ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.851 μέλη

    Ελεωνόρα Ζουγανέλη: «Ο μπαμπάς μου σατιρίζει ακόμα κι εμένα»!

    AlfaWolf
    13.11.2010, 07:34

    Στην κάμερα της εκπομπής «Πρωινό μου» και στον Χρήστο Νέζο μίλησε σήμερα το πρωί η Ελεωνόρα Ζουγανέλη.

    Για τη φετινή της εμφάνιση στον Σταυρό του Νότου: «Στα live μου, μου αρέσει να δοκιμάζω καινούρια πράγματα, διαφορετικά τραγούδια και πολλές διασκευές. Αυτό το concept συνεχίζεται και φέτος στο πρόγραμμα. Δηλαδή έχουμε πολλές εκπλήξεις όπως τραγούδια παλιά που τα έχουμε αλλάξει και τα έχουμε κάνει πολύ σύγχρονα».

    Για τον αν θα έπαιρνε μέρος στο Just the two of us: «Κατ' αρχήν το γεγονός ότι είναι ένα concept που έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα είναι πολύ σημαντικό και ίσως να το έκανα. Αυτή την στιγμή όμως στη ζωή μου δεν μπορώ να το κάνω εκ των πραγμάτων, και οτιδήποτε άλλο δηλαδή, γιατί έχω πάρα πολύ δουλειά. Δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα παράλληλα, μου αρέσει να αφοσιώνομαι σε ένα πράγμα κάθε φορά».

    Για τη συμμετοχή του Ησαΐα Ματιάμπα στο παιχνίδι: «Τον Ησαΐα τον βλέπω στο σόου είμαι φαν, μου αρέσει που έχει την τάση να αλλάζει εύκολα και να μπορεί να προσαρμόζεται εύκολα στα διαφορετικά είδη. Περιμένω να τον βγάλουν και λίγο έξω από τα νερά του. Θα ήθελα να τον δω σε κάτι πιο λιτό που να μην χρειάζεται πολλές χορευτικές κινήσεις, όχι ποπ, κάτι πιο ''κλειστό''».

    Για τη σχέση της με τον πατέρα της: «Ο μπαμπάς μου (σ.σ. Γιάννης Ζουγανέλης) σατιρίζει μέχρι και εμένα! Δεν έχει έλεος αυτός ο άνθρωπος.. Βάζει μια περούκα και τραγουδά την Αττική οδό! Τώρα μιλάμε πιο πολύ με τον πατέρα μου για την μουσική. Γιατί κι εγώ ηρέμησα, καταστάλαξα σε κάποια πράγματα και μπορώ πιο εύκολα να ακούσω τις γνώμες των άλλων και πόσο μάλλον του μπαμπά μου. Γενικά άρχισα να δέχομαι πιο εύκολα την κριτική των άλλων και να ακούω τη γνώμη τους, αλλά πολλές φορές όταν είσαι δοσμένος σε ένα πράγμα, σίγουρα χρειάζεσαι τη γνώμη του άλλου, αλλά πολλές φορές μπορεί να σε απομακρύνει, να σε αποσπάσει και να χάσεις έτσι τη δική σου ενέργεια και το πάθος. Οπότε χρειάζεται μέτρο νομίζω. Και στις συμβουλές και στην κριτική».




     
    Από την Σοφία Παφτούνου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 13-11-2010 07:35 ]


    επισυναπτόμενα: zoyg.jpg 
    jorge
    13.11.2010, 10:30
    Πηγή: tralala.gr
    kwstasagas
    14.11.2010, 16:45

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 14-11-2010 17:06 ]