ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.870 μέλη

    Εν Πλω..για το Νίκο Καββαδία!

    rouli726
    01.05.2011, 20:02

    Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους!Cool

    Αν κάποιος αξίζει να έχει συνδέσει το όνομά του με τη θάλασσα και τη ναυτική ζωή,αυτός δεν είναι άλλος από τον ποιητή Νίκο Καββαδία.Τον γνώρισα κι εγώ,όταν βυθίστηκα στον εγωιστικό έρωτά της,την ατίθαση ψυχή της και τον υπέρμετρο εγωισμό της..Γιατί έτσι είναι η θάλασσα,κι ο Νίκος Καββαδίας,όντας ναυτικός κι εκείνος,το ήξερε καλά και το μετέφερε, μέσα από τα γραπτά του,με τον πιο χαρακτηριστικό και περιγραφικό τρόπο!

    Δε θα γινόταν λοιπόν,κάποιο από τα πρώτα μας ταξίδια "Εν Πλω.." να μην είναι μόνο για κείνον!
    Έτσι,την Παρασκευή 6 Μαίου,1 με 3 μετά τα μεσάνυχτα,ένα ταξίδι-αφιέρωμα στον Καββαδία,παρέα με μελοποιημένα,από σπουδαίους Έλληνες μουσικούς, έργα του..

    Θα σας περιμένω στο .."λιμάνι",το ραδιόφωνο του μουσικού μας παραδείσου!Μη λείψει κανείς!{#emotions_dlg.nono}


    Extremio
    02.05.2011, 01:52
    Μπραβο, ρε Εφη. Θα ειμαι εκει!!!!
    rouli726
    03.05.2011, 23:24

    Με την σύμφωνη γνώμη του φίλου SoulRock,ο οποίος θα απουσιάζει την Παρασκευή, η εκπομπή-αφιέρωμα στο Νίκο Καββαδία,μεταφέρεται δυο ώρες νωρίτερα.

    Για αυτήν και μόνο ,λοιπόν την Παρασκευή,6 Μαίου,το πλοίο μας σαλπάρει στις 11!

    Τα εισητήρια αλλάζονται αυτόματα,μην ανησυχείτε!χιχι{#emotions_dlg.rolleyes}

    Υ.Γ.Ευχαριστώ θερμά Γιώργο{#emotions_dlg.beer}Καλά να περάσεις στη συναυλία!


    rouli726
    06.05.2011, 16:19

    Απόψε, στις 11 το βράδυ, το ταξίδι-αφιέρωμα στον "ποιητή της θάλασσας"..

    Να έχετε τα εισητήριά σας ανά χείρας και μπαγκάζια γεμάτα από νοσταλγία κι αναμνήσεις..

    Θα σας περιμένω!


    Extremio
    06.05.2011, 16:29
    Ηδη εχω κατσει στις πρωτες θεσεις και ανυπομονω!!
    rouli726
    07.05.2011, 12:18

    Καλημέρεςςςςςς

    Ευχαριστώ όλους και όλες,από καρδιάς,για την ακρόαση και την όμορφη ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε στο χθεσινό "ταξιδάκι" του καραβιού μας..!{#emotions_dlg.beer}

    Να 'μαστε καλά,να ανταμώνουμε τόσο ωραία,παρέα με τις μουσικές που αγαπάμε!

    Για όσους δεν κατάφεραν να είναι μαζί μας,η κονσερβούλα,με την ευγενική χορηγία και την πολύτιμη βοήθεια του μέλους alkyoni είναι εδώ.Λείπει ένα μικρό κομμάτι από την αρχή,αλλά νομίζω θα το απολαύσετε,όσο κι εμείς που το ζήσαμε live {#emotions_dlg.tt2}

    Καλή αντάμωση,ναυτάκια!!{#emotions_dlg.biggrin}