ελληνική μουσική
    831 online   ·  210.853 μέλη

    φεστιβάλ Rock-Metal, Λευκωσία

    revekka
    22.12.2004, 17:59
    Στα πλαίσια της παγκόσμιας περιοδείας του δημοφιλούς συγκροτήματος Rotting Christ θα πραγματοποιηθεί μια μοναδική ολοήμερη εμφάνισή τους στις 26 Δεκεμβρίου 2004 στη Λευκωσία.

    Η όλη διοργάνωση αποτελεί ένα μοναδικό φεστιβάλ για τους φίλους της rock-metal μουσικής, το οποίο αρχίζει με το πλέον καθιερωμένο ‘Underground Rockin’ Market’ και κορυφώνεται με τη συναυλία των Rotting Christ.

    Το ‘Underground Rockin’ Market’ θα πραγματοποιηθεί από τις 11:00-18:00 στο ‘AnexitiloN’ art & design studio στην οδό Κλεάνθη Χριστοφίδη (Φανερωμένη-Παλιά Λευκωσία). Αυτό αποτελεί ένα μοναδικό experimental lifestyle event που θα εστιάζεται κυρίως στην πώληση μεταχειρισμένων Cds, δίσκων, vintage ενδυμάτων και αντικειμένων, αξεσουάρ και παλιών βιβλίων. Είναι μια μοναδική ευκαιρία για τους συλλέκτες και φίλους της ROCK – METAL – GOTHIC – CYBER – PUNK – ALTERNATIVE μουσικής να αποκτήσουν σπάνια και συλλεκτικά κομμάτια σε χαμηλές τιμές. Κατά τη διάρκεια του event θα πραγματοποιηθεί open-air συναυλία από διάφορα συγκροτήματα της underground τοπικής σκηνής. Για τους σκοπούς της εκδήλωσης θα παρευρεθεί αποκλειστικά το δημοφιλές συγκρότημα Rotting Christ.

    Πληροφορίες: “ANEXITILON” & “THRONE”, 99516799, 99437798, www.anexitilon.com.

    To ίδιο βράδυ, στις 22:00, θα πραγματοποιηθεί συναυλία στη μουσική σκηνή «Το Τρένο». Τη βραδιά θα ανοίξει το τοπικό συγκρότημα ARΚHON και θα ακολουθήσει δίωρη εμφάνιση των ROTTING CHRIST.

    Μετά την τελευταία επιτυχημένη συναυλία τους στην Κύπρο, και με την ευκαιρία της νέας τους κυκλοφορίας, οι θαυμαστές του είδους θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν ζωντανά το συγκρότημα που εμφανίστηκε πλάι σε συγκροτήματα όπως είναι οι “Slayer” και οι “Cradle of Filth”.

    Οι πόρτες θα ανοίξουν στις 21:00. Εισιτήρια προπωλούνται στα δισκοπωλεία Traffic στη Λευκωσία, Musical Paradise στη Λεμεσό, Acapella Music Stores και στο Rock Fm στην Πάφο. Για την συναυλία το εισιτήριο εισόδου θα είναι ΛΚ12 και περιλαμβάνει μία μπύρα.

    Πληροφορίες: Protentum Public Relations & Events Organizers, 9958 7553, 9968 2354





    andri14
    22.12.2004, 20:05
    Διευκρίνιση...Traffic εννοεί το κλάπ έτσι;;; ή μήπως υπάρχει και δισκοπωλείο.
    revekka
    23.12.2004, 10:01
    όχι, εννοούμε τα δισκοπωλεία traffic. υπάρχει και club?
    buddy
    23.12.2004, 10:12
    Προλάβεται..! Από οτι ακούω δεν έχουνε μείνει πολλά εισιτήρια..!


    revekka
    23.12.2004, 11:08
    έχω την εντύπωση οτι σε ξέρω εσένα...
    (το προλάβετε με ε)
    buddy
    23.12.2004, 15:49
    Από που με ξέρεις? Από το ορθογραφικό λάθος? !!
    (Ευχαριστώ για την διορθωση..!)
    revekka
    23.12.2004, 16:00
    ας πούμε οτι έχω μια υποψία. πάντως αν δεν ξέρεις καμιά με τ όνομά μου έκανα λάθος. πως ξέρεις ότι τελειώνουν ταα εισητήρια?
    buddy
    28.12.2004, 00:42
    Είχα πάρει τηλέφωνο και μού είπαν ότι τελειώνουν τα εισιτήρια.

    Δεν σε ξέρω αλλά αν το θέλεις πολύ ευχαρίστως να γνωριστούμε.
    revekka
    28.12.2004, 02:52