ελληνική μουσική
    455 online   ·  210.874 μέλη

    Επιλογή κιθάρας

    Cozmik_Debris
    13.01.2005, 19:03
    Είμαι μεταξύ τριών κιθάρων που δοκίμασα: α)Les Paul Studio β)Fender American Series Stratocaster και γ) Godin LG P90. Βρήκα τη Gibson να έχει τον πιο fat αλλά και πιο ακατέργαστο ήχο απ'όλες. H Fender μου φάνηκε λίγο αδύναμη μεν αλλά ο χαρακτηριστικός bell-like ήχος και τέλος η μεγάλη έκπληξη, η Godin, ένα αρκετά καλό υποκατάστατο της Les Paul Studio με πολύ πιο εργονομικό "μανίκι" αλλά και πιο εκλεπτυσμένο ήχο. Η υποτιμημένη θέση της στην αγορά (δεν έχω δει πολλές ηλεκτρικές Godin να κυκλοφορούν) με κάνει να είμαι λιγάκι επιφυλακτικός ως προς την αγορά της. Οποιαδήποτε άποψη εκτιμάται.
    ViPeR
    13.01.2005, 21:29
    Les Paul an kai overpriced ...
    odis13
    05.05.2006, 13:44
    Φίλε σου λέω ότι οι Godin είναι το κάτι άλλο,αν βέβαια δεν έχεις ήδη αγοράσει

    tolaruba
    03.07.2006, 18:31
    η πρωτη θα πρεπει να ειναι και η καλυτερη συμφωνα με αυτα που λες.Ρωτα και τον πωλητη αλλα το θεμα ειναι να σε καλυπτει εσενα πανω απο ολα.
    trooper_206
    03.07.2006, 20:04
    1ον, Les Paul Studio ειναι κλασση κατωτερη απο Standard και ας μην αναφερουμε σε σχεση με Custom...2ον Η οποιαδηποτε Les Paul (συμπεριλαμβανομενης και αυτης της μπαχλατελας...) θελει πακετο εναν ενισχυτη λαμπα για να αναδειξει το τι μπορει να βγαλει σαν ηχο.3ον, η Fender εχει αλλη φιλοσοφια,οπως και μονους, αντι για διπλους, μαγνητες.4ον, οκ οι Godin,αλλα ας μην συγκρινουμε με τις δυο πραναφερθεισες...Προσωπικα καλυτερα Fender U.S παρα Studio...
    stratocasteros
    15.07.2006, 01:49
    Πριν κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις, δοκίμασε οπωσδήποτε "music man" και "PRS".

    θα σε κάνουν να ξεχάσεις τις υπόλοιπες.