ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.851 μέλη

    Τα λογια της ψυχης μου

    xanthopoulostheofilos
    18.10.2012, 20:40
    Στην άχρωμη λάμψη της νύχτας μέσα στο κλάμα τ'ουρανού ήρθες και μου 'πες καληνύχτα όμως τη κρίμα ήταν παιχνίδι του μυαλού Ιπτάμενη φλόγα διασχίζει το κορμί σου η σφαίρα της νύχτας σε φωτίζει οι στάλες υγρές μου φέρνουν το φιλί σου και το κορμί σου αέρας το σώμα μου αγγίζει Και 'κει στην ασημόχρωμη σφαίρα μέσα στο φως της φώτιας θα εισαι 'δω και θα 'μαστε παρέα ετσι θα λεει η φαντασία μιας βραδύας
    guevara
    18.10.2012, 20:51

    Πολύ όμορφο αλλά μήπως θα έπρεπε να το γράψεις σαν ποίημα; Διακρίνω ομοιοκαταληξίες που θα ήταν πιο ευδιάκριτες αν το κειμενάκι είχε τη μορφή στιχουργήματος...


    xanthopoulostheofilos
    18.10.2012, 21:44
    Σ'ευχαριστω φιλε Ανδρεα για τα καλα σου λογια καθως και για την συμβουλη σου
    ORFEASMIRSINIS
    18.10.2012, 23:19

    Παράθεση:

    Το μέλος xanthopoulostheofilos στις 18-10-2012 στις 20:40 έγραψε...

    Στην άχρωμη λάμψη της νύχτας μέσα στο κλάμα τ'ουρανού ήρθες και μου 'πες καληνύχτα όμως τη κρίμα ήταν παιχνίδι του μυαλού Ιπτάμενη φλόγα διασχίζει το κορμί σου η σφαίρα της νύχτας σε φωτίζει οι στάλες υγρές μου φέρνουν το φιλί σου και το κορμί σου αέρας το σώμα μου αγγίζει Και 'κει στην ασημόχρωμη σφαίρα μέσα στο φως της φώτιας θα εισαι 'δω και θα 'μαστε παρέα ετσι θα λεει η φαντασία μιας βραδύας

    Καλό ... δυνατό!


    mariso
    22.10.2012, 15:29
    Κι εγώ σαν ποίημα το βλέπω, αλλά είναι εύκολο να διαμορφωθεί έτσι ώστε να γίνει στίχος. Είναι όμορφο όπως κι αν παρουσιάζεται!!!
    mariagavra
    22.10.2012, 16:34
    και γω το ιδιο