ελληνική μουσική
302 online   ·  199.728 μέλη

Τα “βρώμικα” κουφετάκια της νύφης

Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
25.11.2011, 23:48

@ NantiaP :

Δεν μου ακούγεται άσκημα μια εποικημένη συνεργασία μεταξύ ημών και υμών!... Eξάλλου πάντα ένας άνδρας θα έχει την ανάγκη να γνωρίζει πως σκέφτεται ένα γυναικείο μυαλό… Ειδικά μάλιστα αν αυτό το μυαλό είναι ιδιαιτέρα έξυπνο!...

Εδώ έχω σαν δώρο –για σένα και τις λοιπές κυρίες- κάποια links για lingerie – stockings που ίσως να σας φανούνε χρήσιμα υπό ορισμένες περιστάσεις…                 

http://www.agentprovocateur.com/hosiery/stockings.html

http://www.secretsinlace.com/category/Dita_Von_Teese_Stockings/1

http://www.secretsinlace.com/category/Bettie_Page_Stocking_Collection 

http://www.secretsinlace.com/category/Fully_Fashioned_Stocking

http://www.secretsinlace.com/category/Nylon_Stockings

http://www.secretsinlace.com/category/RHT_Reinforced_Heel_and_Toe_Stockings

http://www.secretsinlace.com/category/Sheer_Stockings

http://www.secretsinlace.com/category/Thigh_High_Stockings

http://www.stockingirl.com/department/custom-stockings-thigh-highs.html

Blogs:

The Lingerie Addict | Lingerie & Stockings Blog

fully fashioned stockings, lingerie, girdles, corsets and bullet bras.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα με “Τα «βρώμικα» κουφετάκια της νύφης” και περιμένω περισσότερε σχόλια και προτάσεις από τις κυρίες του forum…

-----------------
«… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 26-11-2011 00:31 ]

Pentatonikos
Φθασμένος
Chat
25.11.2011, 23:59

Δε ξερω τι ακριβως συζητατε αλλα για την ιστορια να διευκρινισω οτι τα skittles δεν ειναι σοκολατενια αλλα μαλλον κατι σα μαλακες καραμελιτσες με γευσεις φρουτων... Τα ετρωγα μικρος οταν μου τα εφερνε καποιος συγγενης απο τον Καναδα (η νονα μου κυριως)... Πολυ κακως μου τα θυμισατε... Δεν εχω φαει πιο ωραιες καραμελιτσες...! {#emotions_dlg.eek}

NantiaP
Φθασμένος
Chat
26.11.2011, 00:29

Παράθεση:

Το μέλος Pentatonikos στις 25-11-2011 στις 23:59 έγραψε...

Δε ξερω τι ακριβως συζητατε αλλα για την ιστορια να διευκρινισω οτι τα skittles δεν ειναι σοκολατενια αλλα μαλλον κατι σα μαλακες καραμελιτσες με γευσεις φρουτων... Τα ετρωγα μικρος οταν μου τα εφερνε καποιος συγγενης απο τον Καναδα (η νονα μου κυριως)... Πολυ κακως μου τα θυμισατε... Δεν εχω φαει πιο ωραιες καραμελιτσες...! {#emotions_dlg.eek}

Τι ??δεν έχουν σοκολάτα σαν τα smarties?? τι ήθελες και μας το έγραψες τώρα....σκέτες δεν θα μου αρέσουν χαχαχ

NantiaP
Φθασμένος
Chat
26.11.2011, 00:41

Spartan Werewolf ευχαριστούμε για τα links και για τα μοντελάκια ωραία δεν λέω...αλλά όλα νάιλον είναι  που να πάρει… κάτι σε μεταξωτό δεν υπάρχει βάσει επιδεξιότητας? χαχαχ

Βέβαια τέτοια αξεσουάρ εσώρουχα κλπ καλό είναι να δοκιμάζονται πρώτα και να μην αγοράζονται μέσω διαδικτύου για ευνόητους λόγους...

Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
26.11.2011, 20:03

@ NantiaP :

Παράθεση:

Το μέλος NantiaP στις 26-11-2011 στις 00:41 έγραψε...

Spartan Werewolf ευχαριστούμε για τα links και για τα μοντελάκια ωραία δεν λέω...αλλά όλα νάιλον είναι  που να πάρει… κάτι σε μεταξωτό δεν υπάρχει βάσει επιδεξιότητας? Χαχαχ

Επειδή το περίμενα, ότι μια τόσο Sophisticated Lady θα είχε και πιο Sophisticated penchant βάσει επιδεξιότητας, ορίστε και τα υπόλοιπα links για τις μικρές βιοτεχνίες στην Αγγλία και Γαλλία που χρησιμοποιούν μετάξι για την κατασκευή των lingeries…

Δεν χρειάζεται να σου πω, ότι οι τιμές σε τέτοιες περιπτώσεις εκτοξεύονται στα ύψη, γιατί ευνόητα –πιστεύω- ότι μπορείς να το καταλάβεις εύκολα αυτό…

Αλλά από την άλλην, μπορώ να καταλάβω και να σεβαστώ την προσωπική φιλαρέσκεια η’ ακόμα και την ματαιοδοξία μιας τέτοιας κυρίας για την επιλογή ενός μοναδικού, προσωπικού set-up, αποκλειστικά και μόνο φτιαγμένο σύμφωνα με τις προσωπικές της –custom- επιθυμίες-αρέσκειες, διαστάσεις…                            

Vintage Silk Lingerie | Ayten Gasson

Silk Lingerie, Luxury Sexy Underwear, Designer Lingerie, Ladies ...

Designer Lingerie, Silk Underwear, Designer Beachwear, Nightwear ...

Silk Lingerie :: Style Lingerie

Wholesale Lingerie | Erotic Lingerie Manufacturer | Wholesale ...

Exclusive designer Silk lingerie with custom lace from France.

Lingerie | Sexy Lingerie | Designer Lingerie

Sexy lingerie and underwear and designer sexy lingerie buy here ...

Παράθεση:

Το μέλος NantiaP στις 26-11-2011 στις 00:41 έγραψε...

Βέβαια τέτοια αξεσουάρ εσώρουχα κλπ καλό είναι να δοκιμάζονται πρώτα και να μην αγοράζονται μέσω διαδικτύου για ευνόητους λόγους...

Συμφωνώ μαζί σου ότι το try before you buy” είναι η καλύτερη μέθοδος επιλογής. Αλλά από την άλλην, δεν ζούνε όλες οι κυρίες του forum στην πρωτεύουσα όπως εμείς οι δυο. Από εκεί και πέρα, όταν «μιλάς» για notorious brands, δεν υπάρχει διαφορά αν θα το αγοράσεις εδώ η’ αν θα το αγοράσεις μέσω του διαδικτύου, αρκεί το διαδικτυακό e-Shop -που εσύ θα επιλέξεις- να σου έχεις δώσει η’ να σου παρέχει στοιχεία εγγύτητας ως προς την αγορά που –εσύ- προτίθεσαι να κάνεις από αυτό.

Υ.Γ.

Και πάλι το γράφω για να μην κατηγορηθώ ότι κάνω άτυπη διαφήμιση…

Τα links «μπήκαν» για να σας προσφέρουν κάποιες «ιδέες» και όχι για να κάνετε αγορές…                  

-----------------
«… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 26-11-2011 20:50 ]

Hastaroth
Βετεράνος
Chat
26.11.2011, 20:40

Τελικά,από τα κουφετάκια ξεκινήσαμε,στα εσώρουχα και στίς κάλτσες καταλήξαμε....

@Spartan-Werewolf:η συμβουλή σου γιά τον τρόπο "αλίευσης" πληροφοριών θα μού ήταν χρήσιμη άν ήμουν κι'εγώ παντρεμένος ή είχα γενικώς κάποιον δεσμό (οπότε θα ήμουν πειστικός λέγοντας ότι "θέλω κι'εγώ να πάρω γιά την "δικιά μου" κάτι ανάλογο").Αλλιώς θα δώσω την εντύπωση ότι κάνω εμμέσως καμάκι στην γυναίκα τού φίλου μου....

Το βαζάκι με τα smarties πάντως μόλις πρό ολίγου άδειασε.Ελπίζω αργότερα που θα πάω στο supermarket να υπάρχη κανένα κουτάκι διαθέσιμο,αλλιώς "νηστεία" σοκολατακίων μέχρι νεωτέρας....

Τά βιντεάκια που παρέθεσες είναι κατατοπιστικώτατα,πλήν όμως γιά τους τεχνικούς λόγους που ανέφερα πιό πάνω,δέν βλέπω να κάνω πρακτική εφαρμογή τών εξ αυτών κτηθεισών γνώσεων.Πέραν δέ τούτου,είναι και πανάκριβα,οπότε άν τα συστήσω σε κανέναν φίλο μου που πληροί τάς προδιαγραφάς,θα με καταριέται στον αιώνα τον άπαντα.....

@Pentatonikos:βάσει τής περιγραφής σου γιά τα skittles,αυτά ΔΕΝ είναι κουφέτα.Οπότε μάλλον πρέπει να αλλάξη και ο τίτλος τού τόπικ ώς εξής:

Τά "βρώμικα" καραμελάκια τής νύφης....

NantiaP
Φθασμένος
Chat
26.11.2011, 21:23

Aλβέρτο η κατάληξη στις καλτσοδέτες στις κάλτσες και τα εσώρουχα έχουν μια λογική βάση, γιατί στην περιβόητη διαφήμιση τα αξεσουάρ της νύφης σε χρώμα λευκό και πανάχραντο φαίνονται καθώς επίσης η vintage επιλογή εσωρούχου λεοπάρ του ανδρός είναι μέρος της σκηνικής οικονομίας του σκηνοθέτη και... το έφερε η κουβέντα που λένε...

Τώρα αν τα κουφέτα είναι καραμέλες ε το ίδιο είναι πολύχρωμες και αυτές και δεν είναι χρυσά τα κουφετάκια για να το ονομάσουμε το χρυσό κουφέτο παρότι στην διαφήμιση αυτή θα ταίριαζε όχι σαν την αρχή μιας σχέσης ,αλλά σαν την κατάληξη  χαχαχα

NantiaP
Φθασμένος
Chat
26.11.2011, 21:39

Spartan Werewolf και μόνο που είδα κάτι μοντελάκια vintage αυτό μου αρκεί... Είδα και κάτι στολές ενδιαφέρουσες καθώς και πάρα πολύ ενδιαφέροντα ανδρικά μεταξωτά εσώρουχα βάσει επιδεξιότητας χαχα..

Στολή νύφης και γαμπρού δεν είδα και σκέπτομαι πόσο προχωρημένη είναι τελικά αυτή η διαφήμιση ιδίως για την vintage άποψη του ανδρικού εσωρούχου σε λεοπάρ εκδοχή. άλλη μια προχωρημένη ανδρική αντίληψη περί  αισθησιακού εσωρούχου δοσμένη σκηνοθετικά σε cult χιουμοριστικό πλάνο...

Τα links ήταν μια καλή ιδέα δειγματοληψίας εσωρούχων και άλλων αξεσουάρ τόσο για τον γυναικείο πληθυσμό του φόρουμ όσο για τον ανδρικό πληθυσμό επίσης  που ίσως σκεφτεί να κάνει βάσει βαλαντίου το δωράκι του στο ενδιαφερόμενο πρόσωπο, τώρα ειδικά που έρχονται και γιορτές.. Λέω ίσως... πάντως μια ιδέα την πήραμε όλες και όλοι μας και καλύφθηκαν τα όποια γούστα απαιτητικά ή μη...

Προσωπικά ξεχώρισα ένα link http://www.magicSilk.com/default.aspx?pageid=1 με πλούσιο υλικό για άνδρες και γυναίκες και βέβαια άκρως vintage…xaxa

Spartan-Werewolf
Σολίστ
Chat
27.11.2011, 00:51

@ Hastaroth :

Αλβέρτο.

Παραφράζοντας την περιώνυμη φράση του Νίκου Καζαντζάκη από την Ασκητική:

Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο,

καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο,

το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε ζωή.

Θα μπορούσα να σου πω ότι, οτιδήποτε έρχεται από μια σκοτεινή άβυσσο, θα καταλήξει σε μια σκοτεινή άβυσσο…

Είτε αυτή η πρώτιστη σκοτεινή άβυσσος είναι το σωληνάριο με τα smarties και η δευτερεύουσα σκοτεινή άβυσσος είναι το στόμα μας, είτε οτιδήποτε άλλο…

Εμείς, μέσα στο ιστορικό γίγνεσθαι του πανδαμάτορα χρόνου είμαστε οι απλοί, ταπεινοί διακοσμητές, που διακοσμούμε –διακριτικά- με το είναι μας, αυτές τις σκοτεινές αβύσσους της αιώνιας ύπαρξης μας…

Όλο το «ρου» της Ζωής, δεν είναι τίποτα άλλο, παρά μια σειρά από είσοδο-εξόδους σε -και από...- σκοτεινές αβύσσους

Οπότε, η πάσα κτηθείσα γνώση είναι χρήσιμη…

«Αλίευσε» εσύ πληροφορίες από την γυναίκα του φίλου σου και μην ανησυχείς…

Μπορεί εσύ να μην ξέρεις πολύ καλά τι και πώς να την ρωτήσεις, αλλά αυτή θα ξέρει –πάρα πολύ καλά- το τι, το πώς, το πότε και το που θα λάβεις τις απαντήσεις σου…

Κάθε γυναίκα γοητεύεται και κομπλιμεντάρεται μόνο και στην σκέψη ότι είναι ποθητή από κάποιον άντρα, πόσο μάλιστα από έναν έτερο –ακόμα- άντρα…

Το θέμα του κόστους ξέρεις ότι είναι πάντα σχετικό…

Όταν εσύ αγοράζεις δέρματα Remo για τα drums σου, για μένα μπορεί να είναι μια πανάκριβη επιλογή, αλλά για σένα που είσαι ο πραγματικός γνώστης των αναγκών σου είναι μια λογική και αναγκαία αγορά. Το ίδιο μπορείς εσύ να πεις για τις χορδές που αγοράζω εγώ και ούτε το καθ’ εξής. Οπότε, και αυτά τα lingerries έχουν το δικό τους αγοραστικό κοινό. Αν εσύ τα συστήσεις σε κανέναν φίλο σου -ο όποιος φίλος σου «κυκλοφορεί» όμορφη γυναίκα που πληροί τάς προδιαγραφάς και θέλει –αυτός- να την μοστράρει για αυτόν τον λόγο- πίστεψε με δεν θα σε καταριέται στον αιώνα τον άπαντα...

Αν τώρα –αντίθετα- η όποια εν λόγω κυρία είναι αυτό που λέει κι η νεολαία «μπάζο» και «πατσαβούρα» και δεν «βλέπεται» ούτε με γυαλιά οξυγονοκόλλησης, τότε φίλτατε Αλβέρτο κανένα lingerie Dita Von Teese style δεν θα μπορεί να την «μεταμορφώσει» σε Dita, ούτε –φυσικά- την κολοκύθα σε άμαξα …

Οπότε το καλλίτερο που μπορεί να κάνει τότε, ο όποιος φίλος σου είναι να μην μπει  ποτέ στη διαδικασία να δώσει αξία στις ανάξιες, ουσία στις παράλογες και θέση στις ακατάλληλες που Δεν έχουν ζωή και λόγο ύπαρξης στην Ζωή του!…

Και να την «κάνει» τρέχοντας από κοντά της ακούγοντας αυτό:

Die, Die My Darling - Metallica Lyrics

Αυτά τα ουκ ολίγα και ας επιστρέψουμε στο θέμα με “Τα «βρώμικα» κουφετάκια της νύφης”...

Περιμένω περισσότερα σχόλια και προτάσεις καθώς και περισσότερες “hot details” από τις κυρίες του forum, σε σχέση με όσες μικρές, γλυκές, γευστικές ατασθαλίες έχουν κάνει…