ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Πολλες ωρες.. στο σπιτι καμια ιδεα?

    izlice
    23.11.2009, 12:23

    Ειμαστε σε μια πολυκατοικια και δεν ξερουμε τι να κανουμε....ειμαστε πολλες μεσα στο σπιτι λογο κρισης....!!!εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει κανεις να κανει για να περναει πιο διμιουργηκα την ωρα του,γιατι καλη κι τηλεοραση σε αποβλακωνει τελειως..!!!λοιπον περιμενω ιδεες.....!!!!


    johnrgal
    23.11.2009, 13:57

    Η καλύτερη λύση για μένα είναι να αρχίσεις κάποιο μουσικό όργανο και να λιώσεις.....Η ώρα σου θα περάσει ευχάριστα και δημιουργικά!!!!


    8e8e8
    23.11.2009, 14:52

    συμφωνω αλλα υπαρχει και η λυση του βιβλιου αν σ'αρεσει να διαβαζεις

    ή ταινιες


    rompa
    23.11.2009, 16:46
    Μουσική και ταινίες ! Και για να βγαίνουν και οι δουλειές του σπιτιού, ρίχνουμε και κανένα σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα στο ενδιάμεσο.
    SouLRocK
    23.11.2009, 17:26

    Λοιπόν θα σας πω τι εκανα εγω σε οικονομικές κρίσεις, στο σπίτι...

    Η μια λύση είναι το Dungeons & Dragons το επιτραπέζιο όπως και διάφορα άλλα επιτραπέζια...

    D&D

    Η άλλη είναι το LAN και games όπως warcraft,call of duty, football manager


    okanenas
    23.11.2009, 17:58

    Αφού δεν μπορείτε να βρείτε κάτι να περνάτε  δημιουργικά την ώρα σας
    μάλλον σας έχει αποβλακώσει τελείως η τηλεόραση{#emotions_dlg.laugh}


    starg
    23.11.2009, 18:22

    Άμα είσαι ένας, μια drums (με πολλλλάααααα!!!! πιατίνια) κάνει απόλυτα....Άμα είστε δύο (και  διαφορετικού φύλου;) και το .....μμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!.......... (λογοκρισία...)  δεν είναι κακό....!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}Τώρα απο κεί και πάνω, ανάλογα τα γούστα του καθενός....{#emotions_dlg.tt2}...{#emotions_dlg.sleep1}...{#emotions_dlg.inlove}


    KIT_KAT
    24.11.2009, 12:59

    Παράθεση:

    Το μέλος izlice στις 23-11-2009 στις 12:23 έγραψε...

    ειμαστε πολλες μεσα στο σπιτι λογο κρισης....!!!

    Πολλές γυναίκες ή πολλές ώρες; Αν είστε πολλές γυναίκες μαγειρέψτε, αν είστε πολλές ώρες μέσα βγείτε έξω, το περπάτημα είναι τζάμπα (και γυμνάζει). Καλή τύχη!

     


    kithara-woman
    24.11.2009, 15:56

    Αυτό το θέμα που λες είναι η ιστορία της ζωής μου...Μεγάλα διαστήματα άνεργη και κάπως πρέπει να γεμίσει ο χρόνος μου,γιατί η ανεργία πάει χεράκι-χεράκι και με την αφραγκία και να θέλεις να βγεις,δεν μπορείς.

    Θα σου πω λοιπόν εγώ τι κάνω.Βέβαια όλα είναι και θέμα γούστου.Κάποιοι αγαπούν πχ το διάβασμα,κάποιοι άλλοι αγαπούν τη ζωγραφική,κάποιοι απλά να χαλαρώνουν ακούγοντας μουσική,άλλοι να κάνουν γυμναστική.Είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι όλοι.

    Πέρα από τα προφανή που κάνω,δουλειές του σπιτιού,έχω την κιθάρα,παίζω όση ώρα έχω όρεξη κάθε φορά.

    Διαβάζω βιβλία.Διαβάζω περιοδικά και κρατάω άρθρα που μου αρέσουν,τα οποία εν συνεχεία αρχειοθετώ σε ντοσιέ και ανατρέχω σε αυτά όταν κάτι χρειαστώ.

    Ζωγραφίζω κάποιες φορές και κάνω κατασκευές διάφορες,επειδή πιάνουν τα χέρια μου.Μικροδωράκια δηλαδή,κουτάκια,καρτούλες,τέτοια πράγματα,έχω κάνει και διάφορα σεμινάρια,ψηφιδωτό και τέτοια,και φτιάχνω και απο αυτά.Είναι κάτι που με χαλαρώνει απόλυτα.

    Έχω φυσικά και τον υπολογιστή,σερφάρω στο διαδίκτυο.Γράφω στο blog μου,ένας από τους λόγους που γράφω τόσο συχνά είναι και η βαρεμάρα.

    Βάζω και βλέπω dvd.

    Η μαγειρική είναι επίσης μια καλή λύση και η ζαχαροπλαστική.

    Εξίσου καλή ειναι και η γυμναστική.Πριν μετακομίσω,που ήταν χειρότερα εκεί τα πράγματα,από άποψη βαρεμάρας(εδω έχω περισσότερα να κάνω) έβαζα dvd και έκανα γυμναστική,είχα πάρει και στρωματάκι και βαράκια.

    Η χειρότερη λύση είναι η τηλεόραση.Εντάξει,κάποιες φορές θα δεις και λίγο.Αλλά πάντα υπάρχει και η λύση να δεις κάτι ποιοτικό ή μια καλή ταινία,δεν είναι ανάγκη να ανοίγει κάποιος την τηλεόραση και να κολλάει στα reality.Εγω ακούω φέτος να μιλάνε για αυτά και κοιτάω λες και μιλάνε Κινέζικα,ούτε έχω ιδέα για το τι γίνεται,ποιο κανάλι τα δείχνει,ποιοι είναι κριτές κλπ.Κοιτάω σαν να προσγειώθηκε U.F.O...

     


    izlice
    25.11.2009, 11:42

    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σας!{#emotions_dlg.thumbup}!!Το προβλημα βασικα ειναι οτι εγω ασχολουμε με την μουκικη(μαθαινω κιθαρα)και ζωγραφιζω..και καταστευες φτιαχνω και μια με γεμιζουν αυτα τα πραγματα και με ευχαριστουν αλλα δυστηχως ειμαι η μονη που την ευχαριστουν αυτα τα πραγματα..!!!κι οση προσπαθεια εχω κανει για τις πεισω να τα κανουμε μαζι αυτα τα πραμγατα αυτες τα βρισκουν καπως...δεν τις κατηγορω απλα ειμαστε διαφορετικοι ανρθωποι...{#emotions_dlg.blush}!!Θα 'θελα να βρω κατι που να μπορουμε να συμμετεχουμε ολοι και να περναει καποως η ωρα..!!παντως η γυμναστικη η μαγειρικη και τα επιτραπεζια ειναι πολυ καλες ιδεες..!!!


    NikosRoman
    26.11.2009, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος izlice στις 23-11-2009 στις 12:23 έγραψε...

    Ειμαστε σε μια πολυκατοικια και δεν ξερουμε τι να κανουμε....ειμαστε πολλες μεσα στο σπιτι λογο κρισης....!!!εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει κανεις να κανει για να περναει πιο διμιουργηκα την ωρα του,γιατι καλη κι τηλεοραση σε αποβλακωνει τελειως..!!!λοιπον περιμενω ιδεες.....!!!!



    Βρες δουλεια.Αλλη ερωτηση?