ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.853 μέλη

    Ψάχνοντας για ωδείο στην Αθήνα

    Ai8erobamwn
    30.08.2010, 03:44

    Καλησπέρα σε όλους σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, μιας και από το φθινόπωρο λέω να συνεχίσω τις ωδειακές μου σπουδές αλλά...δεν ξέρω σε ποιο ωδείο!

    Στο ψητό λοιπόν: Έχω ήδη πτυχίο (κλασσικής) αρμονίας, αλλά ενδιαφέρομαι να αρχίσω μοντέρνα αρμονία και πιάνο. Ταυτόχρονα θέλω να συνεχίσω και τα των κλασσικών θεωρητικών με αντίστιξη. Ψάχνω λοιπόν ωδείο. σε Αθήνα ή και Πειραιά, που να μπορεί να με καλύψει στα παραπάνω, ει δυνατόν όχι με πανάκριβα δίδακτρα. Καμιά πρόταση;


    SOFIANOITI
    31.08.2010, 12:17

    Παράθεση:

    Το μέλος Ai8erobamwn στις 30-08-2010 στις 03:44 έγραψε...

    Καλησπέρα σε όλους σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, μιας και από το φθινόπωρο λέω να συνεχίσω τις ωδειακές μου σπουδές αλλά...δεν ξέρω σε ποιο ωδείο!

    Στο ψητό λοιπόν: Έχω ήδη πτυχίο (κλασσικής) αρμονίας, αλλά ενδιαφέρομαι να αρχίσω μοντέρνα αρμονία και πιάνο. Ταυτόχρονα θέλω να συνεχίσω και τα των κλασσικών θεωρητικών με αντίστιξη. Ψάχνω λοιπόν ωδείο. σε Αθήνα ή και Πειραιά, που να μπορεί να με καλύψει στα παραπάνω, ει δυνατόν όχι με πανάκριβα δίδακτρα. Καμιά πρόταση;



     

    Στον Πειραιά, μεταξύ Μοσχάτου και Νέου Φαλήρου, υπαρχει το Ωδείο Τέχνης, Σχολή Σύγχρονης Μουσικής.Το τηλεφωνο του είναι 210 4813605.

    Τώρα για τα δίδακτρα, και καλό ωδείο και φτηνό λιγο δύσκολο. Τα ωδεία στην περιοχή του καθένα δεν εγγυώνται το αποτέλεσμα.

    Καλύτερα να δωσεις 20 ευρώ παραπάνω και να εισαι ευχαριστημένος παρα να δώσεις λιγότερα και να μην μαθεις αυτό που θέλεις.