ελληνική μουσική
    976 online   ·  210.857 μέλη

    Κακοποίηση κουνελιού απο Ελληνίδα

    Japan88gr
    05.09.2010, 23:55

    Η Κ.Ρ. απο Αθήνα, έχει ανεβάσει στο facebook ένα Video όπου πετάει το μικροσκοπικό της κουνελάκι με απίστευτη δύναμη στον αέρα, αφού πρώτα το βάλει ...πάνω σε μαξιλάρι και οργανώσει την...εκτόξευσή του, πατώντας στην άλλη άκρη του μαξιλαριού, σαν αντίβαρο!!! Και φυσικά γελάει!!!

    Το κακόμοιρο ζώο ίσως χτυπά στο ταβάνι, αφού ακούγεται ένας δυνατός γδούπος και τελικά προσγείωνεται με δύναμη στο πάτωμα! Φαίνεται φανερά χτυπημένο και ζαλισμένο μόλις προσγειώνεται ανώμαλα στο πάτωμα.

    Τον βασανισμό του ζώου της, που τιμωρείται από το νόμο, τον παρουσιάζει η ίδια με καμάρι και με τίτλο ''i ekto3eusi t pitsouuu mou''.

    Η Ελληνική Αστυνομία άραγε θα κινηθεί όπως και η Αστυνομία της Βοσνίας για να εντοπίσει την κοπέλα και να της επιβληθούν οι ποινές που ορίζει ο νόμος για κακοποίηση ζώου;
    Το λινκ στο video που έχει ανεβάσει η ίδια και το ονομάζει i ekto3eusi t pitsouuu mou.... είναι το εξής www.facebook.com/video/video.php?v=1051744008163



    Σε περίπτωση που κατεβεί το video απο το facebook υπάρχουν screenshot που αποδεικνύουν ότι αυτή έιναι στο video καθώς και ότι αυτή το έχει ανεβάσει


    Sreenshots απο το προφιλ της Κ.Ρ.

    Screenshot που δείχνουν ότι αυτή έχει ανεβάσει το βίντεο

     

    Πηγή: http://greekddl.com/foroum/105---/133960---sos-sos-.html

    >

     

     

     

     

     


    -----------------
    Πρέπει να νικήσουμε τις μικρές αρετές, την ευγένεια, τη λύπη, τη σκοπιμότητα. Τις μικρές αρετές φοβάμαι πιο πολύ από τις μεγάλες κακίες, γιατί έχουν ωραίο πρόσωπο και εύκολα ξεγελούν. Νίκος Καζαντζάκης https://www.youtube.com/user/japan88gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-09-2010 10:36 ]


    AlfaWolf
    06.09.2010, 00:05

    M@$%@$ς Της ηλικίας {#emotions_dlg.thumbdown}

    δεν καταλαβαίνει τι κάνει θέλω να πιστεύω γιατί κι αυτό το χαζό ξανά πάει δίπλα τις οπότε δεν την βοηθά αυτό να καταλάβει ότι κάνει κακοποίηση.

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 06-09-2010 00:07 ]


    renabill
    06.09.2010, 13:01

    το καημένο το ζωντανο {#emotions_dlg.helpsmilie}


    Kristalo
    06.09.2010, 15:35
    Τι να πεις! Τι να πεις!!! Είναι να απορεις!!!!!
    djmetronomos
    06.09.2010, 23:40

    Μμμμμμ... Θα φάμε στιφάδο απόψε?


    jorge
    07.09.2010, 01:14
    Δε μου φαίνεται και πολύ πιτσιρίκα για να της δώσω αφεση...
    Disasterpiece
    07.09.2010, 01:30

    Το πιο απαραδεκτο απ'ολα ειναι να διασυρεσαι,να δημοσιευεται το ονομα σου και να δεχεσαι επιθεση απο το διαδικτυο,απο ανθρωπους που τρωνε στιφαδο πιθανοτατα,επειδη βλακωδως πεταξες ενα κουνελι στον αερα.Δημοσιογραφια τυπου "τρωκτικο" και  καταγγελτικη διαθεση a la facebook.Ελεος.

     

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 07-09-2010 01:35 ]


    Petros-junior
    07.09.2010, 02:15
    ελεος................
    leonidasm
    07.09.2010, 03:11

    Disasterpiece τη δημοσιογραφία τύπου τρωκτικό δεν ξέρω πού την βλέπεις..Επίσης, μάλλον δεν είχες ποτέ κατοικιδίο..Εγω είχα..Και εκτος απο τους σκύλους μου, είχα και κουνέλι. Επιεικώς απαράδεκτη η συμπεριφορά της κοπέλας της οποίας το IQ προφανώς μετριέται σε σοκοφρέτες. 'Οσον αφορά την ελληνική αστυνομία, φυσικά και δεν θα κάνει τίποτα.


    Disasterpiece
    07.09.2010, 06:27

    Δεν βλεπω  να σχολιαζεται εαν ειναι νομιμο η' οχι να δημοσιευεται το ονοματεπωνυμο ενος ατομου στο διαδικτυο παρα τη θεληση του και να κατηγορειται επειδη πεταξε ενα κουνελι στον αερα.

    Αμφιβαλλω εαν καποιος μπορει να στοιχειοθετησει κατηγορια σε δικαστηριο εναντιον της κοπελας για βασανισμο ζωου(για βλακεια/απερισκεψια ισως),δεν εχω αμφιβολια ομως πως μπορει ακομα και στο Ελλαδισταν αυτη να χωσει μια αγωγη για συκοφαντικη δυσφημιση στο musicheaven και στο καθε musicheaven.

    Δεν την αιτιολογω,απλα μου κανει εντυπωση πως ο ιδιος,ο νηματοθετης κιολας,mod εδωσε το ονοματεπωνυμο της.Αυτο σε τι εξυπηρετει?Να την εντοπισουμε και να την λιντσαρουμε?Εαν ειναι ανηλικη,να μην μπορει να πατησει στο σχολειο?Να τις μαζειψει απο τιποτε εξοργισμενους κουνελο-λατρεις?

    Καταδικαζουμε την πραξη γενικα η' πρεπει σωνει και καλα να εξαπολυσουμε τζιχαντ εναντιον αυτης της κοπελας?

    Δεν μπορει να μας πιανει κριση υπευθυνοτητας απεναντι στην σωματικη ακεραιοτητα ενος κουνελιου(που το χλαπακιαζουμε σαν καννιβαλοι) και να ειμαστε ανευθυνοι απεναντι σε καποιον που μπορει να εκανε ενα ηλιθιο χιουμορ στην τελικη και να προκειται νεανικη επιπολαιοτητα.

     

    Υ.Γ:Ειχα γατα...17 χρονια!!

     

     

     


    leonidasm
    07.09.2010, 07:38

    harmonizer δεν καταλαβαινω με ποια λογικη δεν μπορει καποιος να εχει για κατοικιδιο ενα κουνελι. Στην Κινα τρώνε τα σκυλιά , να τα πετάξουμε απο τα σπίτια μας?  Disasterpiece για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι λεει ο νομος για τη δημοσιευση ονοματεπωνυμου καποιου χωρις την συγκαταθεση σου, αλλά υποθέτω οτι αν το απαγόρευε ο νόμος θα είχαν κλείσει όλες οι εφήμεριδες... Προσωπικά δεν είπα οτι πρέπει να τρέξουν την κοπέλα στα δικαστήρια, ούτε να την κρεμάσουν στο Σύνταγμα :P  όμως υποθέτω οτι όλοι θα συμφωνήσετε πως πρέπει η κοπέλα να συμμορφωθεί. Κι οταν λέω να συμμορφωθεί, εννοώ οτι πρέπει με κάποιον τρόπο να αποκτήσει μια φιλόζωη συνείδηση βρε αδερφέ, έστω τη βασική... αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο..αν την προσλάβεις μεθαύριο για νταντα θα κάνει το ίδιο πράγμα και στο μωρό σου.αμφιβάλλεις?


    AlfaWolf
    07.09.2010, 07:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 07-09-2010 στις 06:27 έγραψε...

    Δεν βλεπω  να σχολιαζεται εαν ειναι νομιμο η' οχι να δημοσιευεται το ονοματεπωνυμο ενος ατομου στο διαδικτυο παρα τη θεληση του και να κατηγορειται επειδη πεταξε ενα κουνελι στον αερα.

    Αμφιβαλλω εαν καποιος μπορει να στοιχειοθετησει κατηγορια σε δικαστηριο εναντιον της κοπελας για βασανισμο ζωου(για βλακεια/απερισκεψια ισως),δεν εχω αμφιβολια ομως πως μπορει ακομα και στο Ελλαδισταν αυτη να χωσει μια αγωγη για συκοφαντικη δυσφημιση στο musicheaven και στο καθε musicheaven.

    Δεν την αιτιολογω,απλα μου κανει εντυπωση πως ο ιδιος,ο νηματοθετης κιολας,mod εδωσε το ονοματεπωνυμο της.Αυτο σε τι εξυπηρετει?Να την εντοπισουμε και να την λιντσαρουμε?Εαν ειναι ανηλικη,να μην μπορει να πατησει στο σχολειο?Να τις μαζειψει απο τιποτε εξοργισμενους κουνελο-λατρεις?

    Καταδικαζουμε την πραξη γενικα η' πρεπει σωνει και καλα να εξαπολυσουμε τζιχαντ εναντιον αυτης της κοπελας?

    Δεν μπορει να μας πιανει κριση υπευθυνοτητας απεναντι στην σωματικη ακεραιοτητα ενος κουνελιου(που το χλαπακιαζουμε σαν καννιβαλοι) και να ειμαστε ανευθυνοι απεναντι σε καποιον που μπορει να εκανε ενα ηλιθιο χιουμορ στην τελικη και να προκειται νεανικη επιπολαιοτητα.

     

    Υ.Γ:Ειχα γατα...17 χρονια!!

     

     

     



    Δεν γνωρίζω νομικά αλλά…

    Αφού το βίντεο το ανέβασε η ιδία από μόνη της στο facebook δεν τίθεται θέμα ανομίας νομίζω δηλαδή γιατί  αν κάποιος δημοσιεύσει από μονός του κάτι σαφώς και το αποδέχεται όποτε δεν στηρίζετε πουθενά η συκοφαντία η αλλά ούτε δυσφήμηση η αλήθεια δεν μπορεί ποτέ να είναι συκοφαντική δυσφήμηση.... δεν ξέρω όμως με σιγουριά, με απλή λογική το λέω.

    η Αλήθεια λοιπον ειναι οτι το έκανε

    ο λογος ομως ...το  έχω ήδη πει και δική μου αίσθηση είναι ότι πρόκειται για κλασική περίπτωση νεανικής επιπολαιότητας και τίποτα παραπάνω ούτε τέρας ούτε κτήνος απλά είχε το ακαταλόγιστο της νεανικής επιπολάζοντας δεν πρέπει να είναι πάνω από 15 χρονών κατα την κριση μου

    και σας ζητω να ανατρέξτε στην δική σας παιδική ηλικία με θέρος και ειλικρίνεια και ίσως θυμηθείτε ότι είχατε κι εσείς κάνει κάποιες επιπόλαιες βλακείες τότε

    όλα αυτά δεν τα λέω σε προσπάθεια να υποτιμήσω το γεγονός  αλλά όχι και να την καταδικάζουμε λες και έχουμε απέναντι μας  κάποιο τέρας ενα ανωριμο παιδι ειναι.

    Ελεος..


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 07-09-2010 07:43 ]


    leonidasm
    07.09.2010, 07:42

    harmonizer δεν καταλαβαινω με ποια λογικη δεν μπορει καποιος να εχει για κατοικιδιο ενα κουνελι. Στην Κινα τρώνε τα σκυλιά , να τα πετάξουμε απο τα σπίτια μας?  Disasterpiece για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι λεει ο νομος για τη δημοσιευση ονοματεπωνυμου καποιου χωρις την συγκαταθεση του, αλλά υποθέτω οτι αν το απαγόρευε ο νόμος θα είχαν κλείσει όλες οι εφήμεριδες... Προσωπικά δεν είπα οτι πρέπει να τρέξουν την κοπέλα στα δικαστήρια, ούτε να την κρεμάσουν στο Σύνταγμα :P  όμως υποθέτω οτι όλοι θα συμφωνήσετε πως πρέπει η κοπέλα να συμμορφωθεί. Κι οταν λέω να συμμορφωθεί, εννοώ οτι πρέπει με κάποιον τρόπο να αποκτήσει μια φιλόζωη συνείδηση βρε αδερφέ, έστω τη βασική... αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο..αν την προσλάβεις μεθαύριο για νταντα θα κάνει το ίδιο πράγμα και στο μωρό σου.αμφιβάλλεις?


    leonidasm
    07.09.2010, 07:47

    alfawolf εγω στα 16 μου κάπνιζα κρυφά απο τη μάνα μου, έκλεβα λεφτά απο το πορτοφόλι των γονιών μου, έκανα σκονάκια, το σκαγα απο το σπίτι, έκανα ένα σωρο αλητείες αλλά ρε συ, δεν πείραζα ποτέ ένα ζωντανό. Ούτε μυρμήγκι. Και δεν είναι όλα τα παιδιά ίδια,οκ... αλλά αυτό που γίνεται στο βίντεο θεωρώ οτι είναι σημάδι ψυχικής διαταραχής. Δεν είμαι ψυχολόγος,μη μου την πειτε :P Λέω τη γνώμη μου ή μάλλον καλύτερα αυτό που νιώθω..Και στο φινάλε, φοβάμαι οτι αυτή η κοπέλα θα έχει πολλά προσωπικά προβλήματα οσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις στο μέλλον. Μακάρι να διαψευστώ , αν και ποτέ δεν θα το μάθω :P


    AlfaWolf
    07.09.2010, 08:03

    Παράθεση:

    Το μέλος leonidasm στις 07-09-2010 στις 07:47 έγραψε...

    alfawolf εγω στα 16 μου κάπνιζα κρυφά απο τη μάνα μου, έκλεβα λεφτά απο το πορτοφόλι των γονιών μου, έκανα σκονάκια, το σκαγα απο το σπίτι, έκανα ένα σωρο αλητείες αλλά ρε συ, δεν πείραζα ποτέ ένα ζωντανό. Ούτε μυρμήγκι. Και δεν είναι όλα τα παιδιά ίδια,οκ... αλλά αυτό που γίνεται στο βίντεο θεωρώ οτι είναι σημάδι ψυχικής διαταραχής. Δεν είμαι ψυχολόγος,μη μου την πειτε :P Λέω τη γνώμη μου ή μάλλον καλύτερα αυτό που νιώθω..Και στο φινάλε, φοβάμαι οτι αυτή η κοπέλα θα έχει πολλά προσωπικά προβλήματα οσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις στο μέλλον. Μακάρι να διαψευστώ , αν και ποτέ δεν θα το μάθω :P



     

    Καλό παιδάκι ήσουν δεν λέω... το κατηχητικό ξέχασες που τραβούσε τα μούσια από τον παπά γιατί σου πήρε το gouda {#emotions_dlg.tt2}

     

    Σου είπα την αίσθηση μου να μην επαναλαμβάνομαι

    Τώρα το ότι η κοπέλα θα έχει πολλά προσωπικά προβλήματα όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις στο μέλλον συμφωνώ όχι όμως γιατί είχε πρόβλημα αλλά γιατί μετά από αυτή την κατακραυγή θα έχει.

    καταραμενο FaceBook ποτε δεν θα κανω προφιλ....{#emotions_dlg.biggrin}

     


    mary_omikron
    07.09.2010, 08:07

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 07-09-2010 στις 01:14 έγραψε...

    Δε μου φαίνεται και πολύ πιτσιρίκα για να της δώσω αφεση...

    Σωστα !!!  Γνωριζει χρηση pc..tube...etc....και δεν γνωριζει οτι το ζωο κακοποιειται? και δεν εχει και τροπο να το αποφυγει?


    leonidasm
    07.09.2010, 08:10

    χαχαχα σε 2 κατηχητικά πήγαινα σε παρακαλώ ! Αλλά πιο πολύ γιατί είχαν πολλά επιτραπέζια :D:D

    Alfa μου ξέρεις πόσο σε πάω και σε εκττιμώ, αλλά δεν συμφωνούμε. Τα βρίσκουμε όμως στο gouda κι αυτό είναι που μετράει. Κι αν δεν κάνεις προφιλ στο φατσαμπούκι, θα κάνουμε εμείς μία fan page για όλους εμάς τους θαυμαστές σου :)  ( Αν δεν έχεις ακούσει το Yes i do της Monika , άκουσε το , έχω κολλήσει ) Φιλιά


    AlfaWolf
    07.09.2010, 08:12

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 07-09-2010 στις 08:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 07-09-2010 στις 01:14 έγραψε...

    Δε μου φαίνεται και πολύ πιτσιρίκα για να της δώσω αφεση...

    Σωστα !!!  Γνωριζει χρηση pc..tube...etc....και δεν γνωριζει οτι το ζωο κακοποιειται? και δεν εχει και τροπο να το αποφυγει?



    Καλα .. κρεμάστε την !!!!


    leonidasm
    07.09.2010, 08:17

    Ε όχι και να την κρεμάσουμε.. Απλά θα την βάλουμε στην άκρη ενος μεγάλου μαξιλαριού και όλο το ΜΗ θα πηδήξει στην άλλη άκρη του μαξιλαριού να πάει μια βόλτα να δει το ταβάνι και να μας πει μετά για την εμπειρία του κουνελιού , μια που το άμοιρο το κουνέλι δεν έχει μάθει ακόμα την ελληνική !

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : leonidasm στις 07-09-2010 08:19 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : leonidasm στις 07-09-2010 08:21 ]


    jorge
    07.09.2010, 10:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 07-09-2010 στις 06:27 έγραψε...

    Δεν την αιτιολογω,απλα μου κανει εντυπωση πως ο ιδιος,ο νηματοθετης κιολας,mod εδωσε το ονοματεπωνυμο της.Αυτο σε τι εξυπηρετει?Να την εντοπισουμε και να την λιντσαρουμε?Εαν ειναι ανηλικη,να μην μπορει να πατησει στο σχολειο?Να τις μαζειψει απο τιποτε εξοργισμενους κουνελο-λατρεις?

    Disasterpiece πρόκειται για αναδημοσίευση, αναφέρεται και η πηγή. Άλλοι λοιπόν "έδωσαν" το ονοματεπώνυμο και εμείς το αναμεταδίδουμε. Επειδή όμως σαφώς και πρέπει να προστατεύουμε ένα παιδί επειδή έκανε μια χαζομάρα, αφαιρέσαμε το ονοματεπώνυμό της για να μην εμφανίζεται στις μηχανές αναζήτησης στο μέλλον και διασύρει την κοπέλα. Σε ευχαριστούμε για την παρέμβαση.