ελληνική μουσική
    680 online   ·  210.876 μέλη
    AlfaWolf
    14.08.2010, 00:18

    Νομίζω ότι καλό θα ήταν όλοι οι παραγωγοί του ραδιοφώνου να είναι admin στο chat ώστε να μπορούν να προστατευόσουν από την μια την εκπομπή τους κι από την άλλη τους υπόλοιπους ακροατές από κάποια ανώριμα μέλη που κατά καιρούς εμφανίζονται και χαλούν το κλίμα  την διάθεση

    Αυτό είναι προσωπική μου γνώμη και ιδέα

    και θα ήθελα την άποψη κι άλλων παραγωγών και μη  Smile


    jorge
    14.08.2010, 00:22

    Το οτι κάποιος είναι παραγωγός δεν σημαίνει οτι μπορεί να είναι ακριβοδίκαιος σε περιπτώσεις "έντασης" στο chat...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-08-2010 00:22 ]


    AlfaWolf
    14.08.2010, 00:40

     

    Γι αυτό υπάρχει και η Άρση Αν κάποιος κάνει κατάχρηση η  κριθεί ''Άδικος''

    Άλλωστε το υπάρχον σχήμα παραγωγών αξίζουν πιστεύω  εμπιστοσύνης όλοι

    τεσπα μια ιδεα ειπα γα να μην ζουμε οτι ζουμε καποιες στιγμες

     

     


    sillia
    14.08.2010, 14:23

    Tο ότι κάποιος γίνεται admin αυτόμτα γίνεται και ακριβοδίκαιος?

    Ας επιστρατεύσουμε τελικά αξίες όπως ....αξιοπρέπεια, συνείδηση, παιδεία και οι κανόνες καλής συμπεριφοράς δεν χρειάζονται admin για να εφαρμοστούν.

    Δεν το βρίσκω σωστό ο παραγωγός και χωροφύλακας, αλλά και δεν έχω πρόταση ...εκτός απο αυτά που έγραψα πιο πάνω.


    AlfaWolf
    14.08.2010, 22:32

    Ούτε και σε μένα αρέσει Sillia μου.

    Αλλά το προτιμώ, από το να βρεθώ στην θέση που βρεθήκατε προχθές.

    Τα admin είναι 2-3 και δεν μπορούν όπως είναι φυσικό να φυλούν σκοπιά

    Έτσι κατέληξα σε αυτήν την πρόταση...

    μακάρι να βρεθεί κάποια αλλη λύση.

    Γι'αυτό καλυτέρα να περιμένουμε την επιστροφή και των υπόλοιπων παραγωγών ίσως κάτι κατεβάσει η γκλάβα όλων μας

    και ως τότε… ας ελπίσουμε να είναι όλα καλά για εσάς δηλαδή γιατί εγώ… παραθερίζομαι{#emotions_dlg.biggrin}


    sillia
    15.08.2010, 12:07

    Kαλέ μου alfawolf από την εμπειρία των 3 χρόνων που είμαι εδώ, πολύ λίγα είναι τα περιστατικά, μα πάρα πολύ λίγα, τουλάχιστον αυτά που εγώ έχω αντιληφθεί που έχουν δημιουργήσει μια δυσάρεστη ατμόσφαιρα.Πίστεψέ με αν ακολουθήσεις την τακτική  μιας αυστηρής και συγχρόνως γλυκειάς επίθεσης το έχεις κερδίσει το παιχνίδι!Εκτός πια και ......Για να ενοχλήσω κάποιον "admin" δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να το κάνω σε ότι με αφορά.

    Η ηθική ικανοποίηση ότι κάποιος ή κάποια έφαγε ban στη χειρότερη, δεν μου λέει τίποτα αν εγώ έχω τερματίσει κοντερ στα νεύρα μου!!

    Στην περίπτωση που αναφέρθηκες πιο πάνω δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις έπεσαν και οι λεξούλες τύπου συγνώμης και αυτό ήταν πέρασε!!!

    Είσαι διακοπούλες τυχερό πλασματάκι:))))))

    Να περνάς τέλεια σου εύχομαι και να μας γυρίσεις φορτωμένος ιδέες για έναν φανταστικό μουσικό χειμώνα :)))


    ilio
    26.08.2010, 12:51

    Πιστεύω πως η καλύτερη συνταγή όταν γίνεται επίθεση κακόβουλων σε ένα

    chat είναι η αδιαφορία.Να μην απαντά κανείς.Έτσι οι κακόβουλοι που επιθυμούν

    να τραβήξουν την προσοχή θα αποχωρήσουν.

    Πραγματικά, όπως ανέφερε και η sillia, δεν έχουν υπάρξει παρά μόνο ελάχιστα τέτοια περιστατικά

    στο παρελθόν και δεν νομίζω πως θα έπρεπε να οριστεί ένας admin-chat ή να είναι οι παραγωγοί

    admin εν ώρα εκπομπής.

    Κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο να γίνει την ώρα που ένας παραγωγός

    έχει να κάνει τόσα πολλά ενώ βρίσκεται στον αέρα.

    Επίσης δεν θεωρώ πως μπορεί κάποιος να έχει πάντοτε την καλή ψυχική διάθεση

    και την ψυχραιμία για να παίξει αυτόν τον ρόλο.

    Το καλύτερο θα ήταν να υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ παραγωγών και ακροατών

     πως θα υπερασπιστούν τον χρόνο που περνούν ακούγοντας ραδιόφωνο,

    αδιαφορώντας,μην απαντώντας σε οτιδήποτε μη επιτρεπτό,

    κλείνοντας έτσι αναπόφευκτα εκτός τους κακόβουλους.Smile


    PHILIPPOSSM
    26.08.2010, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 26-08-2010 στις 12:51 έγραψε...

    Πιστεύω πως η καλύτερη συνταγή όταν γίνεται επίθεση κακόβουλων σε ένα

    chat είναι η αδιαφορία.Να μην απαντά κανείς.Έτσι οι κακόβουλοι που επιθυμούν

    να τραβήξουν την προσοχή θα αποχωρήσουν.

     

    Κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο να γίνει την ώρα που ένας παραγωγός

    έχει να κάνει τόσα πολλά ενώ βρίσκεται στον αέρα.

    Smile



    {#emotions_dlg.thumbup}


    leonidasm
    28.08.2010, 13:49

    Συμφωνώ με τον Αλφα ! Δεν ξερω αν θα επρεπε να ηταν καποιοι παραγωγοι ή κάποια παλιά μέλη..αλλά admin χρειάζεται στο τσατ ολο το 24ωρο..Αποψή μου βέβαια...Ουτως ή άλλως κανεις δεν μπορεί να ξέρει αν ο εκάστοτε admin ειναι ακριβοδίκαιος..Αυτά φαίνονται στην πορεία.. Αν αποδειχθεί οτι κάποιος δεν κάνει για admin, απαλάσσεται απο admin...απλά τα πράγματα !


    ilio
    28.08.2010, 14:03

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 28-08-2010 στις 13:49 έγραψε...

    Συμφωνώ με τον Αλφα ! Δεν ξερω αν θα επρεπε να ηταν καποιοι παραγωγοι ή κάποια παλιά μέλη..αλλά admin χρειάζεται στο τσατ ολο το 24ωρο..Αποψή μου βέβαια...Ουτως ή άλλως κανεις δεν μπορεί να ξέρει αν ο εκάστοτε admin ειναι ακριβοδίκαιος..Αυτά φαίνονται στην πορεία.. Αν αποδειχθεί οτι κάποιος δεν κάνει για admin, απαλάσσεται απο admin...απλά τα πράγματα !



    Αν ορίσουμε admin για το chat θα πρέπει να είναι κάποιος/οι συνδεδεμένος/οι όλο το 24ωρο...

    Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι εφικτό και κουραστικό επίσης να κάνει κάποιος τον χωροφύλακα...

    Δεν είναι σαν τους moderetors του φόρουμ δηλαδή αυτή η λειτουργία του admin ενός chat.

    Απαιτεί συνεχή επαγρύπνηση και αυτό το "δοκιμάζουμε και αν δεν είναι ακριβοδίκαιος τον αλλάζουμε"

    βάζει τους υπεύθυνους του site σε άλλους μπελάδες και διαδικασίες που περισσότερο φασαρία

    θα φέρουν παρά θα ωφελήσουν το chat ή το site.

    Είναι σαν να διπλαμπαρώνουμε το σπίτι με κάγκελα και συναγερμούς και έτσι να λέμε στον κλέφτη

    πως κάτι πολύτιμο έχει εδώ,μπες!Αποτελεί πρόκληση νομίζω αυτό.

    Εξάλλου όπως είπαμε τα περιστατικά είναι ελάχιστα και είμαστε και ενήλικες άνθρωποι να σεβαστούμε

    και να υπερασπιστούμε τον χώρο που μας φιλοξενεί για να περνάμε ευχάριστα τον ελεύθερο χρόνο μας.

    Smile

     


    AlfaWolf
    28.08.2010, 14:10

    Η αληθεια ειναι οτι πραγματικα αυτους τους λιγους μηνες που ειμε στο ραδιοφωνο του ΜΗ μονο αυτο το περιστατικο εζησα εγω

    ειναι όντως δυσκολο και ακομψο ο παραγωγος να κανει και τον admin

    λυση δεν υπαρχει παραμενουμε ετσι και ας αποβαλουμε τα κακοποια ατομα με την ΠΛΗΡΗ αδιαφορια μας . οπως ειπε και η Δόλια Μάνα Ερατώ {#emotions_dlg.biggrin}


    ilio
    28.08.2010, 14:13

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 28-08-2010 στις 14:10 έγραψε...

    Η αληθεια ειναι οτι πραγματικα αυτους τους λιγους μηνες που ειμε στο ραδιοφωνο του ΜΗ μονο αυτο το περιστατικο εζησα εγω

    ειναι όντως δυσκολο και ακομψο ο παραγωγος να κανει και τον admin

    λυση δεν υπαρχει παραμενουμε ετσι και ας αποβαλουμε τα κακοποια ατομα με την ΠΛΗΡΗ αδιαφορια μας . οπως ειπε και η Δόλια Μάνα Ερατώ {#emotions_dlg.biggrin}



    Ναι παιδί μου σου λέω...η καλύτερη συνταγή μετά το γαλακτομπούρεκο είναι{#emotions_dlg.biggrin}


    music-zone
    01.09.2010, 20:42

    Admin στο chat είναι όντως πολύ δύσκολο να μπει,συμφωνώ!

    Εγώ προσωπικά μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα περιστατικό αλλά η πιο σωστή λύση για την καταπολέμηση τέτοιων, είναι κάποιος να βγαίνει αυτόματα απο το chat εάν  συγκεντρώσει πάνω απο πχ 5 block από υπόλοιπους χρήστες. Αυτός νομίζω είναι ο πιο δίκαιος τρόποςSmile