ελληνική μουσική
155 online   ·  204.264 μέλη

Ποιός ο ρόλος που έχει η ουρά της μαρίδας στον κυματισμό της θάλασσας;

Spoiler
Σολίστ
Chat
04.11.2011, 21:10

Παράθεση:

Το μέλος o-Zone στις 04-11-2011 στις 20:58 έγραψε...

(Ε, να μη πώ κι εγώ τη "κουλτούρα" μου?

Έχουμε "λαλήσει" ή μου φαίνεται? {#emotions_dlg.happycrazy})

Εύγε νέε μου! Μία αρνητική πατούρα και από μένα προς επίρρωση των όσων λές.*

*την αλλάζω σε θετική μόλις στείλεις την επιταγή {#emotions_dlg.lol}

mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
04.11.2011, 21:31

@ O-Zone και πολύ αργήσαμε...... κικιρίκουυυυυυ

@ 5τονικ μετά από επανέλεγχο των απαντήσεών σου στο blog του Pagan πείσθηκα ότι διαθέτεις τα προσόντα ένταξης και σε καλωσορίζω στη φάρμα...(αντε βρε, μπράβο {#emotions_dlg.biggrin} το κέρδισες με την αξία σου!!)

@ Spoiler  @NantiaP  @StavmanR Οι αναφορές σας σε Σωκράτη-Πλάτωνα-Αριστοφάνη είναι off topic. Συνεχίστε παρακαλώ εντός θέματος αλλιώς η συζήτηση θα μετακινηθεί στα "σοβαρά". Μοναδική περίπτωση να παραμείνει το θέμα στην θέση του είναι το ποστάρισμα φωτο απ΄το "Συμπόσιο" με τις τηγανητές μαρίδες, για να επιτευχθεί η απαραίτηση σύνδεση...

Εκ της γραμματείας

-----------------
Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 04-11-2011 21:33 ]

Hastaroth
Βετεράνος
Chat
04.11.2011, 21:52

Οχι,δέν έχουμε λαλήσει-και τούτο πιστοποιείται εκ τού γεγονότος ότι λόγω τής εφαρμογής τής χειμερινής ώρας,θα ξημερώση ενωρίς,ενώ άν είχαμε λαλήσει,θ'αργούσε να ξημερώση,συνεπώς θα είχαμε ακόμη την θερινή ώρα....

Κι'επειδή μ'έπιασε έν αίσθημα δίψης,πάω να πιώ το λάλον ύδωρ μου,αφού γιά σήμερα το βράδυ φαγητό δέν προβλέπεται.

@Mary-Omikron:τα θερμά μου συγχαρητήρια γιά την προαγωγή σου σε γραμματέα.Δέν απομένει παρά να βρούμε κι'έναν Φαρισαίο-όσο γιά τους τελώνες,αρκετά τους πληρώνουμε μέσω τών λογαριασμών τής ΔΕΗ...

@Spoiler:άν εξαιρέσουμε το φιλέτο γλώσσας ψαριού (είπαμε,φυτοφαγία uber alles και δή με μακρυές κουτάλες),τα υπόλοιπα συστατικά είναι αποδεκτά.Θα εφήρμοζα την συνταγή,άν δέν σκεφτόμουν ότι μετά θα έπρεπε να πλύνω το μπόλ,το ταψάκι και τά λοιπά σύνεργα,πράγμα που βαρυέμαι αφορήτως,εξ ού και στον νεροχύτη τής κουζίνας μου έχω κάτι άπλυτα πιάτα και ποτήρια από το καλοκαίρι..... 

-----------------
Ανθρωπε αγάπα,μα ρίχνε και μιά φάπα σ'όσους σε ληστεύουν και σε κοροϊδεύουν

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 04-11-2011 21:53 ]

mary_omikron
Chat
04.11.2011, 22:08

@ Hastaroth .... απέσβετω και λάλον ύδωρ δεν τό ΄μαθες?{#emotions_dlg.biggrin}

ΥΓ. Ευχαριστώ για τα σιχαρίκια... ό,τι μπορούμε κάνουμεCool

rouli726
Φθασμένος
Chat
04.11.2011, 22:19

@Aλβέρτο

Μπράβο για τις απαντήσεις σου! Με κάλυψες πλήρως! Επιτέλους, κάποιος έβαλε στη θέση του αυτό τον αλητήριο Spoiler, που νομίζει με μια συνταγή κάτι έκανε! Εύγε!{#emotions_dlg.beer}

@Spoiler

Γελιέσαι οικτρά αν θεωρείς ότι θα μας συμπαρασύρεις στο συρφετό των λανθασμένων, άτοπων και χωρίς επιχειρήματα απόψεών σου!
Ήδη, για να αποφύγεις τις συνέπειες της ημιμάθειας της αντικειμενικότητας των τεχνικών χαρακτηριστικών των δήθεν τερατογενών συνεπειών του θέματος που έθεσες αρχικά, άλλαξες το ίδιο το θέμα! Τώρα μιλάς για γλώσσες....
Λυπάμαι, κύριε! Δε θα πάρουμε!{#emotions_dlg.thumbdown}

Πρώτα θα μάθεις την αντικειμενική σημαντικότητα της θεωρητικής ανάλυσης των υποδεέστερων αλλοιώσεων των θαλασσίων ειδών και μετά μπορείς να βαυκαλίζεσαι ελεύθερα, νομίζοντας πως έχεις την οποιαδήποτε ορθολογιστική οπτική γωνία(όχι μέση, γωνία!είναι σημαντικό,όπως και στο μπακλαβά).

@ΜαίρηΟ

Πόσο σε αγαπώ...πόσο σε θαυμάζω...πόσο ανώτερη και εκπληκτική είσαι!!!
(τί γντ με αυτά τα ομολογάκια που λέγαμε?){#emotions_dlg.oops}

@5τονικός

Με συγκινείς και μόνο που ασχολήθηκες μαζί μας! Γιελόου!{#emotions_dlg.crying}

@Ο-ζον

Απομακρύνσου γρήγορα από την οθόνη. Μη πάθεις τίποτα από αυτό τον τραμπούκο που άνοιξε αυτό το θέμα για να μας συμπαρασύρει στη δίνη του κυκλοθυμικού αποπροσανατολισμού του. Και φαίνεσαι και νορμάλ παιδί.{#emotions_dlg.biggrin}

@αντώνηςπάτρα

είσαι οφ τόπικ κι ως μοντερέιτορ θα έπρεπε εσύ ο ίδιος να μπανάρεις τον εαυτό σου!
μα καμμία αντικειμενικότητα πια..????{#emotions_dlg.scared}

Υ.Γ. Για να μάθει κάποιος "κύριος" τί θα πει τραγούδι σχετικό με ένα θέμα...

Με πολύ love love love.........................κλικ!

o-Zone
Σολίστ
Chat
04.11.2011, 22:29

Καταπληκτικός Γιώργος Κωνσταντίνου... {#emotions_dlg.lol}

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : o-Zone στις 04-11-2011 22:38 ]

NantiaP
Φθασμένος
Chat
04.11.2011, 23:45

Παράθεση:

Το μέλος o-Zone στις 04-11-2011 στις 20:58 έγραψε...

Παράθεση:

Το μέλος NantiaP στις 04-11-2011 στις 20:05 έγραψε...

...Και ας είναι καλά ο Πλάτωνας που μας άφησε παρακαταθήκη την μέθοδο αυτού του μεγάλου διδάσκαλου του Σωκράτη.

Να ζήσει να μας θυμάται...:)))

(Ε, να μη πώ κι εγώ τη "κουλτούρα" μου?

Έχουμε "λαλήσει" ή μου φαίνεται? {#emotions_dlg.happycrazy})

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : o-Zone στις 04-11-2011 21:02 ]

Όχι δεν σου φαίνεται χαχα

NantiaP
Φθασμένος
Chat
05.11.2011, 00:40

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 04-11-2011 στις 21:31 έγραψε...

@ Spoiler  @NantiaP  @StavmanR Οι αναφορές σας σε Σωκράτη-Πλάτωνα-Αριστοφάνη είναι off topic. Συνεχίστε παρακαλώ εντός θέματος αλλιώς η συζήτηση θα μετακινηθεί στα "σοβαρά". Μοναδική περίπτωση να παραμείνει το θέμα στην θέση του είναι το ποστάρισμα φωτο απ΄το "Συμπόσιο" με τις τηγανητές μαρίδες, για να επιτευχθεί η απαραίτηση σύνδεση...

Εκ της γραμματείας

-----------------
Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 04-11-2011 21:33 ]

Μάλιστα Μαίρη αμέσως... θα πράξω τα δέοντα και κάνω θεαματική είσοδο εις το θέμα για να μην είμαι off topic {#emotions_dlg.smartass} με συναισθηματικό περιεχόμενο για να μην είμαστε και απάνθρωποι..Wink

{#emotions_dlg.confused1}  Τι ? πάλι off topic είμαι?{#emotions_dlg.ban}

NantiaP
Φθασμένος
Chat
05.11.2011, 00:56

Ε να μην βάλουμε κι ένα άσμα για να φύγει η μυρωδιά της ψαρίλας?{#emotions_dlg.huh}

Τώρα δεν είμαι off topic yeaaaa{#emotions_dlg.rockon}

Spoiler
Σολίστ
Chat
05.11.2011, 13:14

@Mary_ουμάικρον

Μα εδώ η Βραζιλία με τον Socrates είχε την καλύτερη ομάδα στο mundial του '82 και δεν το κατέκτησε αλλά πήρε την κούπα η Ιταλία. Θεωρείς ότι είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Oh Jeez {#emotions_dlg.lol}

@Albert

Έχεις δίκιο, ούτε κι εγώ υπάρχει περίπτωση να πλύνω τα πιάτα.... αν δεν μου έχει πάρει το υγρό πιάτων που απαιτώ! Είμαι αδιαπραγμάτευτος.... !

@rouli826

Ψάχνω από χτες να βρω τι είναι αυτό που σε έχει κάνει να σταφείς εναντίον μου! Επίσης απο χτες ψάχνω να βρω τις μπλε κάλτσες. Πού τις έβαλες; {#emotions_dlg.happycrazy}

@PNantia

On topic είσαι με τη Βλαχοπούλου. Offtopic είναι το τραγούδι με τους αστακούς και τα καλαμάρια γιατί είναι ασπόνδυλα. Έτσι σου πάω κόντρα για να δείξω κι εγώ ότι κάτι κάνω.... {#emotions_dlg.biggrin}

Ας παρακολουθήσουμε ένα βίδεον του οποίου το νόημα βρίσκω πολύ βαθύ, καθώς πραγματεύεται την εσωτερικότητα της εξωτερίκευσης των συναισθημάτων, όπως αυτά υποσκάπτονται αλλά και εκσκάπτονται από τον δημιουργό....

rouli726
Φθασμένος
Chat
05.11.2011, 14:12

Έχω στραφεί εναντίον σου γιατί είσαι ποταπός κλικαδόρος και κλικοποιητής!
Τις μπλε κάλτσες μη τις ψάχνεις, τις έκανα ξεσκονόπανο!{#emotions_dlg.tt2}

Δε φτάνει που προσπαθείς να τους πάρεις όλους με το μέρος σου χρησιμοποιώντας ανεξέλεγκτη μεθόδευση καθοδηγητικής μεθόδου, για να αποσπασεις πληροφορίες άκρως απόρρητου διαλογισμικού συλλογισμού, έχεις το θράσος να τα επικυρώνεις και με βιντεοκλίπ αγνώστου ηθικής και προελεύσεως, κάνοντας έτσι τους συνομιλητές να "βγαίνουν" από τα ρούχα τους και να φωνάσκουν τσίτσιδοι στο λυκόφως!

Η τακτική σου δε θα περάσει εδώ μέσα κύριε! Υπάρχουν και κανονισμοί στο φόρουμ! Ποιός είσαι εσύ για να τους καταπατάς?

Θα έρθει η ώρα που θα διαφανεί ξεκάθαρα και αβασάνιστα η πολυμετωπική διάσταση της υποβόσκουσας μεταστροφικής σου ταυτότητας και αυτό θα γίνει πολύ απλά και με μεθόδους ιδιατέρως ιδιάζουσες!

Αυτή θα είναι η τύχη σου...σκουλήκι! ΜΕΤΑΞΟΣΚΩΛΗΚΑ!!! Ένας Θεοχάρης δε θα βρεθεί να σε ξεμπροστιάσει????εεεεεεεεεεεεεεεεεε?{#emotions_dlg.happycrazy}

Spoiler
Σολίστ
Chat
05.11.2011, 16:08

Παράθεση:

Το μέλος rouli726 στις 05-11-2011 στις 14:12 έγραψε...

Θα έρθει η ώρα που θα διαφανεί ξεκάθαρα και αβασάνιστα η πολυμετωπική διάσταση της υποβόσκουσας μεταστροφικής σου ταυτότητας και αυτό θα γίνει πολύ απλά και με μεθόδους ιδιατέρως ιδιάζουσες!

He who does no wrong, has no need of the law. Plato 427-347 B.C

That is legal is also moral. George Voulgarakis 2008 A.D.

Τις εκ των άνωθεν σοφιστειόμενων σκεπτικών είναι το ορθό; Εγώ διαλέγω (εκ του δια-λόγου) την κουρτίνα 3. Και προχωρώ εις την ανάλυση του σκεπτικού μου, για να σας εντυπωσιάσω κυρίως. {#emotions_dlg.whistling}

Ο νόμος φίλτατη ρούλι δεν δύναται να παραμετροποιήσει τις απόψεις μου ως αυτές εξέρχονται μέσω της διανοητικής διεργασίας του μυαλού μου εκ των δακτύλων μου εις το πληκτρολόγιον. Ναι ναι (κος) - ειμί ουκ έστιν jamais - ούτε πρόκειται να περιέλθω εις τέτοιαν κατάστασιν. Αντιθέτως κρίνω, επικρίνω και κατακρίνω κατά το δοκούν μέχρι το δοκάρι περί ου ο λόγος να κραδαίνεται εναντίον μου. Εις μία τέτοια τοιαύτην περίπτωσιν, επιλέγω να ανταπεξέλθω φέροντας το σαρκίο της εξαδέλφης της χηνός και να ανακρόσω μετά μεγίστης απαξίας το άσμα του κόκκορος του θηλέα! Με τον τρόπο αυτόν, δεν δύναται ο συνομιλητής μου να με καταδιώξει αφού είμαι αόρατος, ή έστω έτσι υποθέτω εγώ.

Τέλος, ως μέγιστος των μεγίστων, καθώς και με ύφος χιλίων καρδιναλίων, όψομαι της κάθε περιστάσεως και παραθέτω τις γνώσεις μου προσφέροντας στο κοινωνικό σύνολο, άσχετα αν το κάνω με σκοπό να αναδειχθώ ο ίδιος, καθώς επίσης άσχετα αν αυτές δεν είναι γνώσεις αλλά απόψεις, δηλαδή μη αποδεικτέες. Πράττωντας κατ' αυτόν τον τρόπο, τόσο εγώ όσο και ο εαυτός μου αλλά και η προσωπικότητά μου - υπέρ Κυρίου, Υιού και Αγίου Πνεύματος - ταυτίζομαι τρόπον τινά καθ' έξιν.

Προς διαπίστωση των ως άνω λεχθέντων ιδού το συμπέρασμα του αοιδού...

Hastaroth
Βετεράνος
Chat
05.11.2011, 16:44

"The dice has been thrown".Gaius Julius Caesar 100-44 B.C.

"We ate them all together".Theodorus Pancalus 2011 A.C.

Μεγάλοι λόγοι μεγάλων (και παχυσάρκων) ανδρών-γιά τον πρώτο δέν ξέρω,ο δεύτερος όμως μιά συνδρομή σε γνωστό οίκο αδυνατίσματος την χρειάζεται.Τελικώς από τίς μαρίδες ξεκινήσαμε,αλλά ακόμα δέν φτάσαμε στά λιθρίνια παρά μόνον περάσαμε από τα μπαρμπούνια.Ελπίζω το επόμενο δρομολόγιο να μάς βγάλη στους γάδους (gadus morrhua) που θα μάς κεράσουν μουρουνέλαιο και μουρνόρακη,πάντως όχι στους γαύρους διότι λέγεται ότι είναι άνοστοι.Υπάρχει βέβαια και η Γαύδος,που είναι υβρίδιο μεταξύ γάδου και γαύρου,αλλά το καλοκαίρι που ρώταγα γιά τιμές στα εκεί ξενοδοχεία,νόμιζαν ότι είμαι μεγαλοεργολάβος τις απ'αυτούς που κατασκευάζουν συσκευές χρηματισμού και μού έλεγαν κάτι τρελλά ποσά,120 ευρώ την βραδυά (και βάλε).Η Γαύδος είναι η Μύκονος τού μέλλοντός μας,που θα'λεγε και ο γνωστός Νιόνιος.

@Mary_O:"απέσβετο" το λάλον ύδωρ και όχι "απέσβετω".Πάντως σβηστό ή όχι,εγώ προτιμώ το μεταλλικόν ύδωρ γιατί μπορείς να τραβήξης το μπουκάλι με ένα μαγνήτη και να το φέρης κοντά σου αντί να πάς στο ψυγείο.

Ταύτα ειπών και συσκεφθείς μεθ'εμού,τού εαυτού μου και τής αφεντιάς μου (ήτοι με μίαν πλήρη τροϊκαν) αποχωρώ εν-διώξως μπάς και σκουπίσω λίγο και την οικίαν μου διότι ο καλός ο νοικοκύρης είναι είλωτας και κύρης (προσαρμογή τής γνωστής παροιμίας εις τά φαλλικά πρότυπα).Κι'επειδή ώς πρώην μέλος του συγκροτήματος ΕΙΛΩΤΕΣ το οποίον δέν υπάρχει πλέον από δεκαπενταετίας,έχω εμπειρίαν εις την σκληράν τής καθαριότητος εργασίαν,δέν θα αναβάλω το καθάρισμα διά την επαύριον διότι κάποιος αρχαίος τύραννος τών Αθηνών που το έπραξε,τον φάγανε λάχανο και οι τύραννοι από τριάκοντα έμειναν εικοσιεννέα,όσοι και οι κατασκευασταί πλυντηρίων,οι συνιστώντες γνωστήν μάρκαν απορρυπαντικού...

-----------------
Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 05-11-2011 16:46 ]

mary_omikron
Chat
05.11.2011, 17:33

Σωστ'ος Αλβ.. είπα να μονοπωλήσω το Ο αλλά με τσάκωσες