ελληνική μουσική
    722 online   ·  210.876 μέλη

    Νέο ρεκόρ ακροατών

    jorge
    25.04.2010, 23:17

    Την περασμένη Παρασκευή το Radio MusicHeaven έκανε μέσο όρο 14.9 ακροατές :)

    Μπράβο σε όλους!

     

    Ακολουθουν οι ακροατές καθ' ολη τη διαρκεια του 24ωρου

    23 24 20 20 20 15 7 5
    2 3 5 2 2
    7 13 19 9 16
    19 25 26 22
    23 28 26

    ilio
    25.04.2010, 23:57

    Α...πολύ ωραία!!Πάμε γερά!!{#emotions_dlg.clap}

    Δηλαδή εδώ jorge θα μας δίνεις στοιχεία για τις ακροαματικότητες;


    AlfaWolf
    06.05.2010, 17:59

     

     

    Υπάρχουν αρκετές ενδιαφέρουσες εκπομπές

    που τρέχουν πολύ όμορφα

    μπορεί ευχάριστα κάποιος που σερφάρει παράλληλα να ακούει

    σίγουρα μπορούμε να ανεβάσουμε το νούμερο

    ειδικά όταν υπάρχουν κατά μέσο όρο 500-600 ακροατές συνδεμένοι

    και ακούν 10 -20 μόνο

    Δεν ξέρω τι φταίει

    αλλά εάν το βρούμε... ετοιμαστείτε για μεγάλα νούμερα

     


    AlfaWolf
    01.09.2010, 23:51

    Αυτα είναι..

    34 ακροατές

    Σημερα 1/9/2010

    Μπραβο Ερατώ!!!

     





    επισυναπτόμενα: recor.JPG 
    AlfaWolf
    01.09.2010, 23:55

    και 35 αντε να δουμε μεχρι το τελος...{#emotions_dlg.clap}

     





    επισυναπτόμενα: recorillio.JPG 
    jorge
    02.09.2010, 00:16
    Δεν είχα φανταστεί πως μια μέρα δε θα μπορούσα να ακούσω ραδιόφωνο, επειδή συμπληρώθηκε ο μέγιστος αριθμός ακροατών!
    AlfaWolf
    02.09.2010, 00:19

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-09-2010 στις 00:16 έγραψε...

    Δεν είχα φανταστεί πως μια μέρα δε θα μπορούσα να ακούσω ραδιόφωνο, επειδή συμπληρώθηκε ο μέγιστος αριθμός ακροατών!

    Επέκταση επέκταση ... {#emotions_dlg.biggrin}


    Japan88gr
    02.09.2010, 00:24

    Ένα μεγάλο μπράβο στην Ερατώ {#emotions_dlg.thumbup}

     

    και όπως προείπε και ο φίλος λύκος, επέκταση γρηγορα!


    jorge
    02.09.2010, 00:39
    Μα γιατί; Μόλις κατάφερα και μπήκα :)
    ilio
    02.09.2010, 01:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-09-2010 στις 00:39 έγραψε...

    Μα γιατί; Μόλις κατάφερα και μπήκα :)

    Χαχαχαχαχαχα!!Βρε σκέψου την επέκταση γιατί έχουμε ΔΥΝΑΤΗ ΟΜΑΔΑ!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    WE GO TOGETHERRRRRRRR{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.walkman}

    RADIO MUSICHEAVEN...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!{#emotions_dlg.beer}


    ilio
    02.09.2010, 01:24

    Μπράβο σε εσάς για την ακρόαση!!Ευχαριστώ πολύ!!!{#emotions_dlg.inlove}


    alkyoni
    02.09.2010, 03:26

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02-09-2010 στις 01:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-09-2010 στις 00:39 έγραψε...

    Μα γιατί; Μόλις κατάφερα και μπήκα :)

    Χαχαχαχαχαχα!!Βρε σκέψου την επέκταση γιατί έχουμε ΔΥΝΑΤΗ ΟΜΑΔΑ!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    WE GO TOGETHERRRRRRRR{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.walkman}

    RADIO MUSICHEAVEN...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!{#emotions_dlg.beer}


    Τι δυναμικα ξεκινησε η νεα ραδιοφωνικη σεζον!!!{#emotions_dlg.beer}
    Στριμωχτηκαμε λιγακι αλλα τελικα χωρεσαμε ολοι!!!{#emotions_dlg.lol}
    Μπραβο ilio!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    Παντα τετοια για το αγαπημενο{#emotions_dlg.inlove}, ΔΙΚΟ ΜΑΣ ραδιοφωνο!{#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.walkman}http://www.musicheaven.gr/live/101 {#emotions_dlg.walkman}

     


    GenieGr
    02.09.2010, 05:44

    Ηταν αναμενόμενο πολύ σύντομα να μην χωράμε.
    Αφού μέσα στον Αύγουστο και στις ώρες μικρής ακροαματικότητας (7-9 το πρωι π.χ.), οι ακροατές πολλές φορές ξεπερνούσαν τους 10...
    Σεπτέμβριο και σε ώρες "αιχμής", το 35 δεν είναι έκπληξη.

    Εγώ, εκτός απο το να χωράει ο server περισσότερο κόσμο, θέλω να ελπίζω και σε καλλίτερη απο τα 64Kbps, ποιότητα ήχου.


    sympetheros
    02.09.2010, 08:41

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02-09-2010 στις 01:24 έγραψε...

    Μπράβο σε εσάς για την ακρόαση!!Ευχαριστώ πολύ!!!{#emotions_dlg.inlove}



    Eυχαριστούμε εμείς για την εξαιρετική παρέα που μας προσφέρεις απλόχερα!

    Για τα τραγούδια...οπως λέει κι ο λαός....απλά.....δεν υπάρχουν!:)


    leonidasm
    02.09.2010, 17:07

    Έχω δύο ερωτήσεις να κάνω προς απάντηση αλλά και σκέψη γενικότερα... Γιατί έχουμε πλαφον στον αριθμό των ακροατών ; Και γιατί αρχίζουμε να μετράμε ακροαματικότητες; Εν ολίγοις.. σε τι ακριβώς μας βελτιώνουν και τα δύο; Γιατί αν θέλουμε να μετράμε ακροαματικότητες, τότε ο μέγιστος αριθμός ακροατών όπως και ο μέγιστος αριθμός μελών μέσα στο τσατ , δεν θα πρεπε να υπάρχουν... Απλά η γνώμη μου...Κι αυτή όχι τόσο εμπεριστατωμένη,ακόμα το σκέφτομαι...


    AlfaWolf
    02.09.2010, 17:17

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 02-09-2010 στις 17:07 έγραψε...

    Έχω δύο ερωτήσεις να κάνω προς απάντηση αλλά και σκέψη γενικότερα... Γιατί έχουμε πλαφον στον αριθμό των ακροατών ; Και γιατί αρχίζουμε να μετράμε ακροαματικότητες; Εν ολίγοις.. σε τι ακριβώς μας βελτιώνουν και τα δύο; Γιατί αν θέλουμε να μετράμε ακροαματικότητες, τότε ο μέγιστος αριθμός ακροατών όπως και ο μέγιστος αριθμός μελών μέσα στο τσατ , δεν θα πρεπε να υπάρχουν... Απλά η γνώμη μου...Κι αυτή όχι τόσο εμπεριστατωμένη,ακόμα το σκέφτομαι...



    Δεν καταλαβα...

    τι ρωτας  λεωμ ? {#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    02.09.2010, 18:10
    Το πλαφόν στον μεγιστο αριθμό ακροατών είναι θέμα κόστους
    ilio
    02.09.2010, 19:18

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 02-09-2010 στις 17:07 έγραψε...

    Έχω δύο ερωτήσεις να κάνω προς απάντηση αλλά και σκέψη γενικότερα... Γιατί έχουμε πλαφον στον αριθμό των ακροατών ; Και γιατί αρχίζουμε να μετράμε ακροαματικότητες; Εν ολίγοις.. σε τι ακριβώς μας βελτιώνουν και τα δύο; Γιατί αν θέλουμε να μετράμε ακροαματικότητες, τότε ο μέγιστος αριθμός ακροατών όπως και ο μέγιστος αριθμός μελών μέσα στο τσατ , δεν θα πρεπε να υπάρχουν... Απλά η γνώμη μου...Κι αυτή όχι τόσο εμπεριστατωμένη,ακόμα το σκέφτομαι...



    Δυστυχώς Λεωνίδα, όπως ενημέρωσε και ο jorge,το πλαφόν είναι θέμα κόστους.
    Παλαιότερα ο server επέτρεπε 30 ακροατές αλλά δεν το πιάναμε συχνά.Σπάνια θα έλεγα.

    Το γεγονός αυτό μας έκανε να αναζητήσουμε τις αίτιες :γιατί να συμβαίνει αυτό τη στιγμή

    που στο site είναι συνδεδεμένα 300-400 μέλη για παράδειγμα,όμως ραδιόφωνο να ακούν

    μόλις 10 ή 20.

    Πως θα μπορούσαμε προσελκύσουμε περισσότερους ακροατές τη στιγμή που ο server χωρούσε 30.

    Έγιναν 2 συναντήσεις παραγωγών ,το θέμα ετέθη.Προτάθηκαν πολλά πράματα αλλά κυρίως έγινε

    η αλλαγή στον player του σταθμού όπου επέτρεπε να ακούς ραδιόφωνο κατευθείαν,μπαίνοντας

    αμέσως στην σελίδα του ραδιοφώνου.

    Επίσης,βελτιώθηκε σημαντικά και η ποιότητα του ήχου και αυτό οδήγησε σε καλύτερη ακρόαση και το ένα έφερε το άλλο.

    Για να γίνουν όλες αυτές οι αλλαγές χρειάστηκε η σημαντική βοήθεια του jorge.{#emotions_dlg.clap}

    Έτσι λοιπόν δεν υπάρχει θέμα μέτρησης ακροαματικότητας με την έννοια της ανταγωνιστικότητας

    μεταξύ των παραγωγών αλλά αποτελεί πολύ μεγάλη χαρά για όλους μας όταν κάποιος παραγωγός

    καταφέρνει και σπάει το φράγμα των 35 (τώρα πια )ακροατών.Smile

    Άλλωστε αυτό το topic δημιουργήθηκε για να ενημερωνόμαστε για ό,τι προανέφερα.

    Για το πως τα πάει το ραδιόφωνο μας και χαίρομαι που πηγαίνει πολύ καλύτερα απ'ότι στο

    παρελθόν γιατί ξεπεράστηκαν κάποια τεχνικά προβλήματα και πιστεύω πως θα ξεπεραστούν

    και άλλα και θα μπορέσουμε να βελτιώσουμε και άλλο την ποιότητα του ήχου αλλά και την

    ποιότητα των εκπομπών μας!

    Και εγώ προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενη που η ομάδα μεγαλώνει και στελεχώνεται με ανθρώπους

    που αγαπούν το καλό ραδιόφωνο και αυτό που κάνουν το κάνουν με μεράκι!!

    Και εις ανώτερα λοιπόν!!{#emotions_dlg.beer}

     

     

     


    alepouska
    09.09.2010, 22:41

    συγχαρητηρια ilio!!


    alkyoni
    10.09.2010, 21:14

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 02-09-2010 στις 19:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 02-09-2010 στις 17:07 έγραψε...

    Έχω δύο ερωτήσεις να κάνω προς απάντηση αλλά και σκέψη γενικότερα... Γιατί έχουμε πλαφον στον αριθμό των ακροατών ; Και γιατί αρχίζουμε να μετράμε ακροαματικότητες; Εν ολίγοις.. σε τι ακριβώς μας βελτιώνουν και τα δύο; Γιατί αν θέλουμε να μετράμε ακροαματικότητες, τότε ο μέγιστος αριθμός ακροατών όπως και ο μέγιστος αριθμός μελών μέσα στο τσατ , δεν θα πρεπε να υπάρχουν... Απλά η γνώμη μου...Κι αυτή όχι τόσο εμπεριστατωμένη,ακόμα το σκέφτομαι...

    Δυστυχώς Λεωνίδα, όπως ενημέρωσε και ο jorge,το πλαφόν είναι θέμα κόστους.
    Παλαιότερα ο server επέτρεπε 30 ακροατές αλλά δεν το πιάναμε συχνά.Σπάνια θα έλεγα.

    Το γεγονός αυτό μας έκανε να αναζητήσουμε τις αίτιες :γιατί να συμβαίνει αυτό τη στιγμή

    που στο site είναι συνδεδεμένα 300-400 μέλη για παράδειγμα,όμως ραδιόφωνο να ακούν

    μόλις 10 ή 20.

    Πως θα μπορούσαμε προσελκύσουμε περισσότερους ακροατές τη στιγμή που ο server χωρούσε 30.

    Έγιναν 2 συναντήσεις παραγωγών ,το θέμα ετέθη.Προτάθηκαν πολλά πράματα αλλά κυρίως έγινε

    η αλλαγή στον player του σταθμού όπου επέτρεπε να ακούς ραδιόφωνο κατευθείαν,μπαίνοντας

    αμέσως στην σελίδα του ραδιοφώνου.

    Επίσης,βελτιώθηκε σημαντικά και η ποιότητα του ήχου και αυτό οδήγησε σε καλύτερη ακρόαση και το ένα έφερε το άλλο.

    Για να γίνουν όλες αυτές οι αλλαγές χρειάστηκε η σημαντική βοήθεια του jorge.{#emotions_dlg.clap}

    Έτσι λοιπόν δεν υπάρχει θέμα μέτρησης ακροαματικότητας με την έννοια της ανταγωνιστικότητας

    μεταξύ των παραγωγών αλλά αποτελεί πολύ μεγάλη χαρά για όλους μας όταν κάποιος παραγωγός

    καταφέρνει και σπάει το φράγμα των 35 (τώρα πια )ακροατών.Smile

    Άλλωστε αυτό το topic δημιουργήθηκε για να ενημερωνόμαστε για ό,τι προανέφερα.

    Για το πως τα πάει το ραδιόφωνο μας και χαίρομαι που πηγαίνει πολύ καλύτερα απ'ότι στο

    παρελθόν γιατί ξεπεράστηκαν κάποια τεχνικά προβλήματα και πιστεύω πως θα ξεπεραστούν

    και άλλα και θα μπορέσουμε να βελτιώσουμε και άλλο την ποιότητα του ήχου αλλά και την

    ποιότητα των εκπομπών μας!

    Και εγώ προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενη που η ομάδα μεγαλώνει και στελεχώνεται με ανθρώπους

    που αγαπούν το καλό ραδιόφωνο και αυτό που κάνουν το κάνουν με μεράκι!!

    Και εις ανώτερα λοιπόν!!{#emotions_dlg.beer}


    Για να μην τα επαναλλαμβανω κι εγω  συμφωνω με την ilio παραπανω {#emotions_dlg.beer}και με το πνευμα αυτο λοιπον, παραθετω και το σημερινο ρεκορ απο την εκπομπη του deos. Μπραβο deos{#emotions_dlg.thumbup}

    Παντα τετοια παιδια για το ραδιο μας!!!{#emotions_dlg.walkman}http://www.musicheaven.gr/live/101 {#emotions_dlg.walkman}

    Αντε και στην επεκταση του οριου{#emotions_dlg.beer}





    επισυναπτόμενα: deos on air 10-9-2010 18.42_(35).jpg