ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.856 μέλη

    Φεστιβάλ τραγουδιού Θεσσαλονίκης 2009;

    galateia5
    14.11.2009, 16:07

    Καλησπέρα σας, γνωρίζει κάποιος αν πρόκειται να διεξαχθεί φεστιβάλ Θεσσαλονίκης φέτος;
    Γιατί σύμφωνα με τις προηγούμενες χρονιές, το φεστιβάλ θα έπρεπε να εχει ήδη γίνει, αλλά προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα σχετικά με αυτό. Όποιος μπορεί και θέλει ας με διαφωτίσει.


    220493
    14.11.2009, 17:19
    Εδώ και πολλούς μήνες έχει ανακοινωθεί οτι θα δεν υπάρξει τέτοιο φεστιβαλ τη φετινή χρονιά για λόγους που αφορούν την "οικονομική κρίση", αν και δεν νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο....¨Αλλος είναι λόγος που δεν μπορώ να τον αναφέρω....
    kasel
    15.11.2009, 20:16

    Να και κάτι καλό που έκανε η οικονομική κρίση.............


    axilleas23
    16.11.2009, 00:50

    Πραγματικά!

    Τέτοιο καιρό ήταν.

    Πραγματικά δεν άκουσα τίποτα γα φέτος.


    LinaLinou
    17.12.2009, 17:17
    Kasel γτ λες ό,τι είναι καλό που δε θα γίνει το φεστιβάλ;....πόσο δίκαιος είναι ο θεσμός;
    kasel
    18.12.2009, 21:56

    Όσο δίκαιο είναι να συμμετέχει ο Δρογώσης που ήδη είχε αρχίσει να γίνεται γνωστός,όσο δίκαιο είναι να συμμετέχει ο Πετράκος που λίγο πρίν είχε βγεί από το FAME STORY,όσο δίκαιο είναι να συμμετέχει ο Εμιρλής που λίγο πρίν είχε κάνει επιτυχία με την ''Πίπα της Ειρήνης.Τόσο δίκαιο.Και γενικά το επίπεδο δεν ήταν καλό.Ποιός θύμάται τον τελευταίο νικητή?Μόνο ο Σιόλας με το ''Της Άρνης το νερό'' είχε κάνει αίσθηση.Εκτός κι αν θέλουμε κάτι σαν τον Μύρωνα Στρατή με τραγούδια τύπου.......πάνω απ'ολα θέλω να με θέλεις κι εσύ κ.τλ.,μιας κι από εκεί βγήκε κι αυτός ή την Ευσταθία.....Τότε πάω πάσο.


    LinaLinou
    19.12.2009, 22:08
    Ένα δίκιο το έχεις πάντως....προσωπικά πάντως πιστεύω πως είναι μια ευκαιρία για πρωτοεμφανιζόμενους καλλιτέχνες...από κάπου πρέπει κάποιος να ξεκινήσει...η δισκογραφία πεθαίνει σιγά σιγά...τι άλλο να κάνεις; myspace..?...ίσως...αλλά και το Φεστιβάλ κάτι είναι...
    kasel
    19.12.2009, 22:18

    Είναι όντως μια ευκαιρία.Αν το αναβαθμίσουν και έχει μεγαλύτερη διαφάνεια και λιγότερη ψευτολάμψη.Ένα X-FACTOR ήταν με δήθεν ποιοτικό περιτύλιγμα.Απ'το my space σίγουρα βγαίνουν καλύτερα πράγματα,όπως είμαι σίγουρος οτι θα υπήρχαν καλύτερα και στο φεστιβάλ Θεσ/νίκης που θάφτηκαν ή για να μπούν κάποια άλλα ή επειδή δεν είχαν διαλέξει τους σωστούς ανθρώπους για την επιλογή των τραγουδιών.Για να μη πω για το κόστος που έπρεπε να καταβάλει ο καθένας.Απαράδεκτο.


    LinaLinou
    21.12.2009, 11:55
    Μιλάς εκ πείρας;; Έχεις στείλει τραγούδι; Εγώ σκέφτομαι να στείλω του χρόνου γ'αυτό ρωτάω...να ξέρω αν δεν αξίζει να το ανεβάσω myspace να τελειώνω...χαχα...όσο για το κόστος...όντως είναι υψηλό...και ρισκάρεις να πάνε τα λεφτά στο βρόντο αν δε σε παρουν...
    kasel
    21.12.2009, 20:34

    Προσωπικά όχι δεν είχα στείλει.Ξέρω άνθρωπο που είχε στείλει,αλλά είχα διαβάσει και τους όρους συμμετοχής.

    Τι να σου πω.Καλή επιτυχία και.......καλό κουράγιο.


    axilleas23
    22.12.2009, 20:26

    Μάλλον δεν θα γίνει ξανά το φεστιβάλ.

    Τέλος!

    Λόγο κρίσης......!

    Δεν γνωρίζω.

    Πραγματικά μακάρι να μπορούσα να μάθαινα και να ήξερα!!!


    LinaLinou
    25.12.2009, 22:13
    Μη με γειώνετε έτσι απότομα ρε παιδιά!!!! Άντε δεν έγινε φέτος! Γτ να μη γίνει του χρόνου; Λογικά θα πρέπει να βγει κάποια ανακοίνωση κοντά στον Ιούνιο....(λυγμοί)....
    kasel
    26.12.2009, 10:49

    Αν είναι να έχεις λυγμούς για το φεστιβάλ δεν αξίζει.Το μέλλον δεν είναι σε τέτοιου είδους φεστιβάλ,ούτε στις δισκογραφικές που ήδη έχουν καταρεύσει.Πρέπει να ψαχτείς αλλιώς.


    LinaLinou
    03.01.2010, 18:25
    Exeis na proteineis kati???......myspace leo na kano...alla ti allo?