ελληνική μουσική
    654 online   ·  210.874 μέλη

    Τιμή ηλεκτροακουστικής κιθάρας!

    rotse
    22.11.2009, 15:18

    Hey guys!!!Σύντομα θα αγοράσω μια ηλεκτοακουστική κιθάρα και δεν ξέρω πιο ειναι το καλύτερο προιόν για εμένα όποιος μπόρει να βοηθήσει ή να μού δώσει κάποια συμβουλή για τιμή ή και μάρκα κιθάρας παρακαλώ όπως απαντήσει!


    gogos81
    24.11.2009, 00:06

    λοιπον,εγω εχω μια Yamaha APX-500 των 350ευρω..πολυ καλη ποιοτητα,λιγο σκληρη η ταστιερα,για μενα τουλαχιστον..

    εχει τυχει να εχω παιξει με Ibanez και εχει πολυ μαλακη ταστιερα και ελαφρυ ξυλο

    θα προτεινα να κοιταξεις αυτες τις μαρκες,εκτος αν θες κατι πιο ακριβο και ποιο ποιοτικο,πχ Dean

    μην αναφερω Martin,κοστιζουν παρα πολυ

    τσεκαρε το www.thomann.de για τιμες,πραγματικα συμφερει και ειναι αξιοπιιστο

     

    Καλη σου τυχη στην αναζητηση αγορας

    Σταυρος


    delta66
    24.11.2009, 04:17

    Ποσο ειναι το μπατζετ?

    Και γιατι ηλεκτρακουστικη και οχι μονο ακουστικη?

    Εχεις σκοπο να κανεις συντομα συναυλιες?

    Θα μπορουσες τα χρηματα που δαπανουνται για τα ηλεκτρικα μερη μιας κιθαρας να τα αξιποιησεις σε καλυτερα ξυλα δηλαδη καλυτερο ηχο απο την κιθαρα.


    rotse
    22.12.2009, 19:36

    Thanx guys!!!


    ChristosKoGuitar
    31.12.2009, 14:09

    Καλημέρα φίλε μου, αρχικά θα ήθελα να σου πω πως την κιθάρα θα την διαλέξεις μόνος σου, πήγαινε σε ένα κατάστημα και παίξε την μόνος σου. Τώρα όσον αφορά κάποιες ηλεκτροακουστικές που έχω παίξει, η ΑPX500 είναι μια πολύ καλή σε αρκετά χαμηλή τιμή, είναι πολύ καλύτερη σε ήχο από την feder cd-60ce, έχει μαλακό πάτημα και δεν κουράζεσαι εύκολα, τώρα αν θες να πάς σε κάτι πιο πάνω , εξαρτάται από σένα, εγώ θα έπαιρνα την APX900- από θέμα ομορφιάς κυρίως- δεν έχει πολύ διαφορά όμως από την 500 αν και η 900 προσφέρεται περισσότερο για LIVE. Αν είσαι νέος – μην διαθέσεις περισσότερα από 400 Ε.


    GiorgosGuitarcy
    02.01.2010, 18:01
    Για ηλεκτροακουστικη με μαλακό πάτημα τι προτείνετε δηλαδή παπο 250-450 euro?