ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    Serj Tankian. Ποιά είναι η γνώμη σας???

    pluton
    26.07.2010, 13:43

    Τον γνώρισα(με) μέσα από τους System of a Down. Τον Σεπτέμβρη θα κυκλοφορήσει τη πρώτη του προσωπική δουλειά(Imperfect Harmonies).

    Γενικά ποιά είναι η γνώμη σας???

    Αν και στην αρχή δεν τον είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση, πιστεύω ότι το πρώτο του album είναι όλα τα λεφτά


    https://www.youtube.com/watch?v=GEkQR9Wzock&feature=related

    Link
    >
    pluton
    26.07.2010, 14:11

    Χαχαχαχαχαχαχαχα... (ναι) Βασικά νόμιζα ότι ήταν η πρώτη... Λάθος{#emotions_dlg.blush}


    GOTHIC82
    26.07.2010, 15:51

    Καλησπέρα,

    Βασικά θεωρώ οτί είναι ταλεντάρα!!!!Το elect the dead φοβερό άλμπουμ...είναι από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες.Ξέρει να εκθέτει τον εαυτό του και να τσαλακώνεται και να κάνει κάτι διαφορετικό..αυτό για μένα είναι τέχνη!Η μουσική του απίστευτη και εξάλλου ήταν ένας από τους βασικούς στους System of a Down γιατί εγραφε την μουσική και τους στίχους...Φοβερός καλλιτέχνης!!!!Είναι τρελός και μ'αρέσει...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GOTHIC82 στις 26-07-2010 15:53 ]


    kasel
    27.07.2010, 21:03

    Αν κι εγώ τον προτιμώ μόνο του,δε μπορώ να παραγνωρίσω οτι με τους System είχαν βγάλει κάποια εκπληκτικά κομμάτια.Επίσης πέρα απ'τους δίσκους που προαναφέρθηκαν,έχει συμμετάσχει και στο δίσκο των Serart(νομίζω Αρμένιοι),κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που τον έχουμε συνηθίσει,αλλά πραγματικά πολύ ιδιαίτερο.


    Lansetris
    24.09.2012, 12:01
    O πρώτος μεγάλος καλλιτέχνης του 21 ου αιώνα. Και με τους SOAD και μόνος του.Καταπληκτικός!!!
    freak
    24.09.2012, 22:41

    Του μιλησα σε ενα φαστφουνταδικο στο Λος Αντζελες. Πολυ φιλικος, ουτε ιχνος σνομπισμου, μου ειπε να καθησω μαζι με την παρεα του, ενοιωσα πραγματικα πολυ ομορφα. Μακαρι να υπηρχαν κι αλλοι σαν κι αυτον...


    tallos
    25.09.2012, 00:03
    κι αυτοι μαλωσαν για τα φραγκα...δεν ξερω αν ειναι παλι μαζι,ειχαν παει στα δικαστηρια παντως