ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Η δήλωση περί εντεχνίλας του Δ.Παπαιωάννου και η απάντηση του Θ.Μικρουτσικο

    Japan88gr
    01.12.2009, 13:53

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 01-12-2009 17:04 ]


    kasel
    01.12.2009, 20:33

    Νομίζω λίγο υπερβολικός ο κ.Μικρούτσικος,μιας και δεν άκουσα τον Παπαϊωάννου να αναφέρεται σε όλους αυτούς τους τόσο σημαντικούς συνθέτες.Προφανώς μιλούσε για το σήμερα που δεν έχει και πολύ άδικο εδώ που τα λέμε.


    marilloumajore
    01.12.2009, 20:39

    Εγω δε καταλαβαινω, αν ειναι τοσο μεγαλοι καλλιτεχνες, γιατι ασχολουνται με τα να αλληλοθαβονται δημοσιως? αυτα κανουν οι κυρατσες στα μεσημεριανα, και οι πολιτικοι στα δελτια. Στη τελικη, ας τα πουνε με το κολλητο τους και τελος.

    Μου φαινεται οτι ριχνουν πολυ το επιπεδο τους ετσι............


    jorge
    02.12.2009, 00:03
    Ε καλά, τη γνώμη του είπε ο Μικρούτσικος, στο καφέ ενός βιβλιοπωλείου. Δε βγήκε σε κανένα STAR. Είπε σε 20 ανθρώπους το παράπονό του.

    Όμως...

    Αν για να υπερασπιστείς το έντεχνο, αναφέρεις δίσκους που γράφτηκαν πριν 20, 30 ή 40 χρόνια (δείτε το βίντεο και προσέξτε τους δίσκους που αναφέροντα) και δεν λες τι γίνεται ΣΗΜΕΡΑ (διότι ο Παπαϊωάννου για το ΣΗΜΕΡΑ μιλάει), ε μάλλον γίνεσαι γραφικός, με κάθε σεβασμό στον Θάνο Μικρούτσικο.
    Japan88gr
    02.12.2009, 00:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-12-2009 στις 00:03 έγραψε...

    Ε καλά, τη γνώμη του είπε ο Μικρούτσικος, στο καφέ ενός βιβλιοπωλείου. Δε βγήκε σε κανένα STAR. Είπε σε 20 ανθρώπους το παράπονό του.

    Όμως...

    Αν για να υπερασπιστείς το έντεχνο, αναφέρεις δίσκους που γράφτηκαν πριν 20, 30 ή 40 χρόνια (δείτε το βίντεο και προσέξτε τους δίσκους που αναφέροντα) και δεν λες τι γίνεται ΣΗΜΕΡΑ (διότι ο Παπαϊωάννου για το ΣΗΜΕΡΑ μιλάει), ε μάλλον γίνεσαι γραφικός, με κάθε σεβασμό στον Θάνο Μικρούτσικο.

     

    jorge μάλλον δεν άκουσες προσεκτικά το βίντεο.. Ο Παπαιωάνου δήλωσε  χαρακτηριστικα ότι ερχεται από μία γενιά που είναι καχύποπτη με τη πλήξη της εντεχνίλας..  Ο Μικρούτσικος συνειδητα αναφέρει (το λέει κιόλας) δίσκους μέχρι την εμφάνηση της γνωστής στιχουργού την οποια εκθειάζει ο Παπαιωάνου.


    jorge
    02.12.2009, 01:35
    Τι σημαίνει "καχύποπτη με την πλήξη...";
    Japan88gr
    02.12.2009, 02:00

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-12-2009 στις 01:35 έγραψε...

    Τι σημαίνει "καχύποπτη με την πλήξη...";

    λάθος φράση δική μου.. ακουσε το βίντεο και θα καταλάβεις  τι εννοώ..

     

    καλό ξημέρωμα!


    kwstasagas
    02.12.2009, 12:12

    "πλήξη της εντεχνίλας"

    Πράγματι, ο κ. Παπαϊωάννου .... μόνο αυτή τη φράση ξεστόμισε !!! Δηλαδή ... μόλις τρεις λέξεις !!! Και σε αυτές τις μόλις 3 λέξεις, ο κ. Μικρούτσικος απάντησε με .... λογύδριο περίπου τεσσάρων λεπτών !!! Ήταν, άραγε, απαραίτητο ?????