ελληνική μουσική
    685 online   ·  210.873 μέλη

    Antwnispatra On Air:Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!

    antwnispatra
    03.04.2011, 19:15

    Θυμάστε το παλιό αγαπημένο ραδιόφωνο...?

    Εκείνο ντε,που έβγαζε και τη φωνή του ακροατή στον αέρα...

    είτε για αφιερώσεις...

    είτε για κουβεντούλα...

    για την παρέα και την επικοινωνία πάνω από όλα.

    Γιατί ραδιόφωνο στα δικά μου τουλάχιστον "θέλω",χωρίς επικοινωνία,είναι φαγητό χωρίς αλάτι.

    Και ενώ πολλές φορές έχουμε οδηγήσει μουσικό "τρόλλευ" στο MH,τώρα το κάνουμε επίσημο και του δίνουμε "δρομολόγιο" για να καλύπτει τις ανάγκες μας σε "μεταφορές επικοινωνίας".

    Οι...τηλεφωνικές γραμμές άνοιξαν και σας περιμένουν,μέσω κλήσεων από το SKYPE.

    Το μόνο που μένει είναι να ορίσουμε το δρομολόγιο του τρόλλευ.

    Έχουμε και λέμε:

    1.Δευτέρα 16.00-18.00

    2.Τρίτη 18.00-20.00

     

    Περιμένω τη γνώμη σας και προτείνω ως καλύτερη την Τρίτη που έχει κατά τη γνώμη μου πιο βολικές ώρες για περισσότερο κόσμο από την παρέα μας.

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 03-04-2011 20:36 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 08-04-2011 21:51 ]


    επισυναπτόμενα: i love talk radio.jpg 
    mary_omikron
    03.04.2011, 20:14

    Βρε τι πάθαμε!!!!

    Φιρί φιρί να βγούμε και να "εκτεθούμε" δηλαδή... χαχαχα... και δε ΜΕ λες... τα γιαούρτια μέσω οθόνης θα μου έρθουν?

    Η ιδέα σου πάντως, και προπαντός η διάθεσή σου να βάζεις ψυχή στο ράδιο του ΜΗ είναι χειροκροτητέα!!!

    Φρέσκος ανοιξιάτικος αέρας φυσάει τώρα τελευταία στο ΜΗ... διαπιστωμένο και αναμφισβήτητο...

    Μπράβο και σε σένα Αντουάν και στα άλλα παιδιά για αυτή την ευγενή άμιλλα μεταξύ σας και για την ευχαρίστηση που προσφέρετε σε εμας τους κοινούς θνητούς-ακροατές σας !!! {#emotions_dlg.clap}


    antwnispatra
    03.04.2011, 20:29

    Ακόμα δεν πάθατε τίποτα!!

    Τα καλύτερα έρχονται,τώρα που θα έρθετε και εσείς στο ραδιοφωνικό μας αέρα!

    Φιρί φιρί?Στο κλαρί όλα για όλα!Όσο για γιαούρτια,από τότε που τα έμαθε ο Πάγκαλος,έχουν εξαφανιστεί από την "πιάτσα",χαχα.

    Εσύ Μαίρη έχεις βγει αλλά σε κονσέρβα τα Χριστούγεννα,καιρός για LIVE καταστάσεις λοιπόν.

    Ποια μέρα προτείνεις εσύ?


    ixthis
    03.04.2011, 20:30

    {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.helpsmilie}σιγά την ιδέα μμμμμμμμμμμμμμ η δικιά μου ειναι καλύτερη

    θα ειμαι εκεί καθε φορά για να βλέπω τα χάλια σας μμμμμμμμμμμμμ

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.clap}φορτσα αντον εισαι υπερθέαμα χαχαχαχαχα θα ειμαι φανατικα ακροάτρια σου ειδικα αν βγάλεις τη μαίρη την ομικρον στην πρωτη χαχαχα

    εκτός κυριακής όποια αλλη μέρα ειναι καλά .

    {#emotions_dlg.clap}θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές φιλιααααααααα καλη επιτυχία


    ixthis
    03.04.2011, 20:32

    δε το πιστεύω μέχρι να ποστάρω προτείνεις στη μαρία ααααααααααααααα με πρόλαβες

    διαβαζεις σκέψεις αντον τι εγινε κατι τρέχει με σένα {#emotions_dlg.ohmy}


    antwnispatra
    03.04.2011, 20:35

    Μου συμβαίνει συχνά τελευταία,λες να το αξιοποιήσω?

    Η Κυριακή αποκλείστηκε μόλις...κάνω αμέσως επεξεργασία!

    Όσο για τη Μαίρη,από τα πρώτα άτομα που περιμένω!

    Για κοπιάστε λέεεεεεεεεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!


    kwstasagas
    03.04.2011, 20:40

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 03-04-2011 στις 19:15 έγραψε...

    Θυμάστε το παλιό αγαπημένο ραδιόφωνο...?

    Εκείνο ντε,που έβγαζε και τη φωνή του ακροατή στον αέρα...

    είτε για αφιερώσεις...


     

    Ναι, ναι, εκείνο το ... παλιό ραδιόφωνο, που εμείς "των 80ς οι εκδρομείς" το μάθαμε από τους ραδιοπειρατικούς σταθμούς !!! Εκείνο το "παλιό ραδιόφωνο" που "συνέπεσε" με τα πρώτα μας "εφηβικά σκιρτήματα", τα οποία μάς έκαναν να πάιρνουμε τηλέφωνο τους ραδιοπειρατές και να τους δίνουμε παραγγελίες όπως : "Το careless whisper των Wham, το οποίο ο kwstas αφιερώνει με αγάπη στην Ι. από το ... Γ1 του τάδε Γυμνασίου {!!! {#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}} που του έχει κλέψει την καρδιά" [η κασέτα με την εκπομπή, και την αφιέρωση φυσικά, δεν αποκλείεται να υφίσταται ακόμη, καταχωνιασμένη σε κάποιο συρτάρι {#emotions_dlg.oops}]]]  !!!!

     

    Λες , antwnispatra,οι εκπομπές σου να πάρουν ... τέτοια μορφή, όπως εκείνα τα χρόνια ???? Όπως και να ΄χει .... καλές εκπομπές {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}!!!!!

     


    antwnispatra
    03.04.2011, 20:50

    Ακριβώς εκείνο το ραδιόφωνο Κώστα!Που μέναμε κολλημένοι πάνω του και πατούσαμε REC/PAUSE και στραβώναμε πολύ άσχημα αν ο παραγωγός μιλούσε "πάνω" στην παραγγελιά μας γιατί είμαστε και Ελληνάρες,χαχα.

    Αν έχεις τέτοιου είδους κασέτα θα χρειαστώ ηχητικά ντοκουμέντα!

    Κάτι σαν αυτό ας πούμε...

    Σε ευχαριστώ και σε περιμένω για αφιερώσεις.


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 03-04-2011 20:51 ]


    jorge
    03.04.2011, 21:29
    Μπράβο Αντώνη, ΑΥΤΟ είναι ραδιόφωνο! :)
    antwnispatra
    03.04.2011, 21:39

    Jorge πρέπει να λέμε ευχαριστώ στην τεχνολογία που μας επιτρέπει να βγάζουμε την τρέλα μας,το χόμπυ μας στο ιντερνετικό ραδιόφωνο.

    Επίσης να τονίσω πως την ιδέα για καθιέρωση σε μόνιμη βάση μιας τέτοιας εκπομπής την έριξε ο Alfawolf ακούγοντας το χθεσινό μας τρόλλευ να κορνάρει!


    ilio
    03.04.2011, 22:33
    Ωραία Αντώνη,θα θυμηθούμε τα νιάτα μας!!Χα χα χα!!Βασικά αυτό είναι που χρειαζόμαστε στην παρούσα φάση,ένα ραδιόφωνο με φωνή,ένα ραδιόφωνο με απόψεις,σκέψεις,συναισθήματα και ιδέες! Well done my dears...keep katevazein good ideas!! Και ψηφίζω Τρίτη γιατί είναι πιο πιθανό να είμαι σπίτι και να μπορέσω να συνδεθώ!!
    koukz
    03.04.2011, 22:46
    Στους λίγους μήνες που ακούω τον σταθμό και με αφορμή την ιδέα του Αντώνη, έχω την εντύπωση ότι ο σταθμός κάθε μέρα κάνει και ένα βήμα προς τα μπρος με παραγώγους που έχουν απίστευτο μεράκι, όρεξη και πολύ ωραίες προτάσεις...Εύγε!!!
    antwnispatra
    03.04.2011, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 03-04-2011 στις 22:33 έγραψε...

    Ωραία Αντώνη,θα θυμηθούμε τα νιάτα μας!!Χα χα χα!!Βασικά αυτό είναι που χρειαζόμαστε στην παρούσα φάση,ένα ραδιόφωνο με φωνή,ένα ραδιόφωνο με απόψεις,σκέψεις,συναισθήματα και ιδέες! Well done my dears...keep katevazein good ideas!! Και ψηφίζω Τρίτη γιατί είναι πιο πιθανό να είμαι σπίτι και να μπορέσω να συνδεθώ!!

    Μαζί με "πριβέ" ψήφους και η δική σου!Σε περιμένουμε λοιπόν να βάλεις και εσύ το λιθαράκι σου!

    Για να ετοιμάζουμε SKYPE και μικρόφωνα σιγά σιγά...


    antwnispatra
    03.04.2011, 23:02

    Παράθεση:

    Το μέλος koukz στις 03-04-2011 στις 22:46 έγραψε...

    Στους λίγους μήνες που ακούω τον σταθμό και με αφορμή την ιδέα του Αντώνη, έχω την εντύπωση ότι ο σταθμός κάθε μέρα κάνει και ένα βήμα προς τα μπρος με παραγώγους που έχουν απίστευτο μεράκι, όρεξη και πολύ ωραίες προτάσεις...Εύγε!!!

    Άρα θα είσαι και εσύ στο κόλπο,μου αρέσει!

    Όσο για την ιδέα,ξαναλέω πως συνέβαλε η πρόταση του Alfawolf στο να γίνει μόνιμο,κάτι που κάνουμε μια στο τόσο εδώ και καιρό.


    AlfaWolf
    04.04.2011, 06:45

    Μπράβο Αντώνη χαίρομαι που το ειδές ''ζεστά'',

     είναι κάτι που όπως σου είπα έλειπε από το ραδιόφωνο μας ,

    και που θα μας δώσει την δυνατότητα να φιλοξενήσουμε στον αέρα του μουσικού μας παράδεισου περισσότερα μέλη .

    Εύχομαι καλή αρχή και καλές διαδικτυακές διαδρομές με το OnAirbus του ΜΗ


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101



     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 04-04-2011 06:49 ]


    επισυναπτόμενα: OnAirBus.jpg 
    gianna-dep
    04.04.2011, 08:04
    καλημερα τι υπεροχη ιδεα αντωνη αντε να θυμηθω τα μικρατα μου 6 χρονων οντας γυριζα απο τη πρωτη δημοτικου και πεταγα τη τσαντα μου και ετρεχα στο γιωργο να πω τις αφιερωσεις του σταθμου τι ωραια χρονια ............
    antwnispatra
    05.04.2011, 12:19

    Προς όσους ενδιαφέρθηκαν και όσους ενδιαφερθούν,σας περιμένουμε το απόγευμα για αφιερώσεις και κουβεντούλα.

    Θα υπάρχει και θέμα συζήτησης το οποίο έχει να κάνει με τη σχέση σας με το ραδιόφωνο.

    Σε όσους απάντησαν έίπα πως με βρίσκουν στο SKYPE.

    Για κοπιάστε λοιπόν...

    ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ>>>ΑΟΡΙΣΤΕΣ ΝΟΤΕΣ σήμερα 18.00-20.00.

     

    Alfa φοβερή η φώτο,τη θέλω!


    stauross
    05.04.2011, 17:33
    mpravo soy vre antwnare :) einai kati poy oloi to xriazomastai merikes fwres kalh epityxia poy eimai sygoyros pos thn exeis mono PROSOXH !!!! OXI ELEKTES STO TROLEI KAI OXI ISPRAKTORES !!!! :))))
    antwnispatra
    05.04.2011, 17:43

    Στις 18.00 λοιπόν...σας περιμένω να τα πούμε!

    Να τα πούμε,όχι μόνο να τα γράφουμε πια!!!

    Πάρτε μια γεύση...


    AlfaWolf
    05.04.2011, 17:50

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 05-04-2011 στις 12:19 έγραψε...

     

    Alfa φοβερή η φώτο,τη θέλω!



    Παρε μια βελτίωση της :)





    επισυναπτόμενα: OnAirBus2.jpg