ελληνική μουσική
    580 online   ·  210.885 μέλη

    αναζήτηση θεμάτων στο forum

    SteliosG
    15.04.2005, 13:02
    ειναι πολλες φορες που ψανχω να βρω ενα θεμα στο forum το οποιο ηταν στη ναρχικη σελιδα την προηγουμενη μερα (ή το πρωί) και δεν ειναι τη στιγμή που το ψαχνω (ή το βράδυ) γιατί έχουν γραψει πολλα μελη σε αλλα θεματα και αυτο εχει φυξει απο την αρχικη σελιδα.

    αυτο που κανω ειναι να προσπαθω να θημυθω ή να φανταστω σε ποια κατηγορια μπορει να ειναι το topic που ψαχνω ωστε να το ξαναβρω.

    μηπως θα ηταν πιο χρησιμο να υπαρχει καποια επιλογη που να μας δειχνει τα topics αν χρονικη τους εμφανιση και οπου θα μπορουμε να αναζητουμε τα topics με κριτηριο το χρονο??? μια ιδεα ριχνω απλα.

    επισης, νομιζω θα ηταν χρησιμο να υπηρχε καποιο ειδος roll over στα θεματα του topic ωστε να μη μπερδευομαστε καποιες φορες και να αναρωτιομαστε αν καναμε click στο σωστο topic.
    jorge
    15.04.2005, 14:24
    Στέλιο ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις. Το forum έχει μεγάλη κίνηση πλέον και κάποια στιγμή θα χρειαστεί να κάνουμε βελτιώσεις.

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 15-04-2005 στις 13:02 έγραψε:
    [I]
    ειναι πολλες φορες που ψανχω να βρω ενα θεμα στο forum το οποιο ηταν στη ναρχικη σελιδα την προηγουμενη μερα (ή το πρωί) και δεν ειναι τη στιγμή που το ψαχνω (ή το βράδυ) γιατί έχουν γραψει πολλα μελη σε αλλα θεματα και αυτο εχει φυξει απο την αρχικη σελιδα.

    αυτο που κανω ειναι να προσπαθω να θημυθω ή να φανταστω σε ποια κατηγορια μπορει να ειναι το topic που ψαχνω ωστε να το ξαναβρω.



    Πέρα από το να ψάχνουμε μέσα στις κατηγορίες, υπάρχει και η πρώτη σελίδα του Forum. Στο κάτω μέρος της, έχει τις 30 πιο πρόσφατα "απαντημένες" συζητήσεις.

    Quote:

    μηπως θα ηταν πιο χρησιμο να υπαρχει καποια επιλογη που να μας δειχνει τα topics αν χρονικη τους εμφανιση και οπου θα μπορουμε να αναζητουμε τα topics με κριτηριο το χρονο???



    Σωστό. Θα μπει κάποια στιγμή και αυτή η δυνατότητα.

    Quote:

    επισης, νομιζω θα ηταν χρησιμο να υπηρχε καποιο ειδος roll over στα θεματα του topic ωστε να μη μπερδευομαστε καποιες φορες και να αναρωτιομαστε αν καναμε click στο σωστο topic.




    Το Roll-Over για όσους δεν ειναι εξοικιωμένοι σημαίνει να βάζουμε το mouse πάνω από τον τίτλο ενός topic που είναι "κομμένος" (λόγω μεγάλου μήκους) και να μας βγάζει τον πλήρη τίτλο σε ένα παραθυράκι, όση ώρα έχουμε το mouse εκεί.

    Στέλιο αν μιλάς για τα topics της πρώτης σελίδας, νομίζω είναι περιττό γιατί:
    1. Το μέγιστο εμφανιζόμενο μήκος του τίτλου είναι ήδη αρκετό
    2. το roll-over θα μεγαλώσει τον κώδικα της πρώτης σελίδας κατά 26x55 = 1430 bytes περίπου, κάτι που δε θέλουμε γιατί θα καθυστερεί να ανοίγει.

    Κρατάω αυτό για την αναζήτηση, thanks.
    SteliosG
    15.04.2005, 14:56
    να σε καλα για την αμεση απαντηση οπως παντα!

    συμφωνω με αυτα που γραφεις!

    επισης ειχαμε μιλησει καποια φορα και για τη δυνατοτητα να αλλαζει χρωμα το θεμα του forum στην αρχικη σελιδα που "βαζεις" το κερσορα πανω του. θα ηταν και αυτο χρησιμο νομιζω!

    οντως στο forum εχει αυξηθει κατα πολυ η ενεργητικοτητα και τετοιες μικροαλλαγες ειναι χρησιμες για ολους πιστευω.

    μακαρι να ημουνα σχετικος και να μπορουσα να βοηθησω σε τετοια θεματακια.
    MariannaP
    19.04.2005, 16:15
    AAAAAAAAA

    0-100 σε 4 μόνο μέρες!!!
    Αυτό θα πει εξυπηρέτηση
    jorge
    19.04.2005, 16:26

    yiannisyiannis
    19.04.2005, 16:42
    Πάρα πολύ χρήσιμη προσθήκη
    jorge
    19.04.2005, 16:43
    Μπράβο στο Στέλιο για την πρόταση.

    Κάτι παρόμοιο έγινε και στα σχόλια, στην πρώτη σελίδα κάτω κάτω...
    DeLaSane
    19.04.2005, 17:34
    Poly kalh h prosthikh jorge. To forum einai poly pio euxristo twra kai einai poly pio eukolo gia emas na eimaste up to date akoma ki an den exoume kanei log in gia liges hmeres.

    Euxaristoume
    jorge
    19.04.2005, 18:17
    Βρε σεις κι εγώ μέλος είμαι, μη λέτε ευχαριστώ
    SteliosG
    19.04.2005, 20:15
    jorge με εκπληση η ταχυτητα ανταποκρισης σου!!! ποιος εισαι ρε παιδι μου..... ο τυροσουζας????

    περα απο τη πλακα, μπραβο!!! αφογος!! να σε καλα!!!
    Sofia
    19.04.2005, 23:43
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 19-04-2005 στις 18:17 έγραψε:

    Βρε σεις κι εγώ μέλος είμαι, μη λέτε ευχαριστώ





    Αφού δεν θελεις 'ευχαριστώ', πάρε λοιπόν ένα ΜΠΡΑΒΟ!!!
    rompa
    06.10.2006, 23:06
    Μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε αναζήτηση ενός θέματος με βάση το μέλος που έχει δημιουργήσει το topic στο forum?