ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.851 μέλη
    skandalo35
    24.02.2012, 18:22

    Παιδιά καλησπέρα,

    μετά από ενδελεχή έρευνα και από όσα διάβασα στο φορουμ σας κατέληξα σε αυτά τα ηχεία είναι αξιόπιστα?

    τα 60watt θα είναι καλά για την ένταση,ο ήχος θα παραμορφώνεται.Επίσης το γούφερακι μπορώ να το βάλω κάτω από το γραφείο?Υπ'όψιν είναι για την χρήση υπολογιστή σε δωμάτιο.

     

    αυτά είναι τα ηχεία:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.591200

     

    ευχαριστώ εκ των προτέρων musicfreaks!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-02-2012 18:42 ]


    jorge
    24.02.2012, 18:46
    Από ένταση θα είσαι μια χαρά, το θέμα είναι να δεις τις συχνότητες που βγάζει. Πιθανότατα θα βρεις καλύτερα ηχεία με αυτή την τιμή. Είχα κάποτε Trust και ήταν μετριότατα από ποιότητα. Στη θεση σου θα κοιτούσα και Philips.
    PHILIPPOSSM
    24.02.2012, 19:02

    εγω εχω αυτα:

    τα οποια εχουν πολυ καλο, βαθυ και μεστο ηχο.....και δεν ειναι και ακριβα


    ORFEASMIRSINIS
    24.02.2012, 19:06

      Κι εγώ αυτά έχω και είναι super, μέχρι πρόβα στα τύμπανα κάνω ...


    noizreduction
    25.02.2012, 16:53

    Να προσθεσω επισης πως λογω υψηλης ενεργειας, οι χαμηλες συχνοτητες μεταφερονται ως κρουστικα κυματα μεσω των δομικων υλικων μιας πολυκατοικιας.

    Ενα sub που ακουμπαει ακριβως πανω στο πατωμα, ειναι αμεσα υποψηφιο για παραπονα απο τους γειτονες ( ακομα κι αν απεχουν 2-3 οροφους απο εμας, αναλογα με την εποχη που κτιστηκε η πολυκατοικια και τον αριθμο της αρματωσιας που χρησιμποιησε ο εργολαβος ) και ενδεχομενως και για παραπονα πως η ενταση που ακους μουσικη ειναι υψηλη ( κατι που μπορει να μην ισχυει υποχρεωτικα ).

    Καλυτερα μοκετα και sub ή στη καλυτερη περιπτωση ειδικη βαση για το sub ( τυπου πορωδους υλικου που βοηθαει στην αποσβεση των κραδασμων ).


    Θα μου πειτε πως ειναι δυνατον ενα μικρουλι τοσοδα ( μπικινι ) sub να προκαλεσει τοσο χαμο....Δεν ειναι θεμα εντασης, αλλα θεμα συχνοτητων και συντονισμου. Smile Πολλοι κατασκευαστες εφοδιαζουν τα sub με ειδικα ποδαρακια ή αποσβεστηρες, ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση βλεπω απλως πλαστικα ποδαρακια και τιποτα παραπανω.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 25-02-2012 16:54 ]