ελληνική μουσική
    431 online   ·  210.909 μέλη

    Pentatonikos On Air: Μηνύματα

    vasilisbSax
    12.11.2010, 14:09

    Καλώς τον!!!

    Καλές εκπομπές και περαστικά στο μικρόφωνό σου (το άκουσα λίγο κρυωμένο, σήμερα...)

    Παρεμπιπτόντως, οι μουσικές που άκουσα, για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον, ήταν SUPER!!!

    Καλή συνέχεια!!!


    jj7
    12.11.2010, 14:14
    Καλή αρχή Πεντατονικέ!! Οι εκπομπές σου αναμένονται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον!! Αντε θα τα λέμε μελλοντικέ συνάδελφε!!
    jjd
    12.11.2010, 15:30

    Όπως λέει και ο προλαλήσας (σχεδόν) συνονόματος:

     Καλή αρχή Πεντατονικέ!!!  


    jj7
    12.11.2010, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος jjd στις 12-11-2010 στις 15:30 έγραψε...

    Όπως λέει και ο προλαλήσας (σχεδόν) συνονόματος:

    Καλή αρχή Πεντατονικέ!!!



    Παίζει να χουμε από τα πιό μικρά νικ εδώ στο mh...


    jjd
    12.11.2010, 18:29

    Παράθεση:

    Παίζει να χουμε από τα πιό μικρά νικ εδώ στο mh...

    Παίζει και με μεγάλες πιθανότητες να κερδίσει...{#emotions_dlg.biggrin}


    PsycheLovesDragonflies
    12.11.2010, 18:57

    Να καλωσορίσουμε συλλήβδην το νέο παραγωγό, εμείς, οι παλιοί του ραδιοφώνου, των οποίων θα ηγηθώ ΕΓΩ, πού κλείνω πια δυο ολόκληρους μήνες παραμονής στο χώρο. Αγαπητέ Πεντατονικέ, ελπίζω να βαδίσεις επάξια στα χνάρια που άφησα κυρίως ΕΓΩ, καθώς και οι υπόλοιποι ευκόλως εννοούμενοι, και να κατορθώσεις να αφήσεις το προσωπικό σου στίγμα στον μουσικό παράδεισο. Στην πορεία αυτή θα σταθώ συνοδοιπόρος, και φυσικά με τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ νουθεσίες και υποδείξεις θα μπορέσεις λίγο να φτάσεις το μικρό ΜΟΥ δαχτυλάκι. Πολλές φορές, όταν είμαι σε ένα χώρο, με πλησιάζει κόσμος και μου λέει: Hey, Psyche, είσαι γ@@@τη, ρε φίλη.

    Λοιπόν, τέλος, αρκετά κατέστρεψα το θέμα, καλώς έρχεσαι και καλώς να μείνεις και κακώς μας άργησες τόσο. Σε αναμένω!

    Και μελλοντικά: "Hey, Pentatonikos..."


    aviectus
    12.11.2010, 19:02

    Παράθεση:

    Το μέλος PsycheLovesDragonflies στις 12-11-2010 στις 18:57 έγραψε...

    Πολλές φορές, όταν είμαι σε ένα χώρο, με πλησιάζει κόσμος και μου λέει: Hey, Psyche, είσαι γ@@@τη, ρε φίλη.



     

    χαχαχαχαχα! καλός σε βρήκαμε Νίκο!! πάντα τέτοια!!

    ps:το ποστ αυτο θελω πολυ να το βαλω sig αχα εγραψε!


    -----------------
    AVIECTUS ON AIR rockarolla τεταρτη 02:00-03:00 και Κυριακη 02:00-03:00 ( Ξενη-ελληνικη Ροκ(ολα τα ειδη) και ασφαλως Εσεις με τις δικες σας επιλογες)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aviectus στις 12-11-2010 19:03 ]


    wilma
    12.11.2010, 20:37

    Για να μην φανώ αγενής και επειδής είμαι ΠΟΛΥ μεγαλόψυχη, ψυχοπονιάρα και το μεγαλύτερό μου ελλάττωμα είναι πως είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και παρά το γεγονός πως έχουμε κοινό αντικείμενο πόθου, θα σου ευχηθώ κι εγώ καλή αρχή, καλές εκπομπές και τα συναφή.

    Στην πραγματικότητα, βέβαια, άμα παίζεις σαχλαμάρες θα σου κάμω δυσφήμιση, σαμποτάζ και λοιπά. Γι'αυτό πρόσεχε. Αλ μπι χιάρινγκ γιού.

     

    :)


    AlfaWolf
    12.11.2010, 21:04

    Καλες εκπομπές 5τονικέ

    καλως μας ηρθες και καλά ειρωνομπεδέματα εδω που εμπλεξες {#emotions_dlg.biggrin}


    PsycheLovesDragonflies
    12.11.2010, 21:47



    Τα γεγονότα που παρακολουθείτε ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας του δημιουργού και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα, ονόματα ή καταστάσεις είναι τυχαία.

    (Πάντως, σε συμβολικό επίπεδο, δεν είμαι και τόσο σίγουρη πως ισχύει το παραπάνω.  Νομίζω πως, στο βάθος, Μπομπ είναι το όνομα που έπρεπε να είχες.)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PsycheLovesDragonflies στις 12-11-2010 23:54 ]


    AlfaWolf
    27.11.2010, 18:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 27-11-2010 στις 18:37 έγραψε...

    Ξεφεύγουμε εκτάκτως από το προκαθορισμένο Jazz ύφος της εκπομπής (το πότε πρόλαβε να αποκτήσει ύφος για να ξεφεύγει κιόλας είναι άλλο θέμα... {#emotions_dlg.rolleyes}) για να γιορτάσουμε τα γενέθλια του πιο εμπνευσμένου κιθαρίστα στο χώρο της rock μουσικής, του ανθρώπου που επηρέασε και χαρακτήρισε όσο λίγοι μια ολόκληρη μουσική γενιά...

    Jimi Hendrix, born 27 November 1947.

    28 November Pentatonikos on air: Αφιέρωμα στον Jimi Hendrix, tune in...!


    -----------------
    If it's not dissonant it's not music...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Pentatonikos στις 27-11-2010 18:39 ]






    Εισαι Sure για το 27 Νοεμβρίου Νικο? αν ναι τι ώρα ?

    AlfaWolf
    27.11.2010, 18:51

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 27-11-2010 στις 18:49 έγραψε...

    Σύμφωνα με το σύνολο της διαδικτυακής κοινότητας η ημερομηνία είναι 27 Νοέμβρη... Σύμφωνα με ένα αναξιόπιστο αστρολογικό site ο Jimi γεννήθηκε στις 10:15 πμ... {#emotions_dlg.rolleyes}



    Οχι οκ Νικο νομιζα οτι 27 ειναι η εκπομπη σου βρε μετα ειδα οτι απο κατω εγραφες 28 {#emotions_dlg.tt2}


    aviectus
    16.01.2011, 14:55

    για να δουμε....


    Nykteria
    29.01.2011, 23:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 29-01-2011 στις 21:24 έγραψε...

    Λοιπόν... Η εκπομπή 'Groovy Baby' πέθανε (μεταξύ μας ήταν ηλίθιο όνομα... {#emotions_dlg.lol}) και στη θέση της ήρθε η εκπομπή 'It don't mean a thing...' . Όπως λέει και ο Duke Ellington It don't mean a thing if it ain't got that swing...

    Κρατάμε λοιπόν το Jazz ύφος των τελευταίων εκπομπών και με αφορμή την απουσιά της Nykteria θα εγκαινιάσουμε το νέο μας όνομα με ένα 2ωρο Jazz Standards...

    Ως Jazz Standard ορίζεται μια σύνθεση, όχι απαραίτητα Jazz, που έχει ηχογραφηθεί αμέτρητες φορές από τους Jazz αλλά και έχει παιχτεί απαραίτητα από κάθε μουσικό που έχει επιχειρήσει να μυηθεί στο Jazz ιδίωμα...

    Sunday 30/01 14:00-16:00 we "Take the 'A' Train" cause 'It don't mean A thing'... {#emotions_dlg.walkman}



    Προβλέπεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά δυστυχώς θα λείπω για εργασία. Ηχογράφηση;


    vasilisbSax
    06.02.2011, 15:27

    do it men!


    astarth_18
    13.03.2011, 14:50

    {#emotions_dlg.happycrazy} the Life on Mars Crew will be There.

    Till then Live Long and Prosper.

    {#emotions_dlg.happycrazy}


    vasilisbSax
    20.03.2011, 15:09
    Αρχικά, καλορίζικο το δύωρο. Οποία χαρά για μένα μια δύωρη εκπομπή με τη μουσική που παίζεις. ΜΑΚΡΑΝ!!! Και επειδή τίποτα δεν είναι τυχαίο, σήμερα σαν να τόξερα για τον John Coltrane. Μαζεύτηκα νωρίς απ' τα μεσημεριανά τσίπουρα και έτσι θα το απολαύσω όλο το αφιέρωμα!!! Πάντα τέτοια. Να είσαι καλά.
    vasilisbSax
    08.05.2011, 17:10

    Μια χαρά μου ακούγεται το όλο σχέδιο, αλλά, και εκτός σχεδίου, σου έχω επμιστοσύνη (από τους λίγους που "έμπιστεύομαι" πλέον στο RadioMusicHεaven!!!

    Θα είμαι εκεί!!!


    -----------------
    Τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα... http://wqww.mindradio.gr/uplaymgr.php



     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vasilisbSax στις 08-05-2011 17:27 ]


    επισυναπτόμενα: kourelia.jpg 
    aviectus
    08.05.2011, 17:23

    καπεταν Νικολη,κονσερβα...{#emotions_dlg.crying}

    θα παω σε συναυλια...ξερεις! περιμενω!


    vasilisbSax
    08.05.2011, 19:12

    I’ m hear and I’ m jazzing with you





    επισυναπτόμενα: kourelia.jpg