ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.857 μέλη

    Ψαχνω Ονομα για Συγκροτημα

    AnestakosTempoKav
    14.01.2011, 01:53

    Παιδια ειμαι νεος χρηστης

    και πραγμματικα εχω εκτημησει πολλεσ συζητησεις σας

    Θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω ενα ονομα για την μπαντα μου

    ειχα σκευτει το ονομα Λαβυρυθμος

    αλλα Ψαχνωντασ εμαθα πωσ το ονομα αυτο υπαρχει σε επισιμη Μπαντα απο το 2007

    Οποτε πσαχνω να βρω ενα αντιστοιχο Ονομα για την Μπαντα μου...

    Ελληνικο η Ξενο...

    Καπωσ ψαγμενο με κανενα λογοπαιγνιο.....σαν το παραπανω

    να συμενει και κατι ομως. Ελπιζω να με βοηθησετε. Σας ευχαριστω προκαταβοληκα


    mariafreedom
    14.01.2011, 17:05

    χμμ..Τι μουσικη παιζετε?


    AnestakosTempoKav
    14.01.2011, 20:35
    Ελληνικο εντεχνο~ροκ αλτερνατιβ ροκ ξενες μπαλαντες και διαχρονικο ροκ..... Εχεις κατι στο μυαλο σου μαρια? Σε ευχαριστω παντος
    thaleia84
    14.01.2011, 21:31
    τι θα ελεγες για...ΑΛΚΜΑΝΕΣ?Ο ΑΛΚΜΑΝ ηταν λυρικος ποιητης.αλλη προταση ειναι ΚΑΒΕΙΡΟΙ που παραπεμπει σε μυστηριακες τελετες...
    tallos
    15.01.2011, 01:38

    ονομασε το ΑΡΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑΤΑ


    PsycheLovesDragonflies
    15.01.2011, 02:31

    Εγώ θα πήγαινα σίγουρα σε συναυλία συγκροτήματος με το όνομα Καντηλανάφτες.


    aviectus
    15.01.2011, 02:51

    αν παιζατε μεταλ ολα θα ηταν πιο ευκολα με αυτον τον οδηγο..αλλα καλου κακου ριξε μια ματια

    *rollesyes* Πλακα κανω...τωρα για ονομα ειναι δυσκολο να σου προτεινουμε κατι..καταλαβενεις και το λογο...


    AlfaWolf
    15.01.2011, 04:15

    Ανεστάκο έχεις pm

    δές το Smile 


    AnestakosTempoKav
    15.01.2011, 16:43
    Θαλεια σευχαριστω για τιν ιδεα.... Πιστευω το πρωτο ονομα ειναι ποιο ωραιο....οσο για τις υπολοιπες απαντησεις...ευχαριστω και παλι για τα αστεια......περιμενω κιαλλες πρωτασεις μηπως και δουμε κατι καλυτερο..... Να ειστε καλα......
    Mad4U
    15.01.2011, 23:39

    Παράθεση:

    Το μέλος AnestakosTempoKav στις 15-01-2011 στις 16:43 έγραψε...

    Θαλεια σευχαριστω για τιν ιδεα.... Πιστευω το πρωτο ονομα ειναι ποιο ωραιο....οσο για τις υπολοιπες απαντησεις...ευχαριστω και παλι για τα αστεια......περιμενω κιαλλες πρωτασεις μηπως και δουμε κατι καλυτερο..... Να ειστε καλα......

    Χωρις να θελω να γινω κακος...οταν στο σχολειο γραφατε ορθογραφια εσυ τι εκανες? Βαζω λεξεις που εγραψες

    πρωτασεις πραγμματικα προκαταβοληκα επισιμη Ψαχνωντας  κ.α.

     

    Δοκιμασε το Rylai το οποιο διαβαζεται ράιλεϊ. Προκειται για hero στην dota.


    Oraclas
    16.01.2011, 00:51
    Εμένα μου άρεσε η πρώτη σου ιδέα, αν και θα πρότεινα να το βρείτε τα μέλη μεταξύ σας. Έχει άλλη αξία. Πάντως μία ιδέα, παρεμφερής με την πρώτη είναι: ΛΑΒΕΙΝΡΥΘΜΟΣ,
    wilma
    16.01.2011, 01:33

    Έχω λαμπρές ιδέες για όνομα συγκροτήματος: Καμπούρης Νεκροθάφτης, Ραδίκια Ανάποδα, Κύκνιο Άσμα, Ελληνικός Παρηγοριάς, Το Κονιάκ της Παρηγοριάς, Το θυμιατό

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : wilma στις 16-01-2011 01:34 ]


    AnestakosTempoKav
    16.01.2011, 17:51
    Φιλε μου ΜΑD απο ορθογραφια δεν σκιζω....ελπιζω να μην ενοχληθηκες πολυ οταν τα διαβαζες......δεν την κατεχω την Ορθογραφια.....κακος δεν γινεσε φιλε μου...Ειρωνικος θα μπορουσα να πω.....αλλα δεχωμε καθε διορθωση πρως θεου....το θεμα μου ειναι αλλο ομως ....και δεν νομιζω ι Ορθογραφια μου να εχει σχεση με αυτο που κανω εφ οσων αυτα που γραφω ειναι κατανοητα.... Και στο σχολειο πραγματη οταν καναμε Ορθογραφεια και οτιδιποτε αλλο εγω ακουγα μουσικη στο MP3.... Σε ευχαριστω και σενα παντως φιλε μου MAD...Θα προσπαθησω να γινω καλυτερος...
    AnestakosTempoKav
    16.01.2011, 18:05
    Ορακλας Σε ευχαριστω Φιλε μου....το συζηταμε και με την μπαντα...μολις και αν βρουμε καποιο ονομα θα το ανακοινοσουμε....
    Mad4U
    17.01.2011, 15:41

    Παράθεση:

    Το μέλος AnestakosTempoKav στις 16-01-2011 στις 17:51 έγραψε...

    Φιλε μου ΜΑD απο ορθογραφια δεν σκιζω....ελπιζω να μην ενοχληθηκες πολυ οταν τα διαβαζες......δεν την κατεχω την Ορθογραφια.....κακος δεν γινεσε φιλε μου...Ειρωνικος θα μπορουσα να πω.....αλλα δεχωμε καθε διορθωση πρως θεου....το θεμα μου ειναι αλλο ομως ....και δεν νομιζω ι Ορθογραφια μου να εχει σχεση με αυτο που κανω εφ οσων αυτα που γραφω ειναι κατανοητα.... Και στο σχολειο πραγματη οταν καναμε Ορθογραφεια και οτιδιποτε αλλο εγω ακουγα μουσικη στο MP3.... Σε ευχαριστω και σενα παντως φιλε μου MAD...Θα προσπαθησω να γινω καλυτερος...

    Περα απο την ειρωνια ή κακια ή δουλεμα πες το οπως θες προταση εκανα...γενικα ονοματα απο video-games ειναι ενας καλος και ευκολος δρομος!!

     

    Αλλα επειδη εχω πηξει στο διαβασμα θα συνεχισω...Αποκλειεται να ακουγες mp3 οταν γραφατε ορθογραφια στο δημοτικο εκτος αν εισαι 12. Δευτερον, ελλα παις τυν αλλιθοια εποιττηδαις τα γραφοις ωππος να νε!!!


    AnestakosTempoKav
    18.01.2011, 14:44
    Φιλε μου MAD Δεν εχω καμια προθεση να συνεχησω αυτον τον Αντιλογο...Να σε καλα Φιλε μου Και Συγχαριτιρια για το διαβασμα που εχεις ριξει... Και ης ανωτερα σου ευχομαι....Παντα αξιος
    Mad4U
    18.01.2011, 19:09
    Peace
    NovemberRain
    18.01.2011, 22:30
    Geia! :D Ki egw apo Kavala eimai! 8a mporousate, afou paizete rock, na legeste 'High Voltage' 'h 'Hooligunz'! :D
    ohcaptainmycaptain
    29.01.2011, 15:15
    Μαλλον ειναι λιγο αργα αλλα σε περιπτωση που δεν εχεις βρει ακομα σου γραφω μερικα πιο μυστικιστικα ονοματα: μυστικιστες, Τεκτονες κτλ. Παντως να ξερεις οτι με ενα τετοιο ονομα μπορει να φατε γερο δουλεμα, μπορει και οχι...
    mariafreedom
    30.01.2011, 02:03

    Παράθεση:

    Το μέλος NovemberRain στις 18-01-2011 στις 22:30 έγραψε...

    Geia! :D Ki egw apo Kavala eimai! 8a mporousate, afou paizete rock, na legeste 'High Voltage' 'h 'Hooligunz'! :D

    Καταρχάς μ' αρέσει πολύ η φωτογραφία σου. O Axl είναι, έτσι??

    Αλλά έχω μια απορία ρε 'συ. Οι Hooligunz όπως είπες, θα ταν ένα καλό όνομα για ένα συγκρότημα που παίζει ροκ. Μπορείς να μου εξηγήσεις πως σχετίζονται αυτά τα δύο? Οι άνθρωποι της ροκ δεν υποστηρίζουν χουλιγκανισμους και τα λοιπα. Πιο πολυ ειρηνοφιλοι θα λεγα πως είναι!..