ελληνική μουσική
    677 online   ·  210.857 μέλη

    Εντυπώσεις: Οι Aerosmith στην Ελλάδα!

    jorge
    25.02.2010, 19:53

    Στις 20 Ιουνίου, στο Ολυμπιακό Στάδιο :)

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-06-2010 13:15 ]


    rompa
    25.02.2010, 21:00
    Πλααααααααακα κάνεις!!!!!!!!
    ifi-Korgialas4ever
    26.02.2010, 10:39

    Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

     

       Ένα τραγούδι αγαπημένοοο!!!

     

     


    takispag
    26.02.2010, 10:40

    {#emotions_dlg.clap} Γίνονται και θαύματα...μέρες που έρχονται...


    PakosDylan
    26.02.2010, 16:39
    τελεια :)
    VOICETEACHER
    26.02.2010, 16:50

    Αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα εμειs οι Βορειοι,πωs θα παμε,ειναι αλλο,καπελλο.....θελει φραγγα.............διαμονη,και ετσι χανουμε πολυ σημαντικεs συναυλιεs.......{#emotions_dlg.rockon}


    joegr2002
    04.03.2010, 20:17

    αυτα ειναι τα καλα νεα!!!!!  δε το χανω ο κοσμος να χαλασει...

    στην αρενα κ τα μυαλα στα καγκελα YHEA!!!!!!!


    Moonchild92
    23.05.2010, 12:40

    Μόνο αν μου χάριζαν το εισιτήριο θα πήγαινα. Μπορεί να έχουν βγάλει δισκάρες σαν το Toys In The Attic, αλλά εδώ και χρόνια δεν βλέπονται (επιεικώς). Τί να κάνω, να πάω και να βλέπω τον Tyler (αν δεν ξαναφύγει από την μπάντα ή δεν μπει σε αποτοξίνωση στην πορεία) να προσπαθεί όχι να βγάλει τις νότες από τα τραγούδια τους(εντάξει, για πλάκα το είπα αυτό) αλλά να σταθεί όρθιος στη σκηνή;

    Για να μη παρεξηγούμαστε, μου αρέσουν κάποια τραγούδια τους από την δεκαετία του '70. Απλά αυτή είναι η άποψή μου.


    linkin-fan
    23.05.2010, 15:35
    Πολύ ωραία! Άλλη μια γκρουπάρα! Κι εγώ δεν το χάνω!
    Gamer13
    23.05.2010, 23:13

    εχω παρει ειδη εισητηρια {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.happycrazy} η καλλυτερη χρονια big 4 aerosmith αυτα ειναι


    -----------------
    Ελλάς· πυρ! Ελλήνων· πυρ! Χριστιανών· πυρ!Τρεις λέξεις νεκρές. Γιατί τις σκοτώσατε Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα, θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Gamer13 στις 23-05-2010 23:17 ]


    kwstasagas
    21.06.2010, 12:38

    Καταπληκτική βραδυά η χθεσινή στο Καραϊσκάκη με τη συναυλία των Aerosmith !!!! Οι Βοστωνέζοι ροκάδες έστησαν ένα ξέφρενο ροκ εν ρολ πάρτι, στο οποίο πρωταγωνιστούσαν :

    - Η γεμάτη ερωτισμό, απίστευτη ενέργεια, υπονοούμενα, και αυθάδεια σκηνική παρουσία του Tyler !!! O τύπος είναι καταπληκτικός, ένας αιώνιος έφηβος .... συν το γεγονός ότι ακόμη η φωνή του καλά κρατεί .... αλλά και στο "επικοινωνιακό παιχνίδι" με το κοινό είναι φοβερός .... 

    - Μια καλοστημένη χαρντ ροκ μπάντα, η οποία, παρόλο που στο ρεπερτόριό της έχει πολλά "πιασάρικα" τραγούδια, δεν δίστασε να "κάνει παιχνίδι" με πιο "αντεργκράουντ" - ψυχεδελικούς ήχους !!!

    - Ο κιθαρίστας JOE PERRY, με τις πολλές ηλεκτρικές κιθάρες στον εξοπλισμό του !!! Κι αυτός "αεικίνητος" στη σκηνή. Πολύ ωραίες οι στιγμές όπου με τον Tyler προχωρούσαν μέχρι το τέλος του διαδρόμου μπροστά από τη σκηνή και, αγκαλιασμένοι, τραγουδούσαν κι έπαιζαν πάνω από τα κεφάλια μας !!! Επίσης μού έκανε εντύπωση ότι ο Perry έπαιξε μέχρι και .... theremin !!!!!

    Ξεχωριστές στιγμές : Όταν η μπάντα έπαιξε το Baby Please Don't Go [είχα καιρό να το ακούσω λάιβ] ... όταν η μπάντα έπαιξε ένα τραγούδι boogie [με την πράσινη κιθάρα του Perry να βγάζει καταπληκτικό ήχο] .... ο ήχος του ηλεκτρικού μπάσου στην εισαγωγή του Sweeeeet Emoooootion .... ο ήχος των πλήκτρων στην εισαγωγή του Dream On .... και πολλά άλλα ακόμη ....

    AEROSMITH .... Ευχαριστούμε πολύ για τη χθεσινή υπέροχη καλοκαιρινή βραδυά .....


     


    jorge
    21.06.2010, 13:14
    Πες μου οτι εβγαλε και τις κορώνες στο Dream On ο Tyler! (το έχασα...)
    antreas_dr
    21.06.2010, 14:00

    Και τις κορώνες έβγαλε και απίστευτος ήταν on stage.

    Ήταν γενικά μια πολύ καλή rock συναυλία, αυτό που θα περίμενε κανείς από ένα τέτοιο group.

    Για τις λεπτομέριες ο kwstasagas με κάλυψε πλήρως.

     

    Απορία : Αν τώρα στα 62 του ο Tyler έχει ακόμα αυτή τη φωνή στα 35 του ή στα 40 πως τραγούφαγε ο τύπος?

    ... Μπράβο του.

     

    Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν αόυσα το αγαπημένο μου "dude likes a lady"  {#emotions_dlg.wacko}


    AlfaWolf
    21.06.2010, 18:59

    Βρε παιδιά κανενα βιντεάκι δεν γραψαμε απο την συναυλία ?


    AlfaWolf
    21.06.2010, 19:10

    Στο Youtube παντως βρηκα μερικα


    AlfaWolf
    21.06.2010, 19:12

     

     

     


    AlfaWolf
    21.06.2010, 19:13

     

     

     

     

     

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 21-06-2010 19:16 ]


    kwstasagas
    21.06.2010, 20:13

    Στα 2 τελευταία βιντεάκια του συμφορουμίτη μπορεί κανείς να δει πώς άρχισε αυτή η καταπληκτική συναυλία : Εμφανίσθηκε ένα τεράστιο πανί με το σήμα της μπάντας που κάλυψε τη σκηνή και πίσω από αυτό, με μουσική υπόκρουση το τραγούδι του Μπομπ Ντίλαν, τα μέλη της μπάντας .... πήραν θέση !!! Κι όταν το πανί εξαφανίσθηκε και τους αποκάλυψε .... Love in an elevatoοοr, ο μεθερμηνευόμενον εστί "το πάρτι αρχίζειιιιιι ..... η ζωή είναι υπέροχη σε όλες τις εκφάνσεις της, χαρείτε την" !!!!!!!!!!
    Διότι τη χθεσινή συναυλία θα μπορούσε κάποιος να τη χαρακτηρίσει και ως "μικρογραφία της ζωής" που είχε ... απ'όλα : και "αριστοκρατικότητα / αρχοντιά" αλλά και "κύλισμα στο βούρκο" .... και ερωτισμό αλλά και "προστυχιά" ... και "μελωδικότητα" αλλά και ήχους "ανερμάτιστους / βαβούρικους" .... και "γκλαμουριά" αλλά και "αλητεία" ...... και Dream On / Toys In The Attic αλλά και πιασάρικα - εμπορικά τραγούδια ..... Σε όλα αυτά συνετέλεσε η θεατρικότητα επί σκηνής του Tyler [αλλά και του κιθαρίστα Joe Perry .... ] ....  

     

    "Πες μου οτι εβγαλε και τις κορώνες στο Dream On ο Tyler"

    Ναι, τις έβγαλε ο Tyler τις κορώνες στο Dream On και ... μάς παρέσυρε κι εμάς να κάνουμε προσπάθεια [μάλλον άκαρπη] να τραγουδήσουμε στις ίδιες ψηλές νότες που έπιασε κι αυτός το άσμα : Sing with me, sing for the year, Sing for the laughter, sing for the tear, dream on, dream on, dream on, dream on" ..... Την ώρα αυτού του τραγουδιού κάποιοι από την αρένα [αρκετά πιο πίσω από κει που βρισκόμουν] άναψαν μια φωτοβολίδα {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}..... Όσο για μένα ... την ώρα αυτού του τραγουδιού άναψε στο μυαλό μου .... φωτάκι που ... φώτισε κάποια παλαιότερη στιγμή μου, εκεί στο 1987 που κάποιο βραδάκι άκουσα για πρώτη φορά το Dream On από το ραδιοφωνάκι που είχα στο δωμάτιο του σπιτιού μου [είχε προηγηθεί τηλεφώνημα του κολλητού μου από το σχολείο : "κάνε διάλειμμα από το διάβασμά σου και πιάσε τον τάδε σταθμό, αυτή τη στιγμή παίζει καταπληκτικά ροκ τραγούδια"] .......   


    Gotidio
    13.07.2010, 15:31
    emena den mou aresouna aftoi!!!!!!!!!!