ελληνική μουσική
    684 online   ·  210.857 μέλη

    Νίκος Ζιώγαλας - Πεφτω Ψηλα

    sea_like_eyes
    02.09.2009, 01:07

     

    Έχεις κοιμηθεί κατω από ένα δέντρο . . . που μήλα γενναει . . . χώμα και νερό από τα πνευμονια του Αλιάκμονα . . . λάσπη στα γυμνά μου πόδια . . . λάσπη και καθαρό νερό που το στομα κατάπιε . . . ακου τον ηχο της φύσης . . . τωρα ακου και το τραγούδι αυτό . . . πες μου . . . θες να ταξιδέψεις ? ? ? Γιατι εγω το έκανα . . . και έκλαψα . . . αθόρυβα . . . αααα ρε Γρεβενά . . . γλυκιά που είναι η πατρίδα σαν είναι μακριά . . .

    Υ.Γ  "Πεφτω Ψηλα" Νίκος Ζιώγαλας απο τον καινουργιο του δισκο!

    Υ.Γ πανέμορφο Song . . .


    -----------------
    ‘’. . . Komm Und Traum Mitmirden Mitternacht Straum . . . ‘’

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 02-09-2009 01:07 ]


    -Sadahzinia-
    02.09.2009, 14:35

    Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα και θα παραθέσω ένα άλλο τραγούδι... η μελωδία του λίγο μονότονη αλλά τα λόγια του τόσο αληθινά...

     

     

    "Μη μου κάνεις ερωτήσεις, ψέμματα να μη σου πω...Δεν ξέρω αν θα ΄μαστε μαζί για πάντα...τι θα πει παντοτινά..Μα νομίζω μαζί σου υπάρχει μια ελπίδα τα αδύνατα να γίνουν δυνατά.."


    -----------------
    "εχεις τα πινελα εχεις και τα χρωματα...ζωγράφισε τον Παραδεισο και μπες μεσα..."Νικος Καζαντζακης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 02-09-2009 14:36 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 02-09-2009 14:39 ]


    -Sadahzinia-
    02.09.2009, 14:37

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : -Sadahzinia- στις 02-09-2009 14:40 ]


    sea_like_eyes
    02.09.2009, 14:56

    ολα ειναι δυνατα . . . τα παντα . . . αρκει να βρεις τον ΑΝΘΡΩΠΟ σου . . .

    Υ.Γ ο Νικος Ζιωγαλας εβγαλε δισκαρα!!!


    -----------------
    ‘’. . . Komm Und Traum Mitmirden Mitternacht Straum . . . ‘’

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 02-09-2009 15:07 ]