ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη

    Αγορά κινητού LG? Να το κάνω ή είναι ρίσκο?

    renabill
    15.11.2009, 19:13

    Λοιπόν φίλοι μου σε λίγο καιρό θα έχω τη δυνατότητα επιδότησης απο την εταιρία κινητής στην οποία ανήκω.Μου αρέσουν 2-3 τηλέφωνα. μου αρέσει πολύ το εξής κινητό: LG ΚU 990i viewty white γιατί συδυάζει κάμερα 5 μεγαπίξελ με καλή τιμή (κοντά 170 Ε)

    Όμως  έχω μεγάλες αμφιβολιες για την αγορά αυτη! Όσοι γνωστοί μου έχου πάρει κινητό LG δεν έχουν μείνει ευχαριστημένοι. Να το πάρω και να μου κρατήσει ένα χρόνο ή λιγότερο δεν θέλω με τίποτα κι ας έχει ωραίο σχέδιο και κάμερα! Εσείς τι γνώμη έχετε? Αν έχετε παρει κινητό LG και είστε ευχαριστημένοι η δυσαρεστημενοι και αν ξέρετε από κινητά ποιά η γνώμη σας γι αυτό το μοντέλο?

    Επίσης ένα άλλο πολύ σημαντικό θεμα είναι το εξής!Στο  E shop που έχω βρεί το κινητό αυτό υπάρχει βαθμολογία άριστα 10 με 38 ψήφους!Θεωρείτε είναι αξιόπιστο να βασιστώ εκεί ή μπορεί να είναι και από το E shop στημένα για να προωθεί τα κινητά που θέλει?

     

     

     


    tolaruba
    15.11.2009, 19:47

    Καλά μιλάμε είναι απίστευτο!

    Ακριβώς αυτή τη στιγμή κοιτούσα αυτό το κινητό στην ιστοσελίδα του Γερμανού (στα 177 ευρώ όμως).

    Σκεφτόμουν να το πάρω..Ειδικά με τέτοια ανάλυση στη κάμερα + ραδιόφωνο είναι ότι ακριβώς ήθελα.Αλλά τόσο χαμηλή τιμή για τόσες δυνατότητες συν της οθόνης αφής κάτι δε μου πάει καλά..

     

    Για γενικά lg δεν έχω ακούσει άσχημα λόγια.Ίσα ίσα θεωρείται και από τα καλά.

    Πάντως μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα και μια μικρή δοκιμή από κοντά νομίζω ότι χρειάζεται.


    renabill
    15.11.2009, 22:16

    Στο E-shop είναι 10 Ε φθηνότερο.Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.Υπάρχουν πολλά ελλατωματικά μοντελα σε όλες τις εταιρίες.Το θεμα είναι αν η εταιρία σου κάνει τσάμπα σέρβις ή αντικατάσταση κινητού αν τύχεις σε ελλατωματική παρτίδα! Κι επειδή τελευταία έχω ακουσει άσχημα σχόλια για τα κινητά LG το σκέφτομαι αν είναι σωστή κίνηση ή όχι. Γι αυτό ζητάω τη γνώμη σας, όποιος έχει τέτοιο κινητό ή ξέρει από κινητα να μας διαφωτίσει! Θα ήμουν ευγνώμων.{#emotions_dlg.thumbup}

    Επίσης μια άλλη μου απορία! Φοβαμαι ότι τα κινητά με οθόνη αφής είναι πιο ευαίσθητα απο τα άλλα κινητά! Ξερει κανεις ???


    axilleas23
    16.11.2009, 00:59

    Μη αγοράσεις κινητό LG.

    Δεν θα είσαι ευχαριστημένος για πολύ.

    Ειδικά στο χρόνο της μπαταρίας, δεν κρατάει πολύ.


    renabill
    16.11.2009, 12:41

    Παράθεση:

    Το μέλος axilleas23 στις 16-11-2009 στις 00:59 έγραψε...

    Μη αγοράσεις κινητό LG.

    Δεν θα είσαι ευχαριστημένος για πολύ.

    Ειδικά στο χρόνο της μπαταρίας, δεν κρατάει πολύ.



    Αχιλλέα μου σε ευχαριστώ πολύ! Μπήκα σε ένα φόρουμ με κινητά και εκεί τα εχουν αποθεώσει μερικοί! Άλλοι πάλι τα θαβουν! Υπάρχει κανεις που το χει αγορασει και του χει χαλάσει? Η LG δεν εχει πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών!


    georgetroupis
    17.11.2009, 13:23

    Είχα στο παρελθόν 3 LG. Πολύ καλά τηλέφωνα, σκυλιά που λέμε, αλλά με 2 μειονεκτήματα. Πρώτον μικρή διάρκεια μπαταρίας και δεύτερον -και για μένα πολύ σημαντικό- πολύ χαμηλή λήψη σήματον απο την κεραία του. Κοινώς δεν πιάνει, αλλά μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα... Κατα τα άλλα μέχρι και το chocolate που είχε κάποια touch buttons τοτε, μόνο ευαίσθητο δεν ήταν. Πολύ ανθεκτικό. Αυτά!


    notina
    17.11.2009, 14:23

    Απ'ότι μου έχουν πέι διάφοροι φίλοι και γνωστοί που έιχαν LG ,δεν είναι καλή επιλογή.  Παρουσιάζουν συχνά προβλήματα ,πχ.δεν διαρκέι η μπαταρία τους ,οι κλήσεις είναι ανεξέλεγκτες ,δεν ανοίγουν...Τώρα τί να σου πώ: Η τελική απόφαση δική σου...Smile


    EVAKIINLOVE
    17.11.2009, 18:33

    να σου πω την φτωχη μου γνωμη,εχω lg το cookie.δυνατα ηχεια καλη καμερα ανθεκτικο στα χτυπηματα,ακομα και στο μπανιο μου επεσε τπτ δεν επαθε.{#emotions_dlg.thumbup}εγω σου λεω να το παρεις.οσο για την μπαταρια,κραταει λιγο δεν λεω αλλα φαντασου πως κοιμηθηκα στις 1 και ξυπνησα στις οχτω και το ραδιοφωνο του επαιζε ακομα...αν και το φορτιζω καθε δυο μερες γιατι το παιδευω πολυ.ελπιζω να βοηθησα.καλες αγορεςSmileκαι πες μας νεα σου


    movflower
    17.11.2009, 21:58
    Είχα LG κινητό Ρενάκι μου, για πάνω από δύο χρόνια και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Το μόνο ελάττωμα ήταν ότι κάθε φορά που έσβηνα ένα μήνυμα, με έστελλε στο πρώτο πρώτο της λίστας κι εκνευριζόμουνα. Κατά τα άλλα ...μπαταρία, σήμα, μνήμη, κάμερα...όλα τέλεια! Το άλλαξα όταν έπεσε χάμω κι έσπασε η οθόνη. Α, και ήταν η 100000στή φορά που μου έπεφτε χάμω. Τώρα έχω κινητό άλλης μάρκας. Το LG που μου είχε αρέσει, είχε πουληθεί και χρειαζόμουνα μια συσκευή πάραυτα.
    k0zak
    24.01.2010, 13:07

    paidia eimai anamesa se 2 kinhta sto lg990i viewty k sto samsung star an k akousa oti ta samsung einai pio an8ektika k exoun megalyterh antoxh mpatarias alla to lg exei kalyterh kamera ... mhpws mporei kaneis na m pei (ean einai dynato apo prwsopikhs empeirias)poio einai kalytero?


    DemetresOpc
    25.01.2010, 18:56
    έχω το samsung f480 και είναι καταπληκτικό.. Η οθόνη αφής που έχει δεν παίζεται γιατί λειτουργεί με θερμότητα..δλδ δεν χρειάζεται πίεση αλλά άγγιγμα.. Είναι ανθεκτικότατο!!! άμα έχει αντέξει ένα χρόνο και κάτι στα χέρια μου τότε είναι καλό και για τον Hulk.. Το μενού ευκολάκι και μαθαίνεις να παίzεις με την οθόνη αφής τις πρώτες 2 μέρες.. Άλλα η μπαταρία δεν θα σε πάει και 5 μέρες.. Φορτίζει γρήγορα όμως..λιγότερο από 2 ωρες.. όσο για τη ν κάμερα άστο καλύτερα..παρε και μια φωτογραφική μια που θα είσαι στο μαγαζί γιατί είναι χάλια..πολύ καλή ανάλυση και φακό δεν ξερω γω τι άλλο αλλά το προγραμματάκι που έχει για να διαβάζει τον χώρο και τον φωτισμό είναι ΧΑΛΙΑ!!!!
    kikitsa16n94
    30.11.2010, 15:11

    mporei kapoios na mou proteinei merika lg kinita afis.....gt skeftomai na parw ena.....vsk eimai anameca cto lg gt505 kai cto lg kc910 renoir....eceic ti lete?????? {#emotions_dlg.rolleyes}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kikitsa16n94 στις 30-11-2010 15:14 ]


    Conspiratus
    30.11.2010, 22:42

    Αν αναρωτιέται κανείς ακόμα για LG κινητό, εγώ έχω το LG KF510 και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πάρα πολύ!... Θα συμφωνήσω με το θέμα στην μπαταρία, η οποία σε μένα διαρκεί γύρω στις 2 μέρες αν και κάνω πολύ χρήση και το έχω εδώ και σχεδόν 2 χρόνια οπότε όσο να'ναι έχει μειωθεί η ζωή της-επίσης αν το κλείνεις το βράδυ και δεν το αφήνεις ανοιχτό όπως κάνω εγώ σίγουρα θα σου κρατήσει περισσότερο, το έκανα την τελευταία φορά και οδεύω πανηγυρικά προς την 3η μέρα με 3 γραμμές στην μπαταρία{#emotions_dlg.lol}!! Και έχω κάνει κλήση άνετα μόνο με μία γραμμούλα! Ένα άλλο πρόβλημα που μου παρουσιάζει έχει πάλι να κάνει με την μπαταρία. Εκεί που έχει φουλ μπαταρία μπορεί να μου σβήσει απροειδοποίητα λόγω "άδειας" μπαταρίας! Βέβαια μετά το ξανα ανοίγω αμέσως και όλα οκ! Τέλος, συχνά αποσυντονίζεται με την κάρτα μνήμης και έτσι αν έχω βάλει κάποιο ring tone το οποίο επηρεάζει κάποιες ρυθμίσεις όπως η επιλογή ring tone ή ταπετσαρίας! Όμως αυτό διορθώνεται εύκολα αν βάλω τον ήχο κλήσης στην μνήμη τηλεφώνου! (τα δύο τελευταία προβλήματα βέβαια μπορεί να υπάρχουν μόνο στο δικό μου κινητό λόγω εργοστασίου)

    Κατά τα άλλα έχει πολύ καλή κάμερα, βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες και βίντεο με πολύ καλή ανάλυση(αν και ο ήχος στα βίντεο-ειδικά αν είναι μεγάλη η ένταση δεν είναι πολύ καλός)... τα ηχεία του είναι πολύ καλά... και όσον αναφορά την κεραία που διάβασα λίγο παραπάνω, εγώ έχω να πω ότι δν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα... ίσα ίσα έχω σήμα και σε μέρη που δεν περιμενα ότι θα έχω(όπως στο μετρό ας πούμε)!!! Επιπλέον είναι πολύ ανθεκτικό... μου έχει πέσει άπειρες φορές κάτω και έχει κάνει ελάχιστες γραντζουνιές στην οθόνη!

    {#emotions_dlg.biggrin}

     

    ΥΓ: Μου είχε κολλήσει πριν λίγο καιρό αλλά τελικά ήθελε μία αναβάθμιση λογισμικού μόνο και εφόσον ήταν καλυμμένη από την εγγύηση όλα καλάααα!! {#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    Burn out the day, burn out the night! I'm not the one to tell you what's wrong and what's right...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 30-11-2010 22:45 ]


    renabill
    09.01.2013, 19:27

    To εξουσιοδοτημένο service LG για τα κινητά είναι του κ. Κακλειδάκη. Διεύθυνση Κριμαίας 7-9 Νέο Ψυχικό (Κοντά στο μετρό Κατεχάκη), Τηλέφωνο επικοινωνίας 210 7777 076.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την renabill, 10-01-2013 11:08 ]


    tallos
    09.01.2013, 23:59
    η LG βγαζει γερα εργαλεια αλλα τα SAMSUNG ειναι καλυτερα.
    renabill
    10.01.2013, 11:07
    Να πω την αλήθεια έτσι έχω ακούσει. Τελικά όμως έχω ένα LG κινητό 3 χρόνια και δεν έχει πάθει το παραμικρό.Οπότε θα τα συνιστούσα αν θέλετε ένα εργαλείο σε οικονομική τιμή! Βέβαια δεν ξέρω από εμπειρία για τα κινητά Samsung!
    LOUCILLOUCIL
    15.03.2016, 14:50
    καλησπερα ηθελα να παρω το LG Leon H340N 4G 8GB Titan Black Branded by TIM EU και θελω να ρωτησω αν ειναι καλο?.......