ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.857 μέλη

    Φιάσκο οι μετρήσεις ραδιοφωνικών σταθμών, πήραν την άδεια της Focus

    jorge
    22.07.2010, 23:50

    Μετά το ρεπορτάζ του αδικοχαμένου Σωκράτη Γκιόλια, η εταιρία που μετράει εδώ και 22 χρόνια τις μετρήσεις ακροαματικότητας, η FOCUS, αποδεικνύεται τουλάχιστον ...αναξιόπιστη.

    Ακούστε τα αποσπάσματα από την εκπομπή που οδήγησε στην παρακατω αποφαση.

     

    Υπεγράφη από τον Υπουργό Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, κ. Γ. Ν. Ραγκούση, η απόφαση ανάκλησης της υπ΄ αριθμ. 25695/Ε/5131/19-12-1997 απόφασης του Υπουργού Τύπου και Μ.Μ.Ε., με την οποία η επιχείρηση FOCUS ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΡΕΥΝΩΝ Α.Ε. (νυν FOCUS BARI ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΓΟΡΑΣ Α.Ε.) ενεγράφη στο Μητρώο Επιχειρήσεων Ερευνών Ραδιοτηλεοπτικής Αγοράς του άρθρου 11 παρ. 2 του Ν. 2328/1995 (ΦΕΚ Α’ 159), αναδρομικά από τότε που υπεισήλθε η εταιρία CIVITAS Α.Ε. ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ στη μετοχική της σύνθεση, ήτοι από 30/6/2008.

     


    despinakontogianni
    23.07.2010, 01:13

    {#emotions_dlg.thumbdown}


    sexygirl123
    23.07.2010, 13:47
    FOCUS E? τι μου θυμιζεις τωρα οτι και να πειτε μαζι σας .... καποτε δουλευα εκει !!!!
    gikostas
    23.07.2010, 15:08

    Και για να δούμε τι θα γίνει από εδώ και πέρα.


    Zeta-MLTN
    15.08.2010, 23:01

    Και να φανταστεί κανείς ότι η κυρία Κούρτογλου διδάσκει στο Πάντειο ως επιστημονικός συνεργάτης μάρκετινγκ... και το ίδιο ισχύει για τον κ. Φλέσσα για τις δημόσιες σχέσεις... Μακάρι να γινόταν ένας καλύτερος έλεγχος όχι μόνο ως προς τις γνώσεις αλλά και ως προς την ηθική κάποιων προσώπων που μπάινουν στα ελληνικά πανεπιστήμια και δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει σεβασμός στην παιδεία. Και όσο για την τόσο πολυπόθητη επαφή των φοιτητών με τις επιχειρήσεις να μου λείπει αν δε μπορώ να έχω μια σωστή αντιμετώπιση στο χώρο που πήγα ένα ευαίσθητο παιδί με όνειρα να σπουδάσω και να γίνω καλύτερος άνθρωπος και βρήκα την εν λόγω κυρία να κοπανάει τα μπριγιάν της στα έδρανα και να γελάει όταν μία εργασία της φαινόταν κακή.