ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη

    Μιλτιάδης Πασχαλίδης στην Πάτρα

    geotek
    17.03.2012, 17:21

    Την Τρίτη  20 Μαρτίου στο  Metropolis Live

    Ώρα έναρξης 22:00

    Τιμή εισόδου 12 euro

    Τιμή προπώλησης 10 euro

    (γιατι, γιατι τωρα που δεν εχω μια?)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 17-03-2012 17:27 ]


    catherine91
    18.03.2012, 00:40

    Θα πάμε, θα πάμε!!!!!! Smile


    geotek
    18.03.2012, 01:03

    Παράθεση:

    Το μέλος catherine91 στις 18-03-2012 στις 00:40 έγραψε...

    Θα πάμε, θα πάμε!!!!!! Smile



     

    μη μου ριχνεις αλατι στη πληγη

    χαχαχαχχα

    καλα να περασετε και να ανεβασετε βιντεο και φωτο ναι τις βλεπω και να ζηλευω


    catherine91
    21.03.2012, 23:57

    Είχα την χαρά να βρεθώ στο Metropolis εχθές και να απολαύσω ένα από τα πιο ωραία προγράμματα που έχω δει ποτέ μου! Λατρεμένος μου ο Πασχαλίδης, πολύ αγαπημένα μου πολλά από τα τραγούδια του... Δεν θα έχανα την ευκαιρία! Δεν τον είχα ξαναδεί από κοντά και ενθουσιάστηκα με την αμεσότητα που είχε με το κοινό του... Μιλούσε άνετα και πρόσχαρα καθ' όλη την διάρκεια του προγράμματος!

    Εμμέσως πλην σαφώς, μας έκανε δύο παράπονα... Το πρώτο είχε να κάνει με το τραγούδι του "Της λήθης το πηγάδι", το οποίο κατά τα λεγόμενά του, δεν αγαπήθηκε όσο περίμενε και τον στεναχώρησε που λίγα χρόνια αργότερα έγινε επιτυχία από τον Γιάννη Χαρούλη! Ωστόσο, ανέφερε πως εκτιμά πολύ τον Γιάννη Χαρούλη και ως άνθρωπο και ως καλλιτέχνη και τον θεωρεί σπουδαίο!
    Το άλλο του παράπονο είχε να κάνει με την "πειρατεία" της μουσικής... Χαριτολογώντας είπε: "Το νέο cd που κυκλοφόρησε πρόσφατα εκτός του ότι το κατεβάζετε από το ineternet εσείς πια, αγοράστε και κανένα από τα δισκοπωλεία.... ε, όσα δισκοπωλεία έχουν απομείνει!". Ομολογώ πως με άγγιξαν πολύ και τα δυο του παράπονα!

    Το πρόγραμμά του πλούσιο και με ποικιλία τόσο δικών του κομματιών όσο και κομματιών άλλων καλλιτεχνών με ιδιαίτερη αδυναμία στον Μάνο Ξυδούς και στον Χρήστο Θηβαίο. Είπε αρκετά κομμάτια τους και δεν έχανε ευκαιρία να μιλάει με τα καλύτερα λόγια γι'αυτούς! Στο πλευρό του πάντα η υπέροχη μπάντα του, καθώς και δύο πανέμορφες φωνές, η Μιρέλλα Πάσχου και η Φρόσω Στυλιανού!

    Γύρω στις 1:30 μετά τα μεσάνυχτα, την εμφάνισή της έκανε και η Γιώτα Νέγκα με την οποία απ'όσο καταλάβαμε, έχει ιδιαίτερα φιλικές σχέσεις και ταίριαξαν πολύ οι δυο τους στην σκηνή! Η Γιώτα Νέγκα ανέφερε πως τυχαία βρέθηκε εκεί και πως εκτιμά την Πατρινή καταγωγή της!

    Δυστυχώς, γύρω στις 2 μετά τα μεσάνυχτα έπρεπε να αποχωρήσω (ανωτέρα βία), παρόλο που το πρόγραμμα δεν είχε τελειώσει... Ωστόσο, είμαι ευχαριστημένη με όσα είδα και άκουσα ως εκείνη την ώρα!

    Θα χαρώ πολύ να τον ξαναδώ live! Άξιζε! Smile