ελληνική μουσική
    679 online   ·  210.851 μέλη

    Σχετικά με W.A.S.P θεσσαλονίκη

    JohnnieKokos
    26.11.2012, 20:25

    Λοιπόν μάγκες μου, 

    Όπως θα ξέρετε μερικοί μερικές ,  το Σάββατο είχε κανονιστεί (απο καιρό) να λάβει χώρα μια συναυλία των W.A.S.P στον Μύλο. Όλα άρχισαν ένα ωραίο πρωινό , σηκώθηκα φτιαγμένος (καλή διάθεση απλώς μη φανταστουν τιποτα μερικοι) , και περιμενα να ερθει το απογευμα, καθ΄ οδον μολις εφτασα στον Μυλο , ρωτησα εναν τυπο για το που μπορω να αγορασω εισητηριο, (ειχα ηδη 1, ηθελα 1 2ο για ενα φιλαρακι) , ... και λοιπον μου λεει εκει στην πορτα, αλλα μην αγορασεις ακομα γιατι δεν ξερουμε ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ η συναυλια ...

    και εμεινα εγώ μ****κας εκεινη την ωρα, του λεω τι λες βρε συ γιατι να μην γινει

    (λεει στην αθηνα εγινε μπουρδελο ειχαν χαλια ηχο, κτλ κ παιξανε για 1 ωρα) δεν ξερω αν αληθευει αλλα περιμεναμε να δουμε τι θα δουμε... ρωτήσαμε τους διοργανωτές... και μας λένε 

    (Διοργ.)-Συγγνώμη δεν μπορουμε να πουμε τιποτα επισημο, απλως δεν βρισκουμε το συγκροτημα...

    Εγω      - Καλα πλακα κανουμε ρε, τι δεν το βρισκουμε ?

    (Διοργ.)  - Χαλαρωσε,  δεν απαντανε πουθενα ουτε οι ιδιοι ουτε οι μανατζερ κτλ, κανεις δεν ξερει που βρισκονται , δεν ξερουμε αν εχουν ερθει καν θεσσαλονικη...

    αυτη ηταν η απαντηση (μη επισημη) απο τους διοργανωτες που σημειωτεον κατεβαζαν τσιπουρα στις  7  η ωρα (7μισι ανοιγαν οι πορτες)

    Και παει 8, 8 και 10

    και μας λενε επισημα

    Η Συναυλια ακυρωνεται επισημα πλεον απο την εταιρεια , Δεν μπορεί να βρεθεί το συγκρότημα,  

    αυτη ηταν η απαντηση τους...

    και οι φημες οργιαζουν... 

    μπορει ρε μαγκες να πειτε οτι υπερβαλω... επειδη εφαγα ξενερα, και επειδη μας εστησαν... οχι δεν ειναι ετσι

    υπηρχαν ατομα που περιμεναν καιρο την συναυλια αυτη... υπηρχαν ατομα που ηρθαν απο ολλα μερη της Β. ελλάδας, 

    Πχ είδα έναν τύπο απο καστοριά που ήρθε ενώ ήξερε (δεν ξερω πως) οτι μπορει να μην γινει (δεν ειχε ανακοινωθει τπτ πριν... ο,τι φημη ειχε βγει , ηταν απο αυτα της παρασκευης στην αθηνα)

    Μια τύπισα απο γιάννενα , και πάει λέγοντας... 

    καλα ενταξει , αλλά για ενα συγκρότημα σαν τους W.A.S.P ειναι απαραδεκτο αυτο

    ξεφτιλιστικαν πολύ... ξενερωσαν πολυ κοσμο... και στα α**** μου αν εχουν ξαναερθει στο παρελθον, εγω μιλαω για τωρα μιλαω για προχτες.... 

    θα μπορουσαν να πουν  δεν γουσταρουμε να δωσουμε συναυλια

    θα μπορουσαν να βρουν μια δικαιολογια... 

    αλλα οχι μονο δεν το εκαναν

    αλλα δεν ενημερωσαν κανεναν για τιποτα και εξαφανιστικαν ολο το σαββατο... 

    και ρωταω, 

    δεν ειναι απαραδεκτο, ξεφτιλισμενο , αυτο το παραμυθι?

    ακούω γνώμες 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 26-11-2012 20:46 ]


    Moonchild92
    26.11.2012, 20:54

    Το θέμα ξεκίνησε από την Αθήνα, όπου υπήρξε θέμα μεταξύ των διοργανωτών(didi) και του management της μπάντας, οι οποίοι εν πολλοίς ήθελαν το merchandise να πουληθεί "μαύρο", χωρίς απόδειξη, χωρίς τίποτα. Αρχικά βγήκε ανακοίνωση για ακύρωση της συναυλίας(δεν ξέρουμε αν ήταν επίσημη) η οποία μετά ανακλήθηκε κι η συναυλία ξεκίνησε με κανένα δίωρο καθυστέρηση, με μία τυπική εμφάνιση, μπηχτές απ' την μπάντα(!) και κουτσουρεμένο σέτλιστ.

    Θεσσαλονίκη όπως τα λες, η μπάντα να αγνοείται και να περιμένουν και να περιμένουν στον χώρο μέχρι να δουν ότι δεν πρόκειται να έρθουν και να ακυρώνεται η συναυλία. Πραγματικά απαράδεκτη στάση από μία μπάντα που δεν μπορείς να πεις ότι έχει αποδώσει και τα μέγιστα στις μύριες τα τελευταία χρόνια εμφανίσεις της στην Ελλάδα. Δεν ξέρω πραγματικά τι είχε κανονιστεί αρχικά μεταξύ διοργανωτών και μπάντας(άλλωστε δεν έχουν και την καλύτερη φήμη οι ντιντίδες), δεν ξέρω καν αν οι δύο συναυλίες είχαν τον ίδιο διοργανωτή. Από μπάντα όμως που είναι ενεργή για 20ετία και βάλε αυτή η στάση είναι απαράδεκτη.

    Περισσότερα εδώ.


    jorge
    26.11.2012, 22:35
    Πως τα καταφέρνει πάντα η Didi...
    JohnnieKokos
    27.11.2012, 18:08
    ευχαριστώ για την απάντηση, και για το σιτε, τι να κάνουμε , αυτά συμβαίνουν αλλά μόνο σε μας ,χαχαχα, αντε, τουλαχιστον θα δουμε firewind τον δεκεμβριο
    empodia
    05.12.2012, 12:25

    [ τροποποιήθηκε από τον/την empodia, 05-12-2012 12:26 ]