ελληνική μουσική
    1043 online   ·  210.853 μέλη
    musichell
    28.01.2012, 19:44

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musichell στις 01-02-2012 17:48 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musichell στις 01-02-2012 17:48 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musichell στις 01-02-2012 17:49 ]


    gregory1995
    29.01.2012, 14:27

    Γεια σου φίλε μου...διάβασα τα παράπονά σου σχετικά με τη διαγραφή του λογαριασμού σου και οφείλω να συμφωνήσω μαζί σου.Προσπαθώ και εγώ να διαγράψω το λογαριασμό αλλά μάταια.Γι'αυτό το λόγο θα σε παρακαλούσα άμα βρεις λύση,να μου πεις (πριν φυσικά διαγράψεις το λογαριασμό σου)...


    jorge
    29.01.2012, 14:48

    Παιδιά καλησπέρα.

    Δεν υπάρχει κάποια πονηρή σκέψη. Και 100 άτομα να θέλουν να διαγράψουν το προφίλ, τι θα αλλάξει στις εγγραφές; Θα γίνουν 114.396, όχι 5.000.

    Απλά είναι θέμα σεβασμού προς τα υπόλοιπα αλλά και τα μελλοντικά μέλη. Για παράδειγμα, σε ένα θέμα στο φορουμ που γινεται μια ωραια κουβέντα, δεν γινεται ξαφνικά να διαγραφούν 5-10 μηνύματα και να μη βγαινει νοημα σε μια συζήτηση. Αν παρόλ' αυτά θέλετε να σβήσετε όσα έχετε γράψει, μπορείτε να το κάνετε. Τροποποιήστε κάθε post και σβηστε το κείμενο. Υπάρχει δυνατότητα. Δεν είναι όμως σωστό αυτό που θα κάνετε, γιατί απλά καταστρέφετε συζητήσεις που μπορεί να είναι χρήσιμες. Σας δίνουμε τη δυνατότητα να αλλάξετε επίσης όλο το προφίλ σας, βάζοντας είτε άλλα στοιχεία, είτε απλά διαγράφοντας όλα τα στοιχεία. Και το email σας. ΟΚ, θα μείνει απλά ένα κενό προφίλ με ένα nickname που δεν λέει σε κανέναν τίποτα. Αυτό γιατί είναι πρόβλημα; Και αν είναι πρόβλημα ακόμα και το nickname, στείλτε μας στην επικοινωνία ένα άλλο, εναλλακτικό για να το αντικαταστήσουμε.


    alexis15
    29.01.2012, 17:12

    Νομιζω εχει δικιο ο jorge ετσι οπως το θετει , αν παω εγω και διαγραψω ολα τα μηνυματα απο μια συζητηση αυτος που συζηταγε μαζι θα φαινεται οτι λεει ασυναρτησιες . Μπορειτε να διαγραψετε ολα τα στοιχεια σας . Προς την διαχειριση .Μηπως θα επρεπε ενας λογαριασμος αν μενει ανενεργος για πολυ καιρο  πχ πανω απο 1,5 χρονο να διαγραφεται αυτοματα?


    mary_omikron
    29.01.2012, 17:19

    Kι εγώ δεν βρίσκω σε τι θα ενοχλούσε να υπάρχει ο λογαριασμός εφόσον παρέχεται η δυνατότητα διαγραφής των στοιχείων προφίλ που εδόθησαν μέχρι ακόμη και αλλαγής (κατόπιν επικοινωνίας απ΄ότι είπε ο Jorge) του αρχικού nickname.


    jorge
    29.01.2012, 18:20

    Παράθεση:

    Το μέλος alexis15 στις 29-01-2012 στις 17:12 έγραψε...

    Μηπως θα επρεπε ενας λογαριασμος αν μενει ανενεργος για πολυ καιρο  πχ πανω απο 1,5 χρονο να διαγραφεται αυτοματα?

    Αυτό γίνεται ήδη, για όσους λογαριασμούς δεν έχουν χρυσές νότες (=δεν έχουν κάποια συνεισφορά). Αλέξη, άσχετο, αλλά θέλω να σου πω οτι εισαι η ευχαριστη εκπληξη των τελευταιων ημερών εδώ μέσα...


    suspect
    30.01.2012, 02:14
    Επειδη πολυ συζητηση γινεται για την ασφαλεια των δεδομενων και την προστασια των χρηστων, δεν καταλαβαινω πως κοτζαμ facebook και google δινουν τη δυνατοτητα στον χρηστη και δεν τη δινει το music heaven!!! Αν η δικαιολογια ειναι "δεν γινεται ξαφνικά να διαγραφούν 5-10 μηνύματα και να μη βγαινει νοημα σε μια συζήτηση" τοτε πως απο την αλλη λεμε, οκ, μπες σε οτι εγραψες και σβηστα. Ετσι θα εχει νοημα; Ουτε επισης καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να μπει ο αλλος στην ταλαιπωρια να ψαξει οοοοοοοολα τα ποστ του να τα σβησει και να αλλαξει ολα τα δεδομενα του. Μου μοιαζει λιγο μπιγκμπραδεριστικο αυτο, οτι "μπαινεις αλλα ποτε δεν βγαινεις". Με ολο το σεβασμο, επειδη αν μπει στον κοπο και το ψαξει καποιος νομικα, νομιζω πως θα παθουμε ζημια, οποτε καλο ειναι να δινεται η δυνατοτητα σε καθε χρηστη να μπορει εφοσον το επιθυμει να διαγραψει το προφιλ του.
    alexis15
    30.01.2012, 03:13

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-01-2012 στις 18:20 έγραψε

    Αυτό γίνεται ήδη, για όσους λογαριασμούς δεν έχουν χρυσές νότες (=δεν έχουν κάποια συνεισφορά). Αλέξη, άσχετο, αλλά θέλω να σου πω οτι εισαι η ευχαριστη εκπληξη των τελευταιων ημερών εδώ μέσα...

    Συγνωμη τοτε δεν το γνωριζα . Σ ευχαριστω πολυ , αλλα απο ποια αποψη?

    suspect το facebook διατηρει τα αρχεια σου και αν διαγραφεις.Eχεις δικιο οτι ειναι το ιδιο πρακτικα με το να σβησεις το περιεχομενο των μηνυματων σου , αυτος ειναι ομως και ο λογος που ο jorge διευκρινιζει οτι κατι τετοιο δεν ειναι και τοσο σωστο (υποθετω οι περισσοτεροι συμφωνουμε με αυτο)Ωστοσο το να απαγορεψεις  κατι τετοιο ειναι αδυνατον καθως συνεπαγεται απαγορευση της δυνατοτητας επεξεργασιας της οποιας νομιζω ολοι κανουμε χρηση . Παραδειγματος χαρη πρωτος εγω αναφερω οτι συχνα κανω παμπολλες φορες εδιτ στα ποστ μου για να τα τροποποιησω εχοντας ως γνωμονα να γινει πιο σαφες αυτο που θελω να πω.

    Εδω νομικα δεν ξερω τι ισχυει , παντως ειναι βεβαιο πως αν υπαρχει νομος που αντιβαινει σε αυτο ,δεν υπερτερει το κλικαρισμα του κουτιου "ναι αποδεχομαι τους ορους " αλλα ο νομος.Απο περιεργεια και μονο θα προσπαθησω να το κοιταξω.


    -----------------
    "Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexis15 στις 30-01-2012 03:14 ]


    killbill2
    25.03.2018, 18:54
    Γίνεται να διαγράψω μια ανάρτηση που μόλις έγραψα ο ίδιος; Δεν βλέπω πουθενά επιλογή "Διαγραφή"
    jorge
    25.03.2018, 22:00
    Απλά τροποποιείς (=σβήνεις;) το περιεχόμενο :)
    killbill2
    26.03.2018, 21:12
    Ευχαριστώ. Ναι αυτό έκανα, απλά παραμένει να φαίνεται ως μια κενή ανάρτηση, χωρίς περιεχόμενο. Έλεγα μήπως διαγραφόταν τελείως, να μην φαίνεται δηλαδή το όνομα χρήστη και ότι κάποιος ανάρτησε κάτι, αλλά το έσβησε. Οκ.
    killbill2
    23.04.2020, 23:57
    Πως μπορώ να διαγράψω ένα video που ανέβασα μέσα από το μενού: Extra/Videos/Στείλε Video ;;
    killbill2
    18.05.2020, 07:16

    Παράθεση:

    Το μέλος killbill2 στις 23.04.2020, 23:57 έγραψε...

    Πως μπορώ να διαγράψω ένα video που ανέβασα μέσα από το μενού: Extra/Videos/Στείλε Video ;;

    Καμία λύση για το παραπάνω?

    Ας ελπίσουμε στη νέα πλατφόρμα να προβλεφθεί η δυνατότητα αυτή 


    jorge
    19.05.2020, 00:59
    Ναι, θα υπάρχει.