ελληνική μουσική
online 221·154.902 μέλη
KicKAnGeL
Συγχορδία Μινόρε
25.04.2005, 21:58#1   
Είναι επικίνδυνοι για την υγεία οι ναργιλέδες?
vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
26.04.2005, 01:28#2   
Από ότι γνωρίζω δεν είναι... απλά όταν κανείς πολλή ώρα ναργιλέ μαστουρώνεις λιγάκι αλλά είναι τέλειος Δοκίμασε καπνό Μέντας θα ανοίξουν τα πνευμονία σου

Και αν χρειάζεσαι κάτι πιο δυναμικό αντί νερό χρησιμοποίησε Βότκα

Θα γίνεις καλά

KickAngel σε περιμενουμε

Πέμπτη 28 Απριλίου, στις 6:30, Starbucks στον πεζόδρομο Λήδρας.

Συναντηση μελων ΜΗ

Φερε και τον Ναργιλε σου

[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vaninoui on 26-04-2005 01:35 ]
yiannisyiannis
Φθασμένος
26.04.2005, 09:38#3   
Quote:

Το μέλος KicKAnGeL στις 25-04-2005 στις 21:58 έγραψε:

Σαφώς είναι επικίνδυνοι, απλά καμιά φορά, η χρήση τους, για καθαρά ιατρικούς λόγους, σηκώνει πολύ συζήτηση
Γειά σου Μάρκο!

Όσοι γινούν πρωθυπουργοί.

Μουσική/Στίχοι: Βαμβακάρης Μάρκος

Όσοι γινούν πρωθυπουργοί,
όλοι τους θα πεθάνουν,
τους κυνηγάει ο λαός,
απ’ τα καλά που κάνουν.

Απέθανε ο Κονδύλης μας,
πάει κι ο Βενιζέλος,
την πούλησε κι ο Δεμερτζής,
που θα ’φερνε το τέλος.

Βάζω υποψηφιότητα,
πρωθυπουργός να γίνω,
να κάθομαι τεμπέλικα,
να τρώω και να πίνω.

Και ν’ ανεβαίνω στην βουλή,
εγώ να τους διατάζω,
να τους πατώ τον ναργιλέ
και να τους μαστουριάζω.
andri14
Σολίστ
26.04.2005, 09:45#4   
Quote:

Το μέλος KicKAnGeL στις 25-04-2005 στις 21:58 έγραψε:

Εγώ αγαπητή/έ μου ξέρω πως είναι λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο και τα πούρα, μιας και ο καπνός περνάει από το νερό και υδρογονώνεται πριν περάσει στους πνεύμονες.

Έλα κι εσύ στη συνάντηση!!!

(Βρε Βανινούι με έχεις μπερδέψει εσύ.....ΕΣΥ θα είσαι στη συνάντηση ή όχι;;;;) -------------------
…δε με βρήκα γιατί έβαλα όρια και περιθώρια σε ένα ψάξιμο άπιαστο, γεμάτο αντίθεση κι όλο όνειρα….

KIT_KAT
Φθασμένος
26.04.2005, 10:16#5   
Να φανταστείς στην Ιορδανία, άμα έχουν πονοκέφαλο, καπνίζουν ναργιλέ με ασπιρίνη μέσα για να τους περάσει!!
-------------------
Έλα ασήμωσε και χόρεψε, ποιος χειμώνας σ'το απαγόρευσε;

KicKAnGeL
Συγχορδία Μινόρε
26.04.2005, 10:58#6   
ta 8etika k ta kolpa gia tus nargiledes ta 3ero apla 8elo na agoraso diko mu. distixos afu zo akomi me tus gonis mu k 8a i8ela parapolli na mu plirosun ta didaxtra gia tis spudes mu xriazome k apodi3is oti dn ine vlaveroi gia tin igia gia na min exo mple3imata mazi tus! -------------------
Το ψέμα λατρεύετε με ευκολία απ' τις καρδιές. Σου δίνει φτερά και το μόνο που ζητάει είναι να στα πάρει πίσω βίαια μια μέρα. Δώσε μου λοιπόν και μένα κάτι από το ψέμα σου και μη σκεφτείς τίποτα. Το πως θα πέσω είναι δική μου υπόθεση.

KIT_KAT
Φθασμένος
26.04.2005, 11:26#7   
Πες τους αυτό τότε
"Το κάπνισμα με Water Pipe δεν έχει καμία σχέση με το κάπνισμα ενός τσιγάρου. Τα τσιγάρα είναι για τους αγχώδεις ανθρώπους, τους ανταγωνιστικούς ανθρώπους, τους ανθρώπους που βρίσκονται διαρκώς σε κίνηση.
Όταν καπνίζεις Ναργιλέ έχεις χρόνο να σκεφθείς. Σου διδάσκει την υπομονή και την ανεκτικότητα και σου επιτρέπει να εκτιμήσεις μια καλή παρέα. Οι καπνιστές sheesha έχουν μια πολύ πιο ισορροπημένη προσέγγιση απέναντι στη ζωή απ' ότι οι καπνιστές τσιγάρων. Το κάπνισμα είναι αξιοσημείωτα ηπιότερο από το κάπνισμα τσιγάρου και ελαφρώς μεθυστικό. Γρήγορα το νερό αρχίζει να γίνεται καφετί. Οι καπνιστές λένε ότι φιλτράρει πολλές επιβλαβείς ουσίες, οι οποίες διαφορετικά θα εισπνέονταν."

(δηλ όχι μόνο για λόγους υγείας αλλά και για κοινωνικούς είναι καλός ο ναργιλές! Πάντα σε σύγκριση με το τσιγάρο όμως έτσι;)

(www.cigarco.gr)-------------------
Έλα ασήμωσε και χόρεψε, ποιος χειμώνας σ'το απαγόρευσε;

KicKAnGeL
Συγχορδία Μινόρε
26.04.2005, 11:51#8   
thx! -------------------
Το ψέμα λατρεύετε με ευκολία απ' τις καρδιές. Σου δίνει φτερά και το μόνο που ζητάει είναι να στα πάρει πίσω βίαια μια μέρα. Δώσε μου λοιπόν και μένα κάτι από το ψέμα σου και μη σκεφτείς τίποτα. Το πως θα πέσω είναι δική μου υπόθεση.

andri14
Σολίστ
26.04.2005, 11:56#9   
Δες κι αυτές τις σελίδες για πιο πολλές πληροφορίες:

http://www.cigarco.gr/Nargile_history.htm

http://homepages.pathfinder.gr/nargiloroufihtres/

http://www.techism.com/narghile/en/

Καλή τύχη!-------------------
…δε με βρήκα γιατί έβαλα όρια και περιθώρια σε ένα ψάξιμο άπιαστο, γεμάτο αντίθεση κι όλο όνειρα….

vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
26.04.2005, 12:19#10   
andri14:
(Βρε Βανινούι με έχεις μπερδέψει εσύ.....ΕΣΥ θα είσαι στη συνάντηση ή όχι;;;;)
Πιος ξερει...Σιγουρα θα μαθουμε και οι δυο την Πεμπτη

Από ότι γνωρίζω δεν είναι τοσο βλαβερο οσο το τσιγαρο κ.τ.λ και δεν ειναι εθιστικο -------------------

attila
Συγχορδία Μινόρε
26.04.2005, 17:07#11   
Agaphth filh exeis kanei polu kalh epilogh.....o nargiles ektos tou einai ugeihnoteros tou tsigarou....einai kai ena panemorfo antikeimeno gia to spiti!!! Kala 'pathmata'...kai an exeis provlhma sto na agoraseis mporw na sou pw pws na ftia3eis enan autosxedio!!!!

A re kataramene Genti Koule!!! -------------------
"SOME PEOPLE LIKE CUPCAKES BETTER. I FOR ONE CARE LESS FOR THEM!"

vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
29.04.2005, 19:00#12   
Otan milas gia autosxedio enoeis auton pou ginetai me mia mpoukala kai tsigaro apo pano ?-------------------

paketas
Βασική Νότα
30.04.2005, 02:09#13   
εχω μια απορια
παλιωτερα αυτους που καπνιζαν ναργιλε τους λεγαν χασικληδες.,
τωρα πως τους λενε ????μηλαραδες ισως!!!!!!!!!!
maria21
Περαστική Νότα
30.04.2005, 15:08#14   
Quote:

Το μέλος vaninoui στις 26-04-2005 στις 12:19 έγραψε:

andri14:
[i](Βρε Βανινούι με έχεις μπερδέψει εσύ.....ΕΣΥ θα είσαι στη συνάντηση ή όχι;;;;)

Πιος ξερει...Σιγουρα θα μαθουμε και οι δυο την Πεμπτη

Από ότι γνωρίζω δεν είναι τοσο βλαβερο οσο το τσιγαρο κ.τ.λ και δεν ειναι εθιστικο

[/I]

loipon, o nargiles einai ligotero vlaveros apo to tsigaro giati oi parapano to3ines filtraronte. oxi omws oles. i nikotini perna sto swma sou ara poli afkola mporis na ethistis otan pineis syxna. i pissa pou periexoun ta tsigara filtrarete ara den yparxi fovos gia karkino stous pnevmones. yparxi omws megalos kindinos karkinou sto stoma ( to idio isxiei kai gia ta poura pou polloi nomizoun afou i pissa den perna stous pnevmones einai asfali).

afta loipon gia ton nargile. an omws mou pis na diale3is anamesa sto tsigaro i ton nargile fiisika sou sinisto ton nargile.

vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
02.05.2005, 01:08#15   

Pote den gnorisa atomo e8ismeno ston nargile !-------------------

Sideline
Συγχορδία Ματζόρε
02.05.2005, 02:01#16   
Ο ναργιλές έχει γίνει ιδιαίτερα δημοφιλής ανάμεσα στον γυναικείο πληθυσμό-σε παγκόσμια κλίμακα. Πάντως οτιδήποτε περιέχει νικοτίνη λογικό είναι να προκαλεί εθισμό, αν υπάρχει παρατεταμένη χρήση.Ισως το καλό του ναργιλέ είναι ότι παίρνει περισσότερο χρόνο για να στηθεί και έτσι αποθαρύνει την συχνή χρήση.Μάλλον γι'αυτό δεν βρίσκεις άτομα εθισμένα στον ναργιλέ.

-------------------
Love is like Oxygen; you get too much you get too high;not enough and you're gonna die.

maria21
Περαστική Νότα
02.05.2005, 02:10#17   
Quote:

Το μέλος Sideline στις 02-05-2005 στις 02:01 έγραψε:

Ο ναργιλές έχει γίνει ιδιαίτερα δημοφιλής ανάμεσα στον γυναικείο πληθυσμό-σε παγκόσμια κλίμακα. Πάντως οτιδήποτε περιέχει νικοτίνη λογικό είναι να προκαλεί εθισμό, αν υπάρχει παρατεταμένη χρήση.Ισως το καλό του ναργιλέ είναι ότι παίρνει περισσότερο χρόνο για να στηθεί και έτσι αποθαρύνει την συχνή χρήση.Μάλλον γι'αυτό δεν βρίσκεις άτομα εθισμένα στον ναργιλέ.

simfono. ego gnorizw atoma pou einai e8ismena sto nargile. atoma megalitera vevaia pou exoune megalosi me ton nargile afou to kapnisma tou nargile einai xarakatiristiko tis koultouras tous.

vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
02.05.2005, 15:19#18   
Opos kai na exei einai foveros

"Kagkela Kagkela Pantou Kai ta Miala sta Kagkela Tou Aoratou Ex8rou"

"Face Your Fears,Live Your Dreams"

[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vaninoui on 02-05-2005 15:23 ]

Attachment:   GalataBrNargiles.jpg   
KicKAnGeL
Συγχορδία Μινόρε
02.05.2005, 22:57#19   
pezis me ton pono mu tora re vaninuni k evales tus sira!? -------------------

giwrgaras
Περαστική Νότα
09.06.2007, 15:04#20   
Λοιπον επειδη δν μπορω να ακουω τον καθε ασχετο να τοποθετειτε για τις συνεπειες του ναργιλε στην υγεια μας ως ειδικος επι του θεματος...μπειτε να δειτε τι κανει ο ναργιλες...http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1714