ελληνική μουσική
    985 online   ·  210.857 μέλη

    Το επάγγελμα του τραγουδιστή το έκανα καθαρά για βιοποριστικούς λόγους

    AlfaWolf
    24.09.2010, 15:50

    Ο Αντώνης Βαρδής τον τελευταίο καιρό έχει βρει την ηρεμία του στο σπίτι του στην Παιανία και απέχει για λίγο από τα καλλιτεχνικά δρώμενα.

     

    Ο ίδιος μιλά για αυτό και εξηγεί: "Εμένα μου άρεσε η ήσυχη ζωή. Το ότι έκανα το επάγγελμα του τραγουδιστή, το έκανα καθαρά για βιοποριστικούς λόγους, γιατί ως συνθέτης δεν μπορούσα να αντεπεξέλθω στα έξοδα που είχα. Δεν ήταν το καλύτερό μου να εμφανίζομαι. Τότε που έβγαζα συνεχώς δίσκους, ήμουν αναγκασμένος να ακολουθώ τα όσα μου έλεγε η εταιρεία, να εμφανίζομαι στα ΜΜΕ. Τον τελευταίο καιρό λοιπόν είδα ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τα ΜΜΕ για το τραγούδι που υπηρετώ εγώ. Δεν έχει σημασία αν είναι καλό ή κακό. Έχουν δώσει στο νέο αίμα τα σκήπτρα. Καλά κάνουν γιατί είμαι κι εγώ υπέρ αυτού."





    επισυναπτόμενα: antVar.jpg 
    Japan88gr
    24.09.2010, 17:59
    Ωραιος ο Αντωνης!
    kasel
    24.09.2010, 20:58

    Κάποτε ναι ήταν ωραίος.Γιατί μπορεί ν'ακολουθούσε τις επιταγές των εταιρειών,αλλά τουλάχιστον το έκανε με πολύ ωραία τραγούδια,σε αντίθεση με τα τελευταία χρόνια.Οπότε καλύτερα που απομονώθηκε για να τον θυμόμαστε κι εμείς καλύτερα.


    NikosRoman
    25.09.2010, 10:41

    Ακομα ενας που για να καλυψει το ποσο ασχετος ηταν, παντα χρησιμοποιουσε την αφροκρεμα των μουσικων.Ωραια μερικα τραγουδια του αλλα χωρις την καταλληλη βοηθεια απο εμπειρους μουσικους (και γνωριμιες με δισκογραφικες) ουτε στα πανηγυρια.

    Ο υιος Βαρδης ειναι αλλη πονεμενη(δισκογραφικα)ιστορια.