ελληνική μουσική
    593 online   ·  210.876 μέλη

    PsycheLovesDragonflies on Air: Μηνύματα

    PsycheLovesDragonflies
    17.09.2010, 02:03

    Μουσική για αόρατους ανθρώπους, για όλους εσάς που απολαμβάνετε τις νυχτερινές ώρες μένοντας ξάγρυπνοι, κάθε Τετάρτη βράδυ είμαστε συντροφιά για να περιπλανηθούμε μαζί στον αχανή κόσμο της δισκοθήκης μου. Με ποικίλα και διαφορετικά ηχοχρώματα από όλον τον πλανήτη, θα έχουμε στη διάθεσή μας μια ώρα και κάτι για το μουσικό μας ταξίδι. Άλλοτε με γεγονότα και ειδήσεις από τον πολιτιστικό χώρο, άλλοτε με σκέψεις και αφιερώσεις, πάντα όμως με τη δική σας παρουσία και εμψύχωση. 

    Μετά κόπων και βασάνων, η εναρκτήρια εκπομπή βγήκε στον αέρα μόλις εχθές. Τα θερμά μου ευχαριστώ σε όσους συντέλεσαν στην ομαλή της έκβαση. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.

    Στα μελλοντικά σχέδια εντάσσονται, εκτός των άλλων, και θεματικές ώρες. Να θυμάστε πως η ψυχή της εκπομπής είστε εσείς, οι ακροατές. Ιδέες και σχόλια είναι ευπρόσδεκτα, καθώς και η συντροφιά σας, την οποία θα χαρώ να έχω.

    Καλώς σας βρίσκω, με την ευχή να ενταχθώ κι εγώ σταδιακά στην όμορφη ραδιοφωνική σας παρέα.

    Psyche


    AlfaWolf
    17.09.2010, 02:13

    Καλώς μας ηρθές {#emotions_dlg.biggrin}

    καλές εκπομπές σου εύχομαι {#emotions_dlg.thumbup}

    {#emotions_dlg.beer}


    pterarhos
    17.09.2010, 02:57

    Καλως ηρθες  και καλα μουσικα ταξιδια. Αψογη η εκπομπη σου χτες. Καλη συνεχεια ευχομαι!


    alepouska
    17.09.2010, 16:21

    καλή αρχή αν και την έκανες ήδη..:)


    PsycheLovesDragonflies
    18.09.2010, 00:19

    Alpha Wolf, pterarhe, alepouska, σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα και τα όμορφα λόγια, τον καθένα ξεχωριστά! Εις το "επανιδείν", την επόμενη Τετάρτη, 22 του μήνα, τη γνωστή ώρα. Να είστε καλά!


    PsycheLovesDragonflies
    23.09.2010, 18:27

    Ευχαριστώ θερμά όσους βρέθηκαν στην αόρατη συντορφιά μας χθες βράδυ, παρά το περασμένο της ώρας. Για όσους αγαπούν την ημέρα, θα συναντιόμαστε μουσικά και τα απογεύματα Σαββάτου, στις 17.00. Εις το επανακούειν, λοιπόν!


    PsycheLovesDragonflies
    30.09.2010, 03:23

    Απόψε, αντιτιθόμαστε στη βροχερή ατμόσφαιρα της ημέρας που μας πέρασε, με ηλιόλουστους indie rock ήχους!


    aviectus
    30.09.2010, 04:25

    Ευχαριστουμε και αποψε!! να εισαι καλα!!


    PsycheLovesDragonflies
    30.09.2010, 05:41

    Εγώ ευχαριστώ για την ακρόαση. Στην εκπομπή του Σαββάτου, 5.00-6.00 το απόγευμα, ταξίδι στη δεκαετία του '80, με new wave, synthpop, dance rock και electro ήχους!


    PsycheLovesDragonflies
    01.10.2010, 01:09

    2nd October, synth pop


    PsycheLovesDragonflies
    07.10.2010, 05:09

    Σας ευχαριστώ πολύ για την αποψινή συντροφιά και ακρόαση! Playlists, posters της εκπομπής και τελευταία -πολιτιστικά και μη- νέα, μπορείτε να βρείτε, εκτός των άλλων, στην ιστοσελίδα μας στο facebook, όπου είστε όλοι ευπρόσδεκτοι: http://on.fb.me/bixhSh.


    PsycheLovesDragonflies
    09.10.2010, 17:55

    Καλησπέρα, αγαπημένοι ακροατές. Σήμερα, λόγω τεχνικού προβλήματος που αντιμετώπισα με τη σύνδεσή μου, η εκπομπή δεν έγινε. Ήταν η ώρα μου να αντιμετωπίσω τις δυσκολίες του «ραδιοφώνου από το σπίτι». Θα τα πούμε, καιρού επιτρέποντος, την ερχόμενη Τετάρτη, ή, εκτάκτως, σε κάποια άλλη -κενή- ώρα. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και την στήριξή σας!


    PsycheLovesDragonflies
    10.10.2010, 19:48

    Αλλαγή ώρας, για όλους εσάς που αδυνατείτε να ανταπεξέλθετε στο ξημέρωμα Πέμπτης. Έτσι, λοιπόν, μετά από εκκλήσεις και χάρις στο ανέλπιστο κενό που ήρθε δυο ώρες πριν την εκπομπή, μεταφερθήκαμε! Μπορείτε πια να ακούτε μουσική για αόρατους ανθρώπους κάθε Τετάρτη βράδυ στη 1.00 η ώρα ακριβώς, ή, αν προτιμάτε, ξημερώματα Πέμπτης, μετά την εκπομπή της αγαπητής ilio. Απολογούμαι για την αλλαγή, φαντάζομαι πως δε θα ικανοποιεί τα νυχτοπούλια, αλλά υπόσχομαι σε πιο σταθερά ωράρια μελλοντικά. Ανανεώνουμε το ραδιοφωνικό μας ραντεβού για την ερχόμενη Τετάρτη, σε νέα ώρα αλλά ίδιο κλίμα. Θα χαρώ να σας έχω κοντά μου!


    PsycheLovesDragonflies
    15.10.2010, 18:11

    cover over

    Αύριο, Σάββατο, 16 Οκτωβρίου, στη Μουσική για Αόρατους Ανθρώπους:

    Cover Over, με τζαζ -και όχι μόνο- διασκευές μεγάλων επιτυχιών. Ακούστε Dead Kennedys και Madonna, όπως ποτέ δε θα μπορούσατε να φανταστείτε! 5 η ώρα το απόγευμα, αποκλειστικά στο ραδιόφωνο του Music Heaven.


    PsycheLovesDragonflies
    21.10.2010, 21:55

    «Αγαπημένες» ιστορίες ήταν το θέμα της χθεσινοβραδινής εκπομπής, σε μια προσπάθεια να βρω τη δική μου, την οποία θα αποτύπωνα, στη συνέχεια, σε εργασία που ανατέθηκε στη σχολή. Blade Runner, Η Αιώνια Λιακάδα Ενός Καθαρού Μυαλού, Οι Περιπέτειες του Νιλς Χόλγκερσον, Το Χρώμα του Φεγγαριού, καθώς και διάφορες άλλες προτάσεις παρατέθηκαν στη διαδικτυακή συνομιλία από όλους εσάς. Ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την ενεργό συμμετοχή και, καθώς μου ζητήθηκε, να ανακοινώσω εδώ σε ποια κατέληξα. «Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων», λοιπόν, πρόταση της wilma, υπερίσχυσε ανάμεσα στις άλλες. Εν καιρώ, θα έχουμε και άλλες ανάλογες εκπομπές, καθ' ότι, κρίνοντας από την ανταπόκρισή σας, το -θεματικό- είδος έχει επιτυχία. Υπόσχομαι πως την επόμενη φορά, δε θα χρησιμοποιήσω τα αποτελέσματα για ωφελιμιστικούς σκοπούς! Ανανεώνουμε το ραδιοφωνικό μας ραντεβού για το Σάββατο, 23 του μήνα, στις 5 η ώρα το απόγευμα. Τα θερμά μου ευχαριστώ.


    wilma
    21.10.2010, 23:50
    γιούπιιιι γιούπιιιι!!!κέρδισα!!!
    pterarhos
    22.10.2010, 02:02
    Χαιρομαι που βρηκες θεμα ! Πολυτιμοι οι φιλοι!!! Ηξερα οτι ολα θα πανε καλα.
    PsycheLovesDragonflies
    23.10.2010, 18:25

    Danny Elfman at Music for Invisible People

    Άλλη μια εκπομπή έφτασε στο τέλος της, και ευχαριστώ ξανά για τη συνέπειά σας στο ραδιοφωνικό μας ραντεβού. Σήμερα, εμπνευσμένοι από τη Μεγάλη Βρετανία, κάναμε ένα μουσικό ταξίδι στα Λονδρέζικα στέκια. Ανανεώνουμε τη συνάντηση για την επόμενη Τετάρτη, στη 1 η ώρα το βράδυ, με ένα αφιέρωμα στη μουσική του μαγευτικού Danny Elfman, οι σκοτεινές μελωδίες του οποίου έχουν επενδύσει τις ταινίες του Tim Burton. Όλα αυτά πλησιάζοντας τη γιορτή του Χάλοουϊν, στις 31 του Οκτώβρη, μιας και η εκπομπή στις 30 του μήνα δε θα γίνει, λόγω προσωπικών υποχρεώσεων. Σας περιμένω εκεί!


    PsycheLovesDragonflies
    03.11.2010, 02:43

    Ρωτήθηκα για τη μουσική που παίζει κατά καιρούς στην εκπομπή. Για όσους ενδιαφερόμενους, οι λίστες των τραγουδιών από τη ραδιοφωνική έναρξη έως σήμερα, διατίθενται εδώ. Οι έκτακτες εκπομπές απουσιάζουν, αλλά μπορώ να τις προσθέσω, εφόσον ζητηθεί.


    PsycheLovesDragonflies
    03.11.2010, 03:00

    Post Rock Night at Music For Invisible People

    Ακόμη μια θεματική εκπομπή για αύριο. Μετά την πολυαναμενόμενη συναυλία των Red Sparowes σε νυχτερινό στέκι της συμπρωτεύουσας, και, καθώς η ατμόσφαιρα της μουσικής τους μέλλεται να με διαποτίσει, νύχτα με post rock. Μαζί, σχόλια σχετικά με την εμφάνιση του συγκροτήματος, και μια πρώτη γνωριμία με το εν λόγω μουσικό είδος. Θα χαρώ να το απολαύσουμε από κοινού.