ελληνική μουσική
    831 online   ·  210.853 μέλη

    Soundlab!! μια μικρη βοηθεια

    SLVnoir
    14.01.2013, 12:59

    καλησπερα καταρχην..

    θα ηθελα να μ πειτε αν ξερετε για μια σχολη ηχοληψιας. την soundlab

    υπαρχει ακομα? γιατι περνω τηλεφωνο απο εναν αριθμο που βρηκα σο ιντερνετ και συνεχεια ειναι κατηλημενο

    και πηρα σε 11880 κτλ και λενε οτι δεν υπαρχει τετοια σχολη.

    παρακαλω οποιος μπορει να με φωτησει λιγο!

    ευχαριστω προκαταβολικα {#emotions_dlg.whistling}


    SLVnoir
    14.01.2013, 13:02
    ξεχασα να γραψω. για θεσσαλονικη μιλαμε
    noizreduction
    14.01.2013, 18:25

    Νομιζω πως θα καλο θα ηταν να περασεις και να δεις σε τι κτιριο φιλοξενειται κι αν ακομα εχει αδεια ως εργαστηρι σπουδων. Καλυτερα να βρεις ενα studiο να κανεις μαθητεια, παρα σε no name σχολη.


    SLVnoir
    14.01.2013, 19:37
    Βασικα ηθελα να την ψαξω γιατι ειχα ακουσει καλα λογια πριν κανα δυο χρονια. Αλλα δεν την βρισκω στα τηλεφωνα κ ι-μειλ γιαυτο ρωτησα αν υπαρχει ακομα. Τωρα αν φταιει το οτι ειναι ανωνυμη κτλ εννοειται πως δεν θα την προτιμισω. Κ αν εχεις να προτινεις κατι αλλο για ηχοληψια εκτος απο ιεκ ακμη στην θεσσαλονικη θα ηθελα να με πληροφορισεις. Να εχει δλδ μια αλφα αναγνωριση το χαρτι που θα παρω και να με ''χωσουν'' καπου για σωστη πρακτικη
    noizreduction
    14.01.2013, 20:19

    Νομιζω πως θα ηταν αδικια να προτεινω μια σχολη ( μαλιστα δεν υπαρχει και στη Θεσσαλονικη ) επειδη φοιτησα σε αυτην. Μαυρη διαφημιση δεν προκειται να κανω.

    Αντιπροτεινω να μαζεψεις ολες τις πιθανες σχολες ηχοληψιας και μουσικης τεχνολογιας της Θεσσαλονικης και να τους κανεις μια καλη αρμενικη βιζιτα. Εκει θα δεις τις αδυναμιες και τα προτερηματα τους. Smile


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    14.01.2013, 21:04

    Καλησπέρα, SLVnoir. Μια συμβουλή μόνο και πρόταση. Κάνε μία επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.): www.eoppep.gr O Οργανισμός αυτός εδρεύει στη ταχυδρομική διεύθυνση : Λεωφόρος Εθνικής Αντιστάσεως 41, 14234 Νέα Ιωνία Αττική. Μερικά τηλέφωνα του Οραγανισμού αυτού είναι: 210-27.09.089, 210-27.09.100, 210-27.09.122, 210-27.09.002 και 210-27.09.000. Οι αρμοδιότητες του οργανισμού αυτού περιλαμβάνουν τα : Ε.Ε.Σ. (Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών), Ι.Ε.Κ. (Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης-Δημόσια και Ιδιωτικά), Κ.Ε.Κ. (Κέντρα Επαγγελματικής Κατάρτισης) και Κ.Ε.Μ.Ε. (Κέντρα Μεταλυκειακής Εκπαίδευσης). Για τα Κ.Ε.Μ.Ε. μπορείς να ρωτήσεις και στο Τμήμα Ε' της Διεύθυνσης Ευρωπαϊκής Ένωσης της Κ.Υ. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού στα τηλέφωνα: 210 344 2317 (Κολλέγια / Μητρώα Διδασκόντων) 210 344 2480 (Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών) 210 344 3394 (Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών). Ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. έχει αναρτήσει μια περιγραφή για 203 επαγγέλματα. Επίσης, μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης, που εδρεύει στην οδό Αχαρνών 417, 11143 Αθήνα και έχει ως ιστοσελίδα την ακόλουθη διεύθυνση: http://www.gsae.edu.gr/index.php/departments. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Σε παρακαλώ επικοινώνησε με όλές αυτές τις δημόσιες υπηρεσίες, δεδομένου ότι το θεσμικό (νομοθετικό) πλαίσιο έχει αλλάξει πρόσφατα τον Οκτώβριο-Νοέμβριο του 2012. Καλή επιτυχία! Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    SLVnoir
    14.01.2013, 21:26

    noisereduction

    σαν να λες με λιγα λογια οτι δεν υπαρχει αξιοπιστη σχολη ηχοληψιας στην Θεσσαλονικη{#emotions_dlg.whistling}

    το πιστευα προσωπικα το 2009 οταν πηγα καπου αλλα ηθελα να ακουσω 5 γνωμες παραπανω απο ατομα που ξερουν και 5 πραγματα παραπανω


    noizreduction
    14.01.2013, 21:30

    Ποτε δεν ειπα κατι τετοιο!!! {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Αυτο που ειπα ειναι να κανεις μια λιστα με τις πιθανες σχολες και να πας ως ενδιαφερομενος ( κι εν δυναμει ) πελατης να κρινεις μονος σου την ποιοτητα των σπουδων και του υλικοτεχνικου εξοπλισμου που εχουν.


    Απλως διευκρινησα πως εχοντας τελειωσει μια σχολη της Αθηνας, θα ηταν αδικια να την πλασαρω ως τη μοναδικη ή την απολυτη σχολη.


    SLVnoir
    14.01.2013, 21:40

    ναι το καταλαβα αυτοCool

    απλα σε μια που πηγα εγω (για πολυ λιγο) απογοητευτικα, οπως και οι αποφοιτοι του τμηματος μου

    σε μια αλλη της ''ιδιας'' κατηγοριας εχω ακουσει επεισης κακα λογια

    για αυτην που ποσταρα στο θεμα μαλλον δεν υπαρχει πλεον{#emotions_dlg.thumbdown}

    και ιντερνετ που ψαχνω και ρωταω δεν εχω ακουσει τιποτα της προκοπης

    και τα ι.ιεκ προτιμω να τα αποφευγω (εκτος αν κανω λαθος σε αυτο)

    ε και για να μην ποσταρες για κατι καλο στην θεσσαλονικη υπεθεσα πως δεν θα γνωριζεις κατι

    σε στουντιο για μαθητεια θα καταληξω οπως εγραψες νωριτερα. (δεν εχω ιδεα για αυτο αν γινετε και περνεις και κατι στα χερια σου)


    noizreduction
    14.01.2013, 21:49

    Μα, η σχολη που θα πηγαινες, με τη λογικη του ΙΕΚ, ειναι ακριβως ιδια, μονο που το ΙΕΚ μπορει να ειναι και κρατικα αναγνωρισμενο και να μπορεις να δωσεις για πιστοποιηση ( περιττο προνομιο, κατα τη γνωμη μου ).


    Το studio προφανως και δε σου δινει καποιο χαρτι ( εκτος εαν ειναι και σχολη ), ομως το πλεονεκτημα ειναι πως μαθαινεις πανω στη δουλεια, ενω μπορει να κανεις και πιο ευκολα εξελιξη στο χωρο λογω γνωριμιων.


    SLVnoir
    14.01.2013, 22:37

    αυτο ηταν το κακο με το ιεκ που πηγαινα, η κακη πρακτικη που τους στειλαν (τον φιλο μου τουλαχιστον)

    δηλαδη τι να μαθεις με παλια μηχανηματα? γιαυτο ειμαι κατα αυτων των ιεκ. πρεπει να ψαχτεις ή να εχεις καποιες γνωριμιες για να πας καπου καλα να εξασκηθεις. αυτο μ δειξαν εμενα τουλαχιστον