ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.874 μέλη

    Αναβάθμιση στο σύστημα του Κουκουβάγγου (ex Studios)

    jorge
    05.11.2009, 00:56

    Από σήμερα ο Κουκουβάγγος παίζει στο eeePC του, με επιπλέον 512 MB RAM και με original το πρόγραμμα SAM Broadcaster! (ως τώρα το είχε πειρατικό, ενω σιχαίνεται το Winamp)

    Με τιμή,
    Jorge, γραμματέας Κουκουβάγγου

     

    ΥΓ. Ακολουθούν το eeePC και το SAM Broadcaster

     


    orionnas
    05.11.2009, 01:12

    Εχεις τρελλάνει κόσμο...


    PHILIPPOSSM
    05.11.2009, 19:00

    Υπάρχει περίπτωση να ανεβάσεις screenshot από τον SAM με τα configuration για broadcast όπως έχεις κάνει με το winamp;

    Θέλω να το δοκιμάσω αν μπορώ.

     


    jorge
    05.11.2009, 21:39

    Για δες:

     








    επισυναπτόμενα: i2.jpg i1.jpg 
    PHILIPPOSSM
    06.11.2009, 15:27

    Ευχαριστώ!!! τώρα πρέπει να βρω free ώρα για test...

     


    alkyoni
    21.12.2009, 20:55

    Μηνυμα προς τον αγαπητο μας Κουκουβάγγο, μιας και δεν βλεπω να εχει δικο του "on air" {#emotions_dlg.tt2}

    Τις τελευταιες μερες παρατηρησα οταν παιζει ο Κουκουβαγγος, ο ηχος του δεν ειναι πολυ καθαρος...{#emotions_dlg.sad}
    Σα να εχει πολλα πριμα, ή πολυ δυνατα τον ηχο που βγαινει προς τα εξω...
    Σα να θελει καποια μικρη ρυθμιση...

    Ελπιζω να το λαβει το μηνυμα {#emotions_dlg.whistling} και να το διορθωσει {#emotions_dlg.biggrin}, καλη συνεχεια! {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    21.12.2009, 23:35
    Πρεπει να διορθωθηκε απο το απογευματάκι και μετά... Για πειτε μου...
    alkyoni
    22.12.2009, 02:39

    Nαι ειναι καλυτερα απο χθες, αλλα παλι νομιζω οτι εχει περισσοτερα πριμα απο το κανονικο....
    Δεν μπορω να  εχω πολυ δυνατα την ενταση.


    SouLRocK
    27.01.2010, 10:22

    {#emotions_dlg.beer}
    -----------------
    "Her Deuce was wild... But my Ace was high!! She play'd 'em fast... And she play'd 'em hard! ...She's got the Jack, And who knows what else?"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 27-01-2010 10:47 ]


    aviectus
    14.07.2010, 04:17

    Μια μικρη ερωτηση Jorge χρησιμοποιηω το SAM για τις εκπομπες μου,αλλα παρτηρω πως παραμορφωνει τον ηχο,κατι που δεν κανει το winamp μηπως φταει καποια ρυθμηση?η κατι τρεχει με το συγκεκριμενο προγραμμα?

    και η παραμικρη βοηθεια θα ειναι Μεγαλη...! Smile

    Ευχαριστω!!


    jorge
    14.07.2010, 12:05

    Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και το έλυσα μετά από ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΕΣ δοκιμές στο Config - Audio Mixer Pipeline. Συγκεκριμένα πείραζα το AGC του Mixer, ενώ παράλληλα διάβαζα πολλά posts άλλων ...συναδέλφων. Καλη τυχη :)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-07-2010 12:19 ]


    PsycheLovesDragonflies
    15.09.2010, 04:29

    Καλημέρα και καλώς σας βρίσκω.

    Είμαι νέα στη ραδιοφωνική παρέα του musicheaven και, λόγω των προβλημάτων που αντιμετώπισα σχετικά με την παραγωγή της εκπομπής, αυτή έλαχε να είναι η πρώτη μου ανάρτηση! Μετά από πολλές και αποτυχημένες προσπάθειες να χρησιμοποιήσω το winamp, στράφηκα τελικά στο Sam, το οποίο γνώριζα ήδη από το παρελθόν. Ωστόσο, ενώ ακολουθώ πιστά όλες τις παραπάνω οδηγίες, όταν φτάνει η κρίσιμη ώρα σύνδεσης στο server, εμφανίζεται το μήνυμα «Error: Unable to log into server. Response timed out or bad password». Σημειωτέον ότι η εκπομπή έχει εγκριθεί εδώ και αρκετές ημέρες και χρησιμοποιώ τον κωδικό που μου δόθηκε στη σελίδα παραγωγών. Ποιο ακριβώς ενδέχεται να είναι το πρόβλημα; Γνωρίζετε τρόπους ώστε να το λύσω;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά,

    Psyche


    jorge
    15.09.2010, 09:18
    Καλημέρα. Κάνεις πρώτα επανεκκίνηση του server για να αποσυνδέσεις τον παραγωγό που κάνει εκπομπή;
    PsycheLovesDragonflies
    15.09.2010, 16:47

    Χαίρετε και πάλι, ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Την ώρα που επιχείρησα να κάνω την εκπομπή ήταν στο server ο αυτόματος πιλότος του radio Music Heaven, ο Κουκουβάγγος. Κατόπιν εορτής πρόσεξα, πως κάνουμε επανεκκίνηση και σε αυτή την περίπτωση. Τελικά, σήμερα το μεσημέρι, σε κάποια κενή ώρα, κατάφερα να συνδεθώ επιτυχώς χρησιμοποιώντας το SAM. Το πρόβλημα που προέκυψε αυτή τη φορά, ήταν πως το όνομά μου δεν αναγραφόταν στη σχετική φόρμα πάνω δεξιά για τον παραγωγό που βρίσκεται στον αέρα, αλλά αντ' αυτού ήταν ο Κουκουβάγγος. Με συμβούλεψαν, στην επιλογή Station Name του encoder, να αντικαταστήσω το MusicHeaven Studios με το ψευδώνυμό μου.


    gogos81
    19.09.2010, 12:51
    jorge,μήπως θα μπορουσες να ανεβάσεις εικόνα από τις ρυθμίσεις του AGC ?
    jorge
    19.09.2010, 13:23

    Gogo, σου παραθέτω 2 εικόνες, μία από το AGC του Mixer και άλλη μία από το AGC του Deck (Α ή Β, τις ιδιες ρυθμισεις εχουν):

     








    επισυναπτόμενα: sam-mixer.jpg sam-deck.jpg