ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    Τη γνώμη σας για ένα κομμάτι μας

    gkou
    11.08.2009, 09:14

    Καλημέρα παιδάκια!Με τον Αντώνη Λένη (let me know796) , φτιάξαμε το "Μία συμφωνία ανακωχής" και θα θέλαμε να ακούσουμε τις γνώμες σας.Η μουσική είναι δική του ,οι στίχοι δικοί μου και τραγουδάω εγώ.

     

    Μπορείτε να μας ακούσετε εδώ:

    http://www.box.net/shared/hv6nktx41z

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gkou στις 11-08-2009 09:17 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-09-2009 16:03 ]


    Rackle
    11.09.2009, 12:33

    Sorry που θα στο πω έτσι αλλά η εισαγωγή μου φαίνεται κάπως τραβηγμένη και βαρετήInnocent. Ορυθμός αντίθετα όταν αρχίζει το τραγούδι μαζί με τις κιθάρες και τα κρουστά μου άρεσε πολύ. Το ρετσιτατίβο δεν μου έκατσε καλά αν και πιστεύω πως ταιριάζει. Μπορεί βέβαια να φταίει που δεν μπορώ να το ακούσω καλά γιατι είναι και ένας φίλος μου εδώ και παίζει κιθάρα. Θα στείλω κι άλλο πιο αναλυτικό και για τους στίχους{#emotions_dlg.biggrin}


    Arcan
    11.09.2009, 15:20

    Με την δική μου "ταπεινή" άποψη θα μπορούσα να πω ότι μου άρεσε. Δεν μπορώ να πω ότι βρήκα την εισαγωγή πολύ τραβηγμένη, ούτε και ιδιαίτερα βαρετή αλλά ίσως θα μπορούσε να ήταν και διαφορετική.

    Απο φωνή και στίχους, μαγεμένος :D χαχα. Απλά δεν ξέρω αν φταίνε τα ηχεία μου αλλα σε κάποιες στιγμές η φωνή ακούγετε πιο χαμηλά απο τα όργανα με αποτέλεσμα να μην ξεχωρίζω εύκολα τους στίχους. Αυταααα απο μένα :P...


    -----------------
    Oxygono Blog.. http://oxygono.co.cc/ - DA --> http://thedark-prince.deviantart.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Arcan στις 11-09-2009 15:21 ]


    gkou
    25.12.2009, 21:19

    Παιδιά, σας ευχαριστούμε πολύ!Εδώ και οι στίχοι:

    Τα διαβατάρικα πουλιά ζήλεψε από παιδάκι,
    μια Πηνελόπη έγινε στου χρόνου την Ιθάκη…
    το σμιλεμένο κάλλος της  κατώφλι στη μαγεία,
    γυναίκα ελαφρών ηθών ή σύγχρονη ελεγεία;

    Τα πάθος όμως νύσταξε κι άρχισε να γλιστράει
    στην ανεμόσκαλα του χθες μνηστήρα αναζητάει…
    Συναίσθημα ανεξίτηλο όλη του χτες η μπόρα,
    μια συμφωνία ανακωχής γυρεύει απ’ το τώρα.

    Είπαν πως ήταν αερικό κείνοι που την ποθούσαν,
    όσοι κρυφά στα σκέλια της στεφάνια ακουμπούσαν.
    Σταγόνες πόθου έσπερνε, μα θέριζε λαχτάρες,
    της άρνησής της οι κραυγές ,του ονείρου της κατάρες…

    Τα πάθος όμως νύσταξε κι άρχισε να γλιστράει
    στην ανεμόσκαλα του χθες φυγή αναζητάει…
    μες στου μυαλού το βούρλισμα πνίγει τα γογγυτά της,
    μια συμφωνία ανακωχής γυρεύει απ’ την καρδιά της.

     

    Και εδώ το video-clip που έφτιαξε ο Αντώνης.


    SakisKouroupos
    27.04.2010, 17:39
    Γειά σας, το τραγούδι σας,οι στίχοι, η μουσική και το βίντεο έχουν το καθένα ξεχωριστά κάποια καλά στοιχεία ειδικά ο στίχος και το ύφος της εκτέλεσηςπου τραγουδάτε. Υπάρχει όμως ένα μπέρδεμα μεταξύ τους σε σημείο να μην ακούγεται όπως θα έπρεπε. Με μία καλή σειρά μεταξύ τους και αφαιρώντας κάποια μουσικά μοτίβα που δεν του δίνουν την αξία που του αρμόζει θα ακουστεί ένα αρκετά καλό σε σύνολο μοντέρνο τραγούδι, μια πραγματική " Συμφωνία " ανακωχής . Ευχαριστώ
    entexnorokas
    16.08.2011, 04:16
    Ο στίχος είναι πολύ εμπνευσμένος και σίγουρα το δυνατότερο σημείο του τραγουδιού σας.
    ILoveGuitars
    31.08.2011, 12:55
    Μπράβο! Οι στίχοι είναι πολύ ωραίοι και η φωνή καθαρή και γλυκιά... Ο τίτλος τραβάει την προσοχή από την αρχή... Συνεχίστε έτσι ;)
    JohnieAnto
    01.10.2011, 10:04

    το κομμάτι είναι πολύ ωραίο και ιδιαίτερα οι στίχοι !!!!!! αν θα έλεγα κάτι ως αποψη θα έλεγα οτι θα το ήθελα λίγο πιο τραγουδιστικό στη φωνή όχι τοσο αφηγηματικο !

    μπράβο σας πάντως και εις ανώτερα !


    gkou
    18.12.2011, 22:15

    Παιδιά, σας ευχαριστούμε πολύ όλους για την ακρόαση και τα σχόλια!Smile


    -----------------
    Be yourself no matter what they say... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gkou στις 18-12-2011 22:15 ]