι Ελληνες...

    Αν πέσει στα χέρια σας ο δίσκος των παιδιών, κάντε ένα κόπο να τον ακούσετε, είναι καταπληκτικός!


    jorge
    28.07.2009, 23:00

    Ωραίο τραγουδάκι, ευχαριστούμε για την πρόταση.


    alkyoni
    29.07.2009, 02:46

    Συμπαθητικο και αγαπητο γκρουπ στην Θεσσαλονικη.
    Το κομματι το  γνωρισα μεσα απο τον Imagine 89,7 απο την ανοιξη περιπου (ισως και νωριτερα) και στις αρχες νομιζα ηταν απο ξενο γκρουπ!!!!!
    Αργοτερα καταλαβα οτι ηταν δικα μας παιδια και η εκπληξη μου ηταν μεγαλη!
    Χαρηκα που τους ακουσα και live  λιγο πριν τους JAMES , ειναι ωραιοι και αρεσαν στον κοσμο.Wink
    (Κι ενα παραλλειπομενο: Ειχα την τυχη να πιασω  μια απο τις πενες του κιθαριστα (Fender κιτρινη) , ο οποιος μετα απο καθε τραγουδι πετουσε την πενα του στο κοινο... χαχα!!!){#emotions_dlg.biggrin}
    Τους ευχομαι καλη τυχη και καλη συνεχεια!!!{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}


    vicobubble
    29.07.2009, 08:44

    Κι εγώ μέσα άπό τον imagine 89,7 τους γνώρισα κ ενθουσιάστηκα με το που το άκουσα το κομμάτι ! Μουσικη + Φωνή συνδυασμένα άψογα ....


    rompa
    12.11.2009, 12:09

    Κατ'αρχήν ο τίτλος του δίσκου τους ...πολύ ψαγμένος ! Η φωνή αιθέρια, σαν ψεύτικη και θα τολμήσω να χρησιμοποιήσω και τον τίτλο του κομματιού τους "divine" .Ακούγοντάς τη νόμιζα ότι θα δω κάποιο μικρό κορίτσι να τραγουδά. Νομίζω ο sitzoune έκανε την καλύτερη περιγραφή .. Παραθέτω το "DIVINE" το οποίο προτιμώ.

     

     

     

     

     

     

    υ.γ. Sea άργησε πολύ το σχόλιο μου ...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 12-11-2009 12:25 ]


    rompa
    12.11.2009, 12:10
    Κατ'αρχήν ο τίτλος του δίσκου τους ...πολύ ψαγμένος ! Η φωνή αιθέρια, σαν ψεύτικη και θα τολμήσω να χρησιμοποιήσω και τον τίτλο του κομματιού τους "divine" .Ακούγοντάς τη νόμιζα ότι θα δω κάποιο μικρό κορίτσι να τραγουδά. Νομίζω ο sitzoune έκανε την καλύτερη περιγραφή .. Παραθέτω το "DIVINE" το οποίο προτιμώ. υ.γ. Sea άργησε πολύ το σχόλιο μου ...