ελληνική μουσική
    769 online   ·  210.851 μέλη
    Xrononaytis
    08.03.2010, 02:38

    Toν δρόμο των Scorpions ακολουθούν και οι ΙRON MAIDEN.
    Η παρέα του Steve Harris ανακοίνωσε ότι ο τίτλος του τελευταίου studio album τους θα είναι "The Final Frontier" και ότι η...


    περιοδεία που θα ακολουθήσει θα είναι και η τελευταία και διαρκέσει αρκετά χρόνια. Support μπάντα για την τελευταία περιοδεία των Iron Maiden ανακοινώθηκε πως θα είναι οι Dream Theater.

     

     

    Πηγη : www.rockway.gr .

     

    και το γραφει και το επισημο Site τους .


    sigur
    08.03.2010, 10:12

     

    Halleluiah !!!{#emotions_dlg.clap}αρκετά παραστάσεις έδωσε και αυτός ο θιάσος, καλό είναι να πέσουν οι τίτλοι τέλους. Αρκετά ταλαιπώρησαν το καλό όνομα που οι ίδιοι δημιουργησαν,  εκτιμώ οτι τα τελευταία 10-15 χρόνια (μην πω παραπάνω) αδικούν τους ευατούς  τους με τις επιλογές τους, και σίγουρα δεν είμαι ο μονος που το πιστεύει... Βέβαια μόνο το πολύ βαρύ όνομα των Iron Maiden δικαιούται να έχει τους Dream Theater support group(!!!!)


    noizreduction
    08.03.2010, 10:29
    Χμ, παλι θα κρατησω μια πισινη...Πολλα χρονια μια περιοδεια με τους Dream Theater σημαινει πολλα πραγματα και δε ξερω εαν ειμαι διατεθειμενος να πιστεψω τα παντα!
    Nickf
    08.03.2010, 15:00

    Βασικά ούτε ανακοίνωσαν οτι θα είναι το τελευταίο τους album,ούτε και οτι θα είναι η τελευταία τους περιοδεία.Επίσης οι περιοδεία με τους Dream Theater θα είναι μόνο για την Αμερική και για τις ημερομηνίες που έχουν ανακοινωθεί επίσημα για το καλοκαίρι.Οι φήμες περι "τέλους" της μπάντας προκύπτουν από τον τίτλο της επερχόμενης κυκλοφορίας και από αρκετά παλιότερες δηλώσεις μελών τους (είχαν πει οτι έχουν ως στόχο να κυκλοφορήσουν συνολικά 15 studio album και το επόμενο είναι το 15ο),χωρίς ωστόσο να έχουν επιβεβαιώσει οτι αυτό όντως θα συμβεί.

     


    MakisBOC
    08.03.2010, 22:22
    οχι παιδια..θα ειναι το τελευταιο αυτο..μεχρι το επομενο.. με μια τετοια ανακοινωση τι θα μπορουσε να συμβει?? Για σκεφτειτε το..διαβαζεις "νεο δισκο οι MAIDEN.." κι αν δεν εισαι φαν λες "μμμ..οκ...αλλα δε θα παρω.."..ενω αμα ειναι ο τελευταιος λες "..μμμ..συλλεκτικο κομματι..ας τον αγορασω.." και μετα απο 1-2 χρονια.."ηταν μεγαλη η πιεση και η ανταποκριση απο τον κοσμο και δε θα μπορεσουμε να απαγοητερυσουμε ολο αυτον τον κοσμο εκει εξω.." εξαλλου κι ενα μικρο σταματημα θα εκανε ενα ηχηρο come-back στο μελλον.. και να σταματησουν..θα ειναι για λιγο..
    makisdav
    09.03.2010, 14:05

    Σε αυτά που δηλώνουν οι ίδιοι δεν προκύπτει κάτι τέτοιο,ούτε έχουν βγάλει κάποια ανακοίνωση όπως οι Scorpions.Οπότε καλύτερα να μην πάρουμε τοις μετρητοίς την παραπάνω πληροφορία.


    freakhood
    10.03.2010, 20:37

    Μακάρι να γίνει πραγματικότητα γιατί παραασχοληθήκαμε με τους ξεφτιλισμένους.

    Το ίδιο εύχομαι και για τους Λεφτάλικα.


    RockFreaK2265
    12.03.2010, 22:02

    οπα λιγα για τους maiden...ειναι υπερμπαντα και αξιοπρεπεστατοι. Δεν ειναι sellouts σαν τους λεφταλικα και αυτο που λετε περι μακριας διαρκειας δεν ισχθει. Αν εχουν κατι οι Maiden ειναι αξιοπρεπεια και δεν θα σταματουσαν επιδη βαρεθηκαν. Ο μονος λογος θα ταν γιατι δεν μπορουν να κουνηθουν και δεν θα εκαναν καλο show, οποτε ουτε αυτοι ουτε ο κοσμος θα το φχαριστιοταν.

     

    Τωρα εγω πιστευω οτι μπορουν και να βγαλουν ακομα ενα δισκο, αρκη να 'ναι στα σταντα τουσ. Δηλαδη να κλεισουν καλα. Οταν Βγηκε το amolad επιδη ηταν πολυ καλο πιστεψα οτι θα το κλειναν το τσαντιρι αλλα ευτυχως με διεψευσαν...{#emotions_dlg.clap}

    UP THE FUCKIN IRONS!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    freakhood
    13.03.2010, 20:13

    Δεν έχω όρεξη να ξαναγράφω διάφορα για τους ξεφτίλες. Έχω γράψει αρκετά εδώ μέσα.

    Παρεπιπtόντως, το CΝΝ ξαναέπαιξε το ωριαίο αφιέρωμα του στους maiden.

    Ούτε με τον άλλο τον καραγκιόζη τον Bono δεν έχει ασχοληθεί τόσο.

    Άρα ναι, μιλάμε για σπουδαία άτομα.

    υγ: Μου λείπει ο Frank Zappa και οι στιχομυθίες του αλλά ευτυχώς που υπάρχει ο Jello Biafra στον πλανήτη και ακούμε μερικά εύστοχα spoken words όπως και στίχους άλλωστε...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freakhood στις 13-03-2010 20:13 ]


    heartbreak-kid
    15.03.2010, 18:43

    εδώ που τα λέμε, ο freakhood τώρα δικαιώνεται


    Markoumike
    16.03.2010, 14:43
    Παντως εγω που θυμαμαι το 2006 με το A Matter Of Life And Death το ιδιο ειχαν πει!!!Αλλα τωρα λετε για καινουργιο album!!:P:P
    GregoryLondos
    10.04.2010, 13:50
    Πρέπει να ομολογήσω ότι μάλλον δεν θα έγραφα σήμερα άμα δεν ήταν ο Στηβ. Πάντος καλί μουσική να γράφουν πάντα τώρα άμα θα σταματήσουν δεν πειράζει (δεν μπορείς να πείς ότι δεν έχουν κάνει αρκετό έργο) Όσο για τον φίλο που τους λέει ξεφλειλες κτλ αμα δεν γουστάρει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι'αυτό οπότε φίλε στην μαμάκα σου.Δεν έρχεσαι εδώ για να βρήσεις αφου βλέπεις ότι αφορά φανς το τοπικ τι το ανοίγεις (τρόπος του λέγιν΄') το ρημάδι
    musichell
    10.04.2010, 14:23

    οι IRON MAIDEN είναι θεοί!!από τον πρώτο δίσκο μέχρι και το fear of the dark έχουν προσφέρει αριστουργήματα στην μουσική και πάντα ήταν αξιοπρεπέστατοι μουσικά.το αν είναι δισεκατομυριούχοι πλεον,εμπορικοι,πουλημένοι κτλ δεν έχει καμία σημασία ούτε το αν θα διαλυθούν.έχουν μείνει στην ιστορία,αυτό δεν αλλάζει...up the irons!!


    Gamer13
    10.04.2010, 18:21
    επιτελους δεν μπορουσα να ακουω την μουσικι τους ειναι αθλια
    musichell
    10.04.2010, 18:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Gamer13 στις 10-04-2010 στις 18:21 έγραψε...

    επιτελους δεν μπορουσα να ακουω την μουσικι τους ειναι αθλια

    τι λε ρε πιτσιρικο..χαχαχα


    SouLRocK
    12.04.2010, 02:28

    Dream Theater support ε???{#emotions_dlg.huh} ενδιαφέρον...

    σταματήσουν ή όχι τον Dickinson τον βλέπω να συνεχίζει solo και να'χει κιθάρες τον Smith και τον Jers που και που ,τον Murray να γίνεται αγρότης, τον Harris ν' αναλαμβάνει την καριέρα της κόρης... και τον McBrain... * (τι να πεις για τον Mcbrain? ειναι τρελαρας το ατομο...)

    {#emotions_dlg.biggrin}


    freakhood
    12.04.2010, 04:21

    Παράθεση:

    Το μέλος GregoryLondos στις 10-04-2010 στις 13:50 έγραψε...

    Πρέπει να ομολογήσω ότι μάλλον δεν θα έγραφα σήμερα άμα δεν ήταν ο Στηβ. Πάντος καλί μουσική να γράφουν πάντα τώρα άμα θα σταματήσουν δεν πειράζει (δεν μπορείς να πείς ότι δεν έχουν κάνει αρκετό έργο) Όσο για τον φίλο που τους λέει ξεφλειλες κτλ αμα δεν γουστάρει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι'αυτό οπότε φίλε στην μαμάκα σου.Δεν έρχεσαι εδώ για να βρήσεις αφου βλέπεις ότι αφορά φανς το τοπικ τι το ανοίγεις (τρόπος του λέγιν΄') το ρημάδι

    Νομίζω πως από τη στιγμή που έχω πάρει συνέντευξη από τους maiden (βλέπε σχετική αναφορά σε άλλο topic) θεωρώ πως έχω κάθε δικαίωμα να γράφω και τη δική μου άποψη εδώ μέσα. Ειδικά όταν έχω φάει στη μάπα τους maiden και από την καλή και από την ανάποδη (όπως έχω γράψει και για κάτι άλλο). Πήγαινε σε αντίστοιχα topic και δες τι γράφω περί αυτού. Και σχετικά με αυτό που γράφεις πως το topic αφορά τους φανς, τότε δε θα έπρεπε να λέγεται topic αλλά μυθοποίηση ή "λατρέψτε τους". Για αυτό είμαστε εδώ. Για να εκφράζουμε γνώμες. Όχι για να δοξάζουμε και να θεοποιούμε. Προσωπικά είμαι κατά των οποιοδήποτε Θεοποιήσεων, δοξασιών,  "ιερών συμβόλων" κλπ.

    υγ1: Ο gamer νομίζω πως έχει κάθε δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα την άποψη του. Μπορεί να διαφωνούμε μαζί του σε κάποια πράγματα αλλά αυτό δε μας δίνει κανένα δικαίωμα να κατακρίνουμε τη γνώμη του λόγω της ηλικίας του. Θέλω να πιστεύω πως τουλάχιστον εδώ θα συμφωνήσετε μαζί μου.

    υγ2: RockFreaK2265, είσαι σίγουρος πως οι maiden δεν είναι sellouts σαν τους λεφτάλικα? Όπως και αυτόν που έχεις στη φωτο του προφίλ σου (για τον οποίον μπορούμε κάλλιστα να αναφερθούμε σε άλλο topic) τους βάζω στο ίδιο καλάθι διότι έχω εξηγήσει εμπεριστατωμένα κάποιους λόγους αν έχεις παρακολουθήσει μερικά από τα γραπτά μου. Εξάλλου τους "μελετώ" από παλιά. Από την πρώτη συναυλία αμφότερων και των δυο στο Ελλάντα.

     


    musichell
    12.04.2010, 09:49

    freakhood:υγ1: Ο gamer νομίζω πως έχει κάθε δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα την άποψη του. Μπορεί να διαφωνούμε μαζί του σε κάποια πράγματα αλλά αυτό δε μας δίνει κανένα δικαίωμα να κατακρίνουμε τη γνώμη του λόγω της ηλικίας του. Θέλω να πιστεύω πως τουλάχιστον εδώ θα συμφωνήσετε μαζί μου

     

    Πάνο,φυσικα και μπορει να εκφραζει ελευθερα την αποψη του ο καθενας.για πλακα τον ειπα πιτσιρικο τον gamer και διαφωνησα με την αποψη του για τους iron maiden.


    RockFreaK2265
    12.04.2010, 16:15

    κοιταξε, sellouts σαν τους μεταλλικα δεν ειναι.δεν αλλαξανε ποτε τη μουσικη τους για να διεβρυνουν το κοινο τους. απο 'κει και περα, το γεγονος πως εχουν κυκλοφορησει πολλους δισκους, απο τη στιγμη που 11(για μενα μαζι με το βιρτυαλ χι 12) στους 14 τουλαχιστον ειναι πολυ καλοι, δεν τους θεωρω πουλημενους. εχουν καταφερει απιστευτα πραγματα χωρις καμια απολυτος ενθαρρυνση απο μμε κτλ.να σου θυμησω πως το ναμπερ οφ δε μπιστ που δικαια θεωρειται ενα απ τα τοπ  αλμπουμ του χεβι μεταλ, το μεγαλυτερο μουσικο περιοδικο, ροουλινγκ στοουνς, το ειπε σκουπιδι.για να μην μιλησω για την πληρη αρνηση του μεγαλυτερου εμπορικου στοχου, του πληθυσμου τον ηπα.

    τωρα για τον παπακωσταντινου, τι να σου πω, δεν τον εχω ψαξει, μ'αρεσει καποια μουσικη του, απο'κει και επειτα δεν ξερω. αλλα συγκριτικα με τους αλλους ελληνες συνχρονους καλλιτεχνες(μιλω για μετα την γενεια του μητροπανου του θεοδωρακη κλπ)ειναι πολυ "καθαρος". αλλα για αποφθγη παραξηγησεων επαναλαναμβανω πως δεν γνωριζω πολλα για τον κυριο.

    τσπ για ιρον μιλαμε τωρα

    γαμανε

    αποψη μου