ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη

    Katatonia - Sirenia - Sorrowful Angels - Daylight Misery στο Gagarin205

    rompa
    06.04.2010, 18:23

    Στις 11/4/2010 | @ GAGARIN 205
    Εναρξη: 18:30 |  Τιμές Εισητιρίων: 30

    KATATONIA (Sweden)
    SIRENIA (Norway)
    SORROWFUL ANGELS (Greece)
    DAYLIGHT MISERY (Greece)

    Κυριακή 11 Απριλίου 2010 - Αθήνα - Gagarin 205

    Ώρα έναρξης: 18:30
    Τιμή εισιτηρίου: 30 Ευρώ

    Προπώληση εισιτηρίων
    Αθήνα: Ticket House - Ticket Pro - Rock City

     





    επισυναπτόμενα: Katatonia.jpg 
    rompa
    12.04.2010, 12:42

    Sirenia - Πολλά ηχογραφημένα - κονσέρβα : φωνητικά, μπάσο, πλήκτρα ... Συμπαθητική η νέα τραγουδίστρια αλλά ο ήχος είχε πολλές φορές πρόβλημα. Έπαιξαν και τα σουξέ τους, είχαν και τους φαν μπροστά μπροστά να κοπανιούνται .. Και ιδού ...

     

     

     

     

     

     

     

     

    Τώρα για Katatonia ... εκεί που είμασταν άνετοι, ξαφνικά πύκνωσε το κοινό .. Μεγάλος ενθουσιασμός, δυναμική μπάντα, αντέμειψαν κάποιους που είχαν βαρεθεί με τις προηγούμενεσ παρουσίες . Το setlist πολύ καλό - έλειψαν κάποια αγαπημένα αλλά ok, τι να κάνουμε - . Θα ήθελα να ακούω λίγο πιο καθαρά κάποιες φορές τον Jonas ..

     

     

     

     

     

     


    billaros
    12.04.2010, 16:01

    Ήμουν κι εγώ στο χθεσινό live και μπορώ να πω τα εξής:

    Οι DAYLIGHT MISERY ήταν πολύ καλοί κατά τη γνώμη μου. Είχαν ωραίο ύφος κ σταθερότητα στο παιξιμό τους, σε αντίθεση με τους SORROWFUL ANGELS ,oι οποίοι ,παρά τις καλές μελωδίες κ τα πιασάρικα refrain , μου φαίνονταν κάπως σαν να επαναλαμβάνονταν απο κομμάτι σε κομμάτι - με ελάχιστες εξαιρέσεις, με αποτέλεσμα να κοιτάζω συνέχεια το ρολόι μου περιμένοντας να τελειώσουν.

    Τώρα, όσον αφορά τους SIRENIA ,μου φάνηκαν αρκετά καλοί ,κι ας άκουσα διάφορες διαφωνίες γύρω μου..! Κατάφεραν να ενθουσιάσουν το κοινό με τα τραγούδια τους ,και προσωπικά ,αν και αρχικά βαριόμουν κάπως ,στη συνέχεια πορώθηκα μαζί τους κ ιδιαίτερα με τη φωνή της - κουκλάρας (-: - τραγουδίστριας κ με την καλή τεχνική του drummer, ο οποίος με ενθουσίασε καθώς είχα απογοητευθεί από τους drummers των 2 προηγούμενων συγκροτημάτων ,οι οποίοι κοπανούσαν τα τύμπανα λες κ τα είχαν βάλει μαζί τους!!!!)

    Τέλος, οι ΚΑΤΑΤΟΝΙΑ ,ο ουσιαστικός δηλ. λόγος που πήγα στην Αθήνα χθές, ήταν πραγματικά  Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Ι !!!!!! Ειλικρινά ηταν από τις συναυλίες που δεν θέλεις να τελειώσουν με τίποτα!! Το κοινό είχε τρελαθεί κ επιδιδόταν σε ασταμάτητο headbanging μαζί με τα μέλη του συγκροτήματος ,τα οποία δεν μπορούσαν να κρύψουν τον ενθουσιασμό τους για τους Έλληνες fans!!! Οι μουσικοί όλοι ανεξαιρέτως πάρα πολύ καλοί - δεν μπορώ να βρώ τίποτα το αρνητικό - ,ενώ το playlist ήταν τέλειο, με κομμάτια κυρίως από τα τελευταία cd τους ,αλλά και παλίότερα. Πραγματικά αξέχαστη εμπειρία...

    Στα αρνητικά, τα ηχογραφημένα όργανα και φωνητικά στους SIRENIA αλλά κ τα ηχογραφημένα μέρη των πλήκτρων στους KATATONIA (για να λέμε κ όλη την αλήθεια!!).

     

     


    -----------------
    carpe diem...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : billaros στις 12-04-2010 16:02 ]