ελληνική μουσική
    976 online   ·  210.857 μέλη

    Porcupine tree & Anathema στην Τεχνόπολη

    marylin
    04.09.2010, 00:37

    Πέμπτη 09 Σεπτεμβρίου 2010 /  20:30 

    PORCUPINE TREE, ANATHEMA Συναυλία
    Οι progressive rock μπάντα Porcupine tree εμφανίζεται ζωντανά στην "Τεχνόπολη". Μαζί τους σαν special guests οι Anathema.

    ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ, Πειραιώς 100 - Γκάζι

    Τηλ. 210-3461589 

    Είσοδος: 38€ (Τα πρώτα 1000 εισ.), 45€, 50€ (ταμείο)


    Rombax
    04.09.2010, 21:49
    Μία πανέμορφη μελανχολική και progressive εμφάνιση....βέβαια πιστεύω είναι λίγο ψηλή η τιμή αλλα οκ....το αξίζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    trelakias
    05.09.2010, 17:04

    Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2010 / 21:30

    PORCUPINE TREE

    Principal Club Theater, Thessaloniki

    Gates open 20:30

    Ticket Price 27,50

    {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    blues on the rocks!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 06-09-2010 15:14 ]


    XarakiFreeSoul
    09.09.2010, 16:24

     

    Anathema Setlist Principal Club Theatre, Thessaloniki, Greece 2010, We're Here Because We're Here Tour
    Edit this setlist | More Anathema setlists

     

    Πόσο τέλεια ήταν χτες????? Σήμερα στο Γκάζι θα γίνει ΧΑΜΟΣ!!! {#emotions_dlg.inlove} PORCUPINE TREE {#emotions_dlg.clap}


    billaros
    13.09.2010, 17:28

    Ήταν μια πραγματικά υπέροχη βραδιά, με δύο από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!!!!

    Οι ΑΝΑΤΗΕΜΑ αν και αδικήθηκαν από τον ήχο ,είχαν κατά τη γνώμη μου μία αξιοπρεπέστατη εμφάνιση. Έπαιξαν κομμάτια κυρίως από τον καινούριο τους δίσκο ,αλλά και παλιότερα (όπως το καταπληκτικό Lost Control). Να σημειωθεί ότι ήταν συνεπέστατοι στην εμφανισή τους (20.30) και μπράβο τους γι αυτό. Ο Vincent ,παρά τις τεχνικές δυσκολίες έβγαζε πάθος και δυναμισμό, αλλά και η Lee ,απέδειξε ότι η φωνή της είναι το ίδιο μαγευτικη live ,όσο και στα cd τους.

    Όσο για τους PORCUPINE TREE ,δεν έχω λόγια...Ήταν απλά συγκλονιστικοί!!! Έπαιξαν κι αυτοί αρκετα κομμάτια από το τελευταίο τους album ,αλλά και πολλά αγαπημένα κομμάτια από παλιότερα albums τους, όπως τα Lazarus ,Open car ,Way out of here ,το συγκλονιστικό Anesthitize ,αλλά και το μαγευτικό Stars die. O ήχος ήταν καταπληκτικός, η ατμόσφαιρα μοναδική και οι μουσικοί του συγκροτήματος έδειξαν επαγγελματισμό και απαράμιλλη τεχνική (ειδικά ο Harrison μας έκανε να παραμιλάμε...!!), και κατάφεραν να ξεσηκώσουν το κοινό απ'τα πρώτα κιόλας κομμάτια. Ήταν ένα live απ'αυτά που δύσκολα ξεχνιούνται...


    XarakiFreeSoul
    13.09.2010, 20:52

    {#emotions_dlg.inlove} Με κάτι τέτοια Live όπως αυτό και απο μια μπάντα όπως οι Porcupine Tree σου γενιέται η ελπίδα πως ακόμα και στις μέρες μας η μουσική θα έχει μελλον και συνέχεια...οι Porcupine Tree θα ειναί απο τις μπαντες που τα παιδιά μας θα την ακουν και ας υπαρχουν κάθε λογης σκουπιδια...!

    O Steven Wilson ειναι φοβερος {#emotions_dlg.rolleyes}

     


    nirvgirl
    23.09.2010, 22:30

    Παράθεση:

    Το μέλος billaros στις 13-09-2010 στις 17:28 έγραψε...

    Ήταν μια πραγματικά υπέροχη βραδιά, με δύο από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!!!!

    Οι ΑΝΑΤΗΕΜΑ αν και αδικήθηκαν από τον ήχο ,είχαν κατά τη γνώμη μου μία αξιοπρεπέστατη εμφάνιση. Έπαιξαν κομμάτια κυρίως από τον καινούριο τους δίσκο ,αλλά και παλιότερα (όπως το καταπληκτικό Lost Control). Να σημειωθεί ότι ήταν συνεπέστατοι στην εμφανισή τους (20.30) και μπράβο τους γι αυτό. Ο Vincent ,παρά τις τεχνικές δυσκολίες έβγαζε πάθος και δυναμισμό, αλλά και η Lee ,απέδειξε ότι η φωνή της είναι το ίδιο μαγευτικη live ,όσο και στα cd τους.

    Όσο για τους PORCUPINE TREE ,δεν έχω λόγια...Ήταν απλά συγκλονιστικοί!!! Έπαιξαν κι αυτοί αρκετα κομμάτια από το τελευταίο τους album ,αλλά και πολλά αγαπημένα κομμάτια από παλιότερα albums τους, όπως τα Lazarus ,Open car ,Way out of here ,το συγκλονιστικό Anesthitize ,αλλά και το μαγευτικό Stars die. O ήχος ήταν καταπληκτικός, η ατμόσφαιρα μοναδική και οι μουσικοί του συγκροτήματος έδειξαν επαγγελματισμό και απαράμιλλη τεχνική (ειδικά ο Harrison μας έκανε να παραμιλάμε...!!), και κατάφεραν να ξεσηκώσουν το κοινό απ'τα πρώτα κιόλας κομμάτια. Ήταν ένα live απ'αυτά που δύσκολα ξεχνιούνται...






    θα συμφωνήσω απόλυτα!
    Ήταν μαγευτική μοναδική νύχτα... <3